Flycolor to nie jest jakoś wybitnie znana marka w naszym hobby. Wiem, że ich udaną jednostką, która świetnie przechodziła testy na tzw. “ESC noise”, nie kosztowała tak wiele i spisywała się uniektórych przez dłuższy czas było ESC o nazwie Flycolor Raptor BLS Pro.


Flycolor X-Cross 60A
Sprawdź cenę


Po głębszym “reserach’u” okazuje się, że produkowali oni ESC już bardzo dawno temu, jednak ich produkty skierowane były głównie do pilotów łodzi, motorówek czy helikopterów stąd pewnie nie jest mi znana ta firma dość mocno.

Tym razem odświeżają swoją gamę produktów i na rynek trafia świetne i bardzo mocne 60A ESC 4 w 1, które otrzymało nazwę X-Cross. Co oferuje, jaka jest dokładna specyfikacja tego produktu oraz co znajdziemy w samym zestawie? O tym już za chwilę.

 

Flycolor X-Cross 60A 4in1 ESC

Co wyróżnia to ESC? Na pierwszy rzut oka oczywiście wygląd. Flycolor zadbał o to, żeby ESC prezentowało się bardzo atrakcyjnie. Wiem i pisałem o tym już jakiś czas temu podczas testu Racerstara 60A, że właściwie to nic nie znaczy, bo i tak prawdopodobnie przykryjemy to ESC kolejną płytką (FC) w stacku i z jego pięknego wyglądu będziemy mogli się cieszyć jedynie chwilowo, ale muszę to przyznać na zdjęciach prezentuje się nieźle, a w rzeczywistości jeszcze lepiej.

Specyfikacja

Wygląd oczywiście nie znaczy wiele, liczy się głównie specyfikacja ESC i tu FlyColor nie zawodzi również. Mamy bardzo mocną jednostkę mogącą “unieść” prąd nawet 60A, a w tzw. peaku nawet i 70A. Oczywiście na ten moment jest to mocny tzw. “Overkill”, ale kiedyś też tak było z 30A ESC. Czasy się zmieniają, hobby się rozwija, produkuje się mocniejsze silniki, baterie z większym napięciem , a także powstają dużo większe quady jak np. w Beast Class. Może jeszcze nie teraz, ale zapotrzebowanie na mocne ESC będzie stale rosło.

Flycolor X-Cross obsługuje BL-Heli 32 wraz z telemetrią ESC, posiada 5V BEC’a oraz Current Sensor, stąd wtyczka do samego ESC nie należy do najmniejszych i posiada aż 10 pinów.

Trochę danych technicznych.

 • Company: Flycolor
 • Model: X-Cross 60A
 • Item Name: 60A BLHeli_32 3-6S 4In1 ESC
 • Con. Current: 60A
 • Peak Current: 70A (10S)
 • Input Voltage: 3-6S Lipo
 • Firmware: Flycolor_X_Cross_BL_32
 • Configurator: BLHeliSuite32
 • Size: 45 mm x 41.5 mm x 7.5 mm
 • Mounting Hole: 30.5 x 30.5 mm (M3) 
 • Weight: 20g

Co w zestawie?

Dość sporo. ESC zapakowane jest ładnie w plastikowe pudełko, w którym oprócz samego ESC X-Cross 60A znajdziemy: wszystkie nylonowe śruby i dystanse potrzebne do montażu, dwie wtyczki z przewodami, które posiadają aż 10 pinów po obu stronach, lub drugą bardziej popularną wtyczkę zakończoną po jednej stronie 8 pinami, gdzie dwa pozostałe przewody zostały przeznaczone do przylutowania bezpośrednio do FC.

W zestawie znajdziemy także kondensator 35V 470uF wraz z bardzo cienkimi rurkami termokurczliwymi oraz gotowy przewód XT60 do przylutowania do ESC.


Runcam Phoenix Oscar Edition

Sprawdź cenę


DronePromo