Streszczenie artykułu.

  • Anycubic wychodzi z budżetową drukarką 3D o nazwie Kobra Plus
  • Kobra Plus wyposażona jest w lżejszą głowicę drukującą, która pozwala jej na szybsze drukowanie.
  • Kobra Plus zaczyna się sprzedawać za zaledwie około 1800 zł za pierwsze 2 000 sztuk, zanim wzrośnie do około 2300 zł.

Drukarki 3D nie są tylko dla zabawy i gier, są one naprawdę dobrym narzędziem do rozwoju produktu, aby pomóc użytkownikom w tworzeniu prototypów. Jednym z problemów wielu projektantów produktów jest cena drukarek 3D, ale Anycubic planuje sprzedawać swoją nową drukarkę 3D o nazwie Kobra Plus, której cena zaczyna się już od około 1800 zł.

Drukarki 3D przydają się podczas opracowywania prototypu do masowej produkcji. Poza tym, istnieje również wiele zabawnych zastosowań, jak np. protetyka czy inne narzędzia, które mogą być tworzone za pomocą drukarek 3D.

Przykładem wykorzystania drukarki 3D jest tworzenie produktu, np. USB-C. Bardziej logiczne byłoby stworzenie renderu i wydrukowanie go w 3D przed wprowadzeniem do masowej produkcji.

Anycubic Kobra Plus Specs: Cena, rozmiar i możliwości drukarki 3D

Oczywiście istnieje również możliwość wypożyczenia drukarki 3D na potrzeby jednego prototypu, ale dla użytkowników chcących korzystać z niej wielokrotnie, bardziej opłacalny może być zakup samej drukarki 3D. Kobra Plus zacznie trafiać do sprzedaży 15 czerwca, a jej cena początkowa to ok. 1800 zł, jednakże po sprzedaniu pierwszych 2000 sztuk, cena wzrośnie wówczas do ok. 2300zł .

Cena ta może być uznana za znacznie bardziej ekonomiczną opcję, zwłaszcza jeśli chodzi o zakup drukarki o wymiarach 300mm na 300mm, która posiada automatyczne poziomowanie łóżka i czujnik bicia filamentu.

Kobra Plus wykorzystuje ekstruder Bowdena, dzięki czemu głowica jest lżejsza, co znacznie zwiększa prędkość druku. Chociaż nie jest wystarczająco duża, aby stworzyć pełnowymiarowy hełm do cosplay’u, jej rozmiar jest nadal przydatny, zwłaszcza gdy drukujesz przedmioty, które są nieco większe.

 

Drukowanie większych przedmiotów za pomocą mniejszej drukarki 3D

Ze względu na swój rozmiar, większe przedmioty muszą być drukowane w częściach, aby można było je zrealizować. Chociaż może to nie działać dla niektórych części, jest to nadal opłacalne podejście w porównaniu do zakupu większej maszyny do druku 3D, która może kosztować tysiące dolarów.

Maszyny do druku 3D w ogóle mogą być dość drogie. Anycubic Kobra Plus jest nadal uważana za budżetową maszynę do druku 3D, która tak się składa, że posiada całkiem wyjątkową zaletę – jej szybkość.

W porównaniu z innymi maszynami drukującymi 3D, Kobra Plus jest nie tylko szybsza, ale jest w stanie drukować dokładnie (co może być problemem w przypadku szybko drukujących budżetowych drukarek 3D). Poza szybkością i utrzymaniem jakości, budżetowa Kobra Plus jest również dość przenośna dzięki swoim mniejszym rozmiarom 300mm na 300mm.