Uwielbiasz oglądać filmy i seriale w domu? W takim przypadku warto pomyśleć o zastosowaniu sprzętu, z którym uzyskasz efekt kinowego, przestrzennego brzmienia! Do tego celu używane są obecnie różne urządzenia, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej. Co wybrać?

Kolumny głośnikowe

Wydawałoby się, że najprostszym sposobem na uzyskanie lepszej jakości dźwięku z telewizora będzie podłączenie do niego dodatkowego zestawu kolumn.

Warto jednak pamiętać o tym, że zwykłe kolumny, na przykład używane do wieży audio, nie zawsze będą wtedy najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim nie są one przeznaczone do użytkowania wraz z telewizorem i zazwyczaj nie obsługują technologii powalających na uzyskanie optymalnego dźwięku przestrzennego.

Kolumny mogą więc zwiększyć głośność dźwięku, podbić niskie i wysokie tony, ale nie zapewnią one aż tak dobrego efektu jak dedykowany sprzęt.

Soundbar do telewizora

Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie soundbara, czyli rodzaju listwy z głośnikami, która umieszczana jest pod telewizorem. Dodatkowo do soundbara może być dodany subwoofer, czyli osobny głośnik niskotonowy.

Soundbar do telewizora umożliwia wykorzystanie technologii dźwięku przestrzennego, więc można wtedy uzyskać efekt otoczenia się dźwiękiem ze wszystkich stron. Soundbary oferują też dodatkowe funkcje, na przykład łączność Bluetooth, obsługę głosową, tryby dźwiękowe. Mają też niewielkie wymiary, co jest ich atutem w mniejszych pomieszczeniach.

Zatem w zestawieniu soundbar czy kolumny, soundbar z pewnością będzie lepszym wyborem, ponieważ dzięki obsługiwanym technologiom umożliwia osiągnięcie efektu dźwięku przestrzennego i oferuje dodatkowe funkcje.

Kino domowe

Trzecim sposobem, aby osiągnąć lepszą jakość dźwięku telewizora, będzie wykorzystanie kina domowego. Jest to rodzaj zestawu głośnikowego, który składa się z kilku współpracujących ze sobą głośników umieszczanych pod telewizorem, po jego bokach, przy kanapie, a nierzadko też na suficie. Mają one też dodatkowe amplitunery i mogą współpracować z odtwarzaczami, na przykład płyt DVD, Blu-Ray. Ze względu na wiele elementów zestawu zajmują jednak dość dużo miejsca.

Co lepiej wybrać – soundbar czy kino domowe? Gdy mamy taką możliwość, kino domowe z bogatym zestawem głośnikowym pozwala na uzyskanie lepszego efektu przestrzenności dźwięku.

Jaki zestaw kina domowego warto kupić? Warto zapoznać się z zestwami kina domowego na https://www.salonydenon.pl/produkty/kino-domowe/zestawy-kina-domowego. Obecnie bardzo popularne są kina wykorzystujące zaawansowane technologie przesyłu danych, również bezprzewodowego, sterowanie głosowe.