Jakiego drona z kamerą wybrać? Jaki dron do…? Tak duży wybór, że można się w tym pogubić, a szczególnie wtedy, gdy nie mamy dużego doświadczenia. Ten artykuł pomoże ci zaoszczędzić sporo czasu na szukanie i z pewnością pozwoli ci dokonać prawidłowego wyboru.

Muszę napisać, że dość sporą popularnością cieszył się mój pierwszy artykuł w tej serii, więc choć nie było to łatwe, to starałem się go co jakiś czas aktualizować. Minęło jednak już sporo czasu, od jego napisania i nadszedł czas na pewną globalną aktualizację wszystkich propozycji i uporządkowanie informacji.

Poniższe zestawienie zawiera kilka dobrych propozycji dla twojego pierwszego drona przeznaczonego do zabawy lub amatorskiego kręcenia wideo. Jeżeli chciałbyś jednak poznać koszt budowy szybkiego drona wyścigowego to zapraszam cię do artykułu “Jak zbudować swojego pierwszego drona wyścigowego z FPV. Lista najlepszych części 2019”

Jaki dron do 50 zł?

Eachine E010
W tym przedziale cenowym mam kilka podobnych propozycji, ale wszystkie wydają się być po prostu klonami tej samej konstrukcji. Eachine E010 to świetny mini dron dla początkujących do nauki jak właściwie to urządzenie działa, jak się tym steruje i jak zachowuje się w powietrzu, a do tego jest praktycznie niezniszczalny. Kiedy opanujesz już podstawy latania, to można go rozbudować o tanią kamerę z nadajnikiem i tym sposobem latać z podglądem na żywo!


Więcej informacji znajdziesz poniżej.

KUP EACHINE E010


Jak dron do 100 zł?

Eachine E61W
Za 100 zł mamy już pierwszego drona z kamerą i podglądem na żywo w telefonie. Eachine E61HW to również świetna propozycja na początek. Dron ten występuje w kilku kolorach oraz zestawach z jedną, dwoma lub trzema bateriami. Do kontrolera podłączamy przez USB swój telefon, który służył nam będzie za monitor do podglądu obrazu. Czas lotu na baterii to około 7-8 minut. W tym dronie znajdziemy także ciekawą funkcję automatycznego utrzymywania wysokości w powietrzu.


Więcej informacji znajdziesz poniżej.

KUP EACHINE E61HW


Jaki dron do 250 zł?

Jaki dron do
Nie chce się wierzyć, ale za 250 zł możesz kupić Eachine E013, czyli niewielkiego drona z wbudowaną kamerą, radiem oraz goglami do podglądu obrazu na żywo! Możesz nim latać w domu lub na powietrzu. Jego konstrukcja jest solidna, więc nada się idealnie dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją zabawę z tymi latającymi maszynami. W zestawie znajdziesz absolutnie wszystko, czego potrzebujesz żeby zacząć swoje pierwsze loty z podglądem na żywo i to nie patrząc na ekran telefonu tylko za pomocą specjalnych gogli poczuć się jak prawdziwy pilot!


Więcej informacji znajdziesz poniżej.

KUP EACHINE E013


Jaki dron do 300 zł?

MJX BUGS 3
MJX Bugs 3 to idealna propozycja w tym budżecie.  Łączy ona w sobie bardzo ciekawego drona wraz z stosunkowo niską ceną. Jeżeli chcesz jedynie spróbować tych “zabawek”, to nie znajdziesz lepszej opcji niż MJX Bugs 3. Bugs 3 ma wbudowaną kamerę do nagrywania, ale ma też wystarczająco mocne silniki, aby unieść każdą bardziej zaawansowaną kamerę sportową czy będzie to GoPro, Xiaomi, Eken czy jakakolwiek inna w podobnym kształcie i rozmiarze. Do tego typu kamer w zestawie nawet znajduje się już dedykowany uchwyt! Czas lotu na baterii to ok. 20 minut, a zasięg to ponad 500 m! Dużo dalej niż jesteś w stanie latać i dobrze widzieć drona w powietrzu.


Więcej informacji znajdziesz poniżej.

KUP MJX BUGS 3


Jaki dron do 400 zł?

Jakiego drona
Visuo XS812 to kolejny dron w tym zestawieniu, ale wyróżnia go coś więcej niż cena. Dlaczego warto zapłacić 400 zł za tą zabawkę? XS812 posiada możliwość składania ramion, co bardzo ułatwia jego transport, dedykowany kontroler jest bardzo dobrej jakości i wygląda bardziej profesjonalnie. Sam dron posiada bardziej trwałe i mocniejsze bezszczotkowe silniki, wbudowany GPS oraz opcję utrzymywania wysokości, automatycznego powrotu do miejsca startu, a także całkiem przyzwoitą 5 megapikselową kamerę, która potrafi przechwycić jeszcze lepszy obraz.


Więcej informacji znajdziesz poniżej.

KUP VISUO XS812


Jaki dron do 500 zł

dji tello

W tej cenie możecie zakupić niewielkiego drona powstałego przy współpracy z największym chińskim producentem dronów, czyli firmą DJI. Ten niewielki quadkopter to wbrew pozorom naszpikowana elektroniką zabawka z mnóstwem sensorów, które pozwalają na bardzo stabilny lot. Posiada funkcję automatycznego startu i lądowania (nawet z ręki) oraz wiele innych autonomicznych trybów, które z pewnością cie zaskoczą jeżeli sam je przetestujesz. Wersja do 500 zł sterowana jest bezpośrednio z twojego smartfona, ale zdecydowanie polecam trochę droższą wersję z dołączonym kontrolerem.


Więcej informacji znajdziesz poniżej.

KUP DJI TELLO


Jaki dron do 600 zł

Jaki dron z kamera
Ta propozycja może być już wam znana. Popularny MJX Bugs 6 to najnowszy produkt firmy MJX. W wersji 6 występują nie tylko bardzo dobre i jeszcze mocniejsze bezszczotkowe silniki 1806, które generują naprawdę sporo ciągu, ale i po wybraniu odpowiedniej opcji na stronie znajdziemy w zestawie również monitor do podglądu oraz specjalne gogle FPV. Temu dronowi najbliżej do super szybkich dronów wyścigowych, a jego moc spokojnie pozwala podwiesić kamerę typu GoPro i nagrywać z powietrza świetne widoki w najwyższej rozdzielczości obrazu.


Więcej informacji znajdziesz poniżej.

KUP MJX BUGS 6