Głośniki bluetooth takie jak Alfawise BT-200 stały się ostatnio bardzo popularnymi gadżetami i na rynku znajdziemy dzisiaj mnóstwo produktów tego typu.

Najtańsze głośniki bezprzewodowe nie są wielkości pączka, można używać ich nawet pod prysznicem, a do tego kosztują tylko kilkanaście zł. Taki głośnik bezprzewodowy oferuje całkiem sporo możliwości, bo skoro nie potrzebujemy zewnętrznego zasilania, tylko naładowaną baterię, to możemy go nie tylko zabrać ze sobą do parku, na grilla czy plażę, ale i wygodnie użytkować w domu.

Oczywiście głośnik, głośnikowi nie równy i wybierając taki sprzęt należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka aspektów, takich jak moc czy jakość dźwięku czy wykonania. Sprawdźmy zatem jak to wszystko wygląda w

testowanym przez nas produkcie.

Alfawise BT-200, co otrzymamy w zestawie?

Alfawise-BT200

 

W niewielkim pudełku wraz z samym głośnikiem znajdziemy przewody, które posłużą nam do podłączenia jako zewnętrzne źródło dźwięku do telewizora (jack 3,5 mm na 2 x chinch lub jak kto woli RCA), przewód USB do ładowania głośnika w standardzie USB-C, pilota oraz instrukcję obsługi.

Pilot nie należy do produktów najwyższej jakości, ot zwykły kawałek plastiku jaki możemy znaleźć w większości tanich urządzeń elektronicznych czy też np. taśm led, ale jest to miły dodatek i zdecydowanie ułatwia szybkie wybieranie każdej funkcji głośnika.

Jego jedyną wadą jest niestety zasięg, bo podczas testów czasami musiałem podejść do głośnika na odległość ok 2-3 metrów żeby poprawnie nim sterować.

Trochę o samym głośniku

Trochę ciężko się zdecydować, bo Alfawise BT-200 ma wszystkie cechy przenośnego głośnika bluetooth, ale samym kształtem i rozmiarami zdecydowanie bliżej mu do soundbara, który zazwyczaj podłączamy pod telewizor. Oczywiście jest to raczej plus niż minus, bo może być wykorzystywany w dwojaki sposób.

Alfawise BT-200 jest dużo mniejszy od popularnych na rynku soundbarów LG, Sony czy Samsunga. Jego wymiary to 550 x 50 x 50 mm (długość x szerokość x wysokość). Wykonany jest z czarnego plastiku o wysokim połysk, który bardzo szybko zbiera wszelkie odciski palca.  Na froncie pod maskownicą znajdziemy cztery głośniki o mocy 5W i impedancji 4Ω, które przedziela kawałek tego samego błyszczącego plastiku, w którym producent ukrył jedynie jedną diodę statusu urządzenia.


Przycisk do włączania głośnika wraz z czterema pozostałymi, którymi obsługujemy głośność, zmianę utworów czy źródło sygnału umieszczono w środkowej części górnego panelu.


Z tyłu zaś (czego można się spodziewać) wszystkie złącza. Tutaj należy wspomnieć, że jest ich całkiem sporo bo głośnik Alfawise może odtwarzać muzykę z wielu różnych źródeł, a w dodatku ma wbudowane radio FM!

Tak więc możemy podłączyć go bezpośrednio do telewizora jako soundbar poprzez dołączony kabel RCA. Możemy także umieścić w nim kartę pamięci microSD z naszymi ulubionymi kawałkami, do których mamy szybki dostęp zaraz po uruchomieniu urządzenia. Trzeba pamiętać, że najwygodniejszą jednak formą odtwarzania muzyki będzie połączenie się z głośnikiem przez Bluetooth i kontrolowanie go bezpośrednio z naszego smartfona.

Kiedy jednak nie mamy ochoty na wyszukiwanie utworów w internecie czy słuchanie po raz setny naszej ulubionej playlisty, to wystarczy jeden przycisk, aby z dostępnych źródeł wybrać radio FM. Głośnik sam przeszuka dostępne stacje i wybierze tą, którą odbiera najlepiej. Można to oczywiście zmienić wybierając przycisk kolejnego utworu na górnej części panelu z przyciskami lub sterując pilotem.

Co z dźwiękiem?

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, dźwięk jest czysty, a sam głośnik bardzo i to bardzo głośny, czego nie spodziewałbym się po tych czterech małych pięciowatowych głośniczkach. Brakuje tu trochę basu, przez co dźwięk jest dość płaski, ale z drugiej strony wiadomo, że nie można oczekiwać tej samej jakości dźwięku, jaki uzyskujemy w zestawie kina domowego z oddzielnym subwooferem w tym pojedynczym, małym soundbarze.

Podsumowanie

Głośnik Alfawise BT-200 jest tani, a wydobywający się z niego dźwięk bardzo głośny, ale płaski. Mimo wszystko wydaje się on ciekawą propozycją, która może zastąpić standardowe nagłośnienie waszego telewizora, a po naładowaniu baterii służyć jako źródło muzyki w każdym miejscu bez względu na to w jaki sposób zamierzacie ją odtwarzać.


Kup Alfawise BT-200
Link do produktu