Na rynku można znaleźć wiele urządzeń drukujących, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w pracy. Wśród nich dużą popularnością cieszy się drukarka laserowa WiFi. Czy warto ją kupić? Czym jest i jak ona działa? Warto zapoznać się z jej specyfikacjami!

Czym jest drukarka laserowa WiFi?

Posługując się prostą definicją, najłatwiej będzie wyjaśnić, że drukarka laserowa WiFi to nic innego, jak urządzenie, które do procesu drukowania wykorzystuje diody lub światła LED. W ten sposób zostaje naelektryzowany specjalny światłoczuły bęben, który po otrzymaniu odpowiedniej dawki informacji nanosi właściwą ilość tonera w odpowiednie miejsca. Dzieje się to pod wpływem wyższej temperatury, co pozwala na utrwalenie druku na papierze. To popularne urządzenie, które chwalone jest przede wszystkim za wysoką jakość wydruku i szybkie działanie, ale czy jest tak naprawdę? Jakie są wady i zalety drukarek laserowych wymienia skleppc.pl i warto je znać jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie.

Jak działa drukarka laserowa WiFi?

Ogólne działanie drukarki laserowej WiFi zostało podane już wyżej, warto jednak przyjrzeć się temu tematowi bliżej. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że urządzenie to jest zbudowane z trzech głównych części, czyli elektroniki odpowiadającej za działanie drukarki, modułu zajmującego się nanoszeniem tonera na kartki papieru i jego utrwalaniem oraz mechanizm odpowiadający za podawanie kartek.

Jak jednak tworzy się druk? Składa się on z kilku etapów, a pierwszym z nich przygotowanie, czyli pobieranie informacji o  wydruku i przetwarzaniem ich na dane numeryczne. Następnie tworzony jest obraz przez naładowanie bębna, tworząc wstępny druk. Kolejny etap to wydruk, czyli moment, w którym wałek zostaje pokryty odpowiednią ilością tonera za pomocą wywoływacza magnetycznego i nanoszony na papier w miejscach oznaczonych jako te do zadrukowania. Potem następuje proces utrwalenia, polegający na wprasowaniu tonera w kartkę i na końcu następuje zakończenie wydruku oraz przesłanie kartki do odbioru.

Co istotne drukarka laserowa WiFi nie musi być bezpośrednio podłączona do komputera. Działa ona właśnie poprzez bezprzewodową sieć internetową i w ten sposób możliwe jest pobieranie informacji o plikach.

Czy warto kupić drukarkę laserową WiFi?

Odpowiedź na to pytanie będzie zależała przede wszystkim od naszych oczekiwań wobec tego urządzenia. Niewątpliwie drukarka laserowa WiFi ze skanerem ma wiele zalet, choć niepozbawiona jest także wad, do których należy zaliczyć choćby wyższą cenę zarówno urządzenia, jak i tonerów oraz fakt, że jest ona większa rozmiarowo. Niewątpliwie jej spektrum możliwości jest o wiele szersze, niż standardowych drukarek atramentowych. Dużą zaletą jest oprócz wymienionych wyżej, także ta związana z mniejszą ilością kabli. Dodatkowo chcąc coś wydrukować, nie musimy być nawet w tym samym pomieszczeniu co drukarka.

Czy warto kupić drukarkę WiFi? Jak najbardziej warto, a ilość zalet przeważa nad ewentualnymi wadami, ostateczna decyzja zależeć będzie jednak tylko od Was i tego, jakie są Wasze wymagania wobec tego urządzenia.