Streszczenie artykułu.

  • Garmin wypuszcza nowy zegarek zasilany energią słoneczną o nazwie Forerunner 955 Solar.
  • Forerunner 955 jest w stanie wytrzymać 49 godzin z GPS i 20 dni na standardowym trybie zegarka.

Sprawdź Cenę Garmin 955 Solar


Wyobraź sobie zegarek, który jest zasilany przez słońce. Garmin wypuszcza zasilany energią słoneczną zegarek o nazwie Forerunner 955 Solar, który jest zegarkiem do biegania, który działa na światło słoneczne jako źródło energii.

Minęło trochę czasu, odkąd technologia zasilana energią słoneczną doczekała się masowych innowacji. Podczas gdy zawsze mówiło się o możliwości smartwatcha, który mógłby być zasilany przez słońce, Garmin zabiera go do mas ze swoim nowym smartwatchem.

Aby wyjaśnić, nie jest to pierwszy raz, kiedy zegarek zasilany energią słoneczną został stworzony. Jest to właściwie pierwszy raz, kiedy energia słoneczna jest wykorzystywana w dedykowanym zegarku do biegania.

Istnieje ogromna różnica pomiędzy zwykłymi smartwatchami a dedykowanymi zegarkami do biegania w tym sensie, że służą one dwóm bardzo różnym celom. Chociaż oba są zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom inteligentne funkcjonalności, dedykowany zegarek do biegania jest zaprojektowany do obsługi bardziej uciążliwej aktywności, biegania.

Inicjatywa w kierunku energii odnawialnej

Technologia fitness zazwyczaj musi być zmodyfikowana pod kątem sportu lub aktywności, którą wspiera i to jest dokładnie to, co Garmin zrobił ze swoim zegarkiem do biegania. Forerunner 955 Solar nie jest pozbawiony niczego, jeśli chodzi o inteligentne funkcje, zamiast tego dodaje funkcję, która pozwala użytkownikom nie tylko oszczędzać energię, ale także zasilać swój zegarek poprzez noszenie go po prostu pod słońcem.

Podczas gdy świat staje się coraz bardziej świadomy ekologicznie, Sydney namawia swoich obywateli do wyboru odnawialnych źródeł energii. Aby posunąć inicjatywę dalej, obywatele mogliby również szukać inteligentnych technologii zasilanych energią słoneczną, aby zmniejszyć ilość energii, której potrzebują z ładowania plug-in.

Należy zauważyć, że istnieją dwa oddzielne urządzenia Forerunner 955. Jeden z nich jest zasilany przez technologię słoneczną, podczas gdy drugi nie jest.

 

Możliwości Forerunner 955 Solar i czas pracy na baterii

Dla kupujących, którzy czują, że chcą mieć zegarek do biegania, ale nie zależy im zbytnio na źródle zasilania, oryginalny Forerunner 955 może być dobrym wyborem. Inni, którzy chcą mieć zegarek do biegania, który nie zużywa zbyt wiele energii, mogą jednak wybrać Forerunner 955 Solar jako świetny sposób zarówno na zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej, jak i na fajny sposób zasilania swojego urządzenia.

Forerunner 955 Solar zbudowany jest ze szkła energetycznego, które umożliwia wsparcie ładowania słonecznego. Tak długo, jak jest używany w ciągu dnia w świetle słonecznym, smartwatch będzie ładował się nawet podczas gdy użytkownicy są na biegu.

Po pełnym naładowaniu, Forerunner 955 solar jest w stanie wytrzymać 49 godzin w typowym śledzeniu GPS i innych funkcjach lub 20 dni dla standardowego trybu zegarka. Tak długo, jak jest używany w bezpośrednim świetle słonecznym, jednak zegarek może nadal automatycznie ładować się, gdy tylko dostanie szansę.