Eachine znów zalewa rynek nowymi nadajnikami wideo o mocy nawet 1W! Pierwszy rzut oka na TX1200 oraz TD600.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Do moich rąk wpadły dwa nowe produkty Eachine. Dwa nowe VTX’y o bardzo przyzwoitych parametrach oraz wciąż, jak to w przypadku chińskiego producenta bywa, niezbyt wygórowanej cenie. Choć z wyglądu, a raczej konstrukcji na pierwszy rzut oka wydają się dość podobne to różni je bardzo wiele.

Oba transmitery przeznaczone są do quadów 5 calowych (lub większych) i montowane są wraz z resztą naszej elektroniki na 30 mm stack’u. Oba także używają złącza antenowego MMCX, a do każdego z nich producent dołącza prostą antenę liniową oraz pigtail, który zakończony jest w zależności od naszego wyboru na stronie produktu złączem SMA lub RP-SMA.


Gdzie kupić?


Zacznijmy od Eachine TX1200

TX1200 to nadajnik ze zmienną mocą od 25 aż do 1000 mW i choć brzmi to imponująco w nadajniku za kilkanaście dolarów, to nie sądzę żeby realne odczyty były tak wysokie. Producenci, a szczególnie Eachine lubi troszkę przekłamywać w swoich danych technicznych “na papierze”. Z drugiej strony patrząc, jeżeli nadajnik osiągnie choćby 750-800 mW w trybie największej mocy to zdecydowanie będzie to dla mnie zadowalający wynik.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Należy jednak pamiętać, że nadajniki wideo o dużej mocy mają też swoje “problemy”. Z pewnością będą pobierały więcej prądu z naszego pakietu, niż te, które nadają ze zmniejszoną mocą oraz będą generowały bardzo dużo ciepła, co w skrajnych przypadkach może zaszkodzić innej elektronice na pokładzie naszego quada. VTX możemy zasilić napięciem w przedziale 7-26V, czyli bezpośrednio z lipo od 2S do 6S. Na płycie znajduje się regulator napięcia i wyprowadzenie 5V do kamery.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Eachine TX1200 korzysta z 6 pinowego złącza JST-GH, znanego mi lepiej z trochę starszych, ale solidnych VTX’ów HolyBro Atlatl oraz Atlatl V2, które nigdy nie sprawiało problemu, ale należy się liczyć z tym, że to głownie przez niego wysokość całej płytki rośnie.

W zestawie z transmiterem znajduje się długi sylikonowy przewód zakończony 4 pinowym JST-SH oraz dużym czerwonym JST wyprowadzającym przewody do zasilania VTX’a. Na płycie z elektroniką znajdziemy również mikrofon, diody led sygnalizujące kanał nadawania oraz niewielki przycisk do jego zmiany.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Co jednak najbardziej spodobało mi się, kiedy po raz pierwszy obejrzałem ten kawałek elektroniki to jego spód. Czarna idealnie płaska powierzchnia, która świetnie wpasuje się w naszą “elektroniczną” wieżę w quadzie i nie zagrozi przy tym, że powstanie przypadkowe zwarcie, a do tego zyskujemy sporą oszczędność miejsca, którego w moim przypadku zawsze jakoś brakuje.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Czy Eachine TD600 jest gorszy?

Jeżeli chodzi o moc deklarowaną na papierze, to owszem posiada “jedyne” 800 mW, które w teorii pozwala na latanie nawet na kilka km, więc to raczej dla większości nie będzie problemem. Eachine TD600 tak jak jego mocniejszy poprzednik obsługuje 40 kanałów, może być napięciem od 7 do 26V, obsługuje smart audio, posiada złącze MMCX, ale od TX1200 różnią go 3 kwestie.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Po pierwsze zamiast uciążliwych i mało czytelnych ledów wykorzystanych w TX1200, w TD600 znajdziemy niewielki wyświetlacz, który jasno i wyraźnie wskaże nam aktualny kanał oraz moc z jaką nadaje transmiter.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Po drugie wysokie, plastikowe złącze JST-GH zastąpiono bezpośrednio przylutowanymi przewodami do VTX’a, które dodatkowo zabezpieczono izolacją w płynie. Zyskuje na tym z pewnością waga oraz wysokość płytki, ale tracimy możliwość szybkiego odpięcia nadajnika podczas kolejnego serwisowania naszego racera.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Po trzecie odwracając VTX szybko zorientujemy się jaki ciekawy dodatek kryje się pod spodem. Znajdziemy tam oczywiście czytnik, obsługujący karty micro SD o maksymalnej pojemności 32GB i przechwytujący wideo bez zakłóceń w niewiadomej mi jeszcze rozdzielczości, czyli DVR.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

W zestawie znajdziemy identyczną jak w przypadku TX1200 krótką antenę liniową oraz dużo dłuższy pigtail kątowy, który bez problemu powinien wystarczyć nam do zamontowania “dużej” anteny w każdej ramie.

eachine-tx-1200-td-600-vtx-techboss-pl-01

Testy sprawności obu vtx’ów pojawią się pewnie wkrótce, bo już szykuję nowego quada na którym będę mógł przetestować oba produkty. Na pewno też nie zabraknie nagrań z wbudowanego DVR’a, ale na to wszystko potrzeba jeszcze trochę czasu, a ten artykuł na pewno zostanie zaktualizowany.


Sprawdź aktualną cenę

Eachine TX1200 lub Eachine TD600


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Zobacz także
Komentarze