Grafik jako człowiek pracujący w kreatywnej i wymagającej branży potrzebuje profesjonalnego laptopa o maksymalnej głębi wszystkich kolorów. Często wybierany jest komputer, ale dobry laptop z powodzeniem go zastąpi, a nawet może okazać się efektywniejszy do pracy grafika. Jeśli więc zastanawiamy się, jaki powinien być idealny sprzęt dla grafika komputerowego, zapoznajmy się z artykułem. Jak wybrać laptopy w Warszawie, które okażą się stworzone dla grafików?

Wytrzymała bateria

Grafik pracuje nieprzerwanie przez kilka godzin dziennie na laptopie, który często ze sobą zabiera do kawiarni czy na wakacje. Dlatego też laptop musi wytrzymać kilka godzin bez potrzeby ciągłego ładowania. To bardzo ważny aspekt, o którym powinniśmy wspomnieć sprzedawcy. Jeśli będziemy posiadać dobrą baterię w naszym komputerze, będzie on bardziej ergonomiczny i dostosowany do naszego charakteru zawodu. Pamiętajmy również, że zakup nowej baterii jest bardzo drogi, po co więc tracić tyle pieniędzy.

Karta graficzna

Zdecydowanie jest to najważniejsza kwestia dla grafika. Musi on bowiem tworzyć różne grafiki z pełnym wykorzystaniem barw i przy użyciu różnorakich programów do tworzenia stron czy grafik. Zatem laptop, który kupimy, musi posiadać bardzo zaawansowaną kartę graficzną. Ponoć najlepsze są karty dedykowane, które charakteryzują się wysokimi osiągami.

Laptopy Warszawa: a jaki wyświetlacz?

Powinien być duży. Niekiedy będą potrzebne dodatkowe monitory, abyśmy mogli pracować w pełni wydajnie. Musimy bowiem stale widzieć rezultat naszej pracy. Dlatego też ważna jest rozdzielczość, najlepiej FullHD+. Pamiętajmy również o matrycy, która ma bardzo realistycznie i pięknie kolory.

Nie zapominajmy o oświetleniu pomieszczenia. Jednak, zamiast włączać światło, w ciągu dnia wykorzystajmy naturalne światło. Grafik powinien mieć dobrze zorganizowany gabinet, zaś biurko a na nim laptop, powinny stać przy oknie. Wówczas zaoszczędzimy prąd i wykorzystamy zdrowsze, naturalne światło dnia.

Wydajny procesor

Procesor, czyli serce naszego laptopa, powinien być bardzo wydajny, abyśmy mogli odtwarzać niezbędne programy oraz pliki, a także robić grafiki. To bardzo obciąża procesor, dlatego potrzebujemy silnego serca. Mocne procesory posiadają w wypadku grafika m.in. cztery rdzenie.

Laptopy Warszawa: sklep z profesjonalnymi laptopami dla grafika

W stolicy znajdziemy najlepsze sklepy z laptopami. Zanim jednak wybierzemy się do nich, poszukajmy w internecie najlepszego sklepu. Wystarczy w wyszukiwarce Google wpisać: laptopy Warszawa, a od razu znajdziemy mnóstwo wyników. Warto rozpatrzyć ofertę laptopów poleasingowych. Zanim jednak zdecydujemy się na dany sklep, sprawdźmy, jaki laptop chcielibyśmy zakupić. Pamiętajmy, aby kierować się przede wszystkim powyższymi parametrami. Wówczas będziemy zadowoleni z funkcjonalności naszego komputera. Pomyślmy również o mobilności. Wybierzmy takiego laptopa, abyśmy mogli go ze sobą zabierać np. w podróż służbową.

Grafik jako człowiek tworzący wizualną szatę stron internetowych lub robiący grafiki na zamówienia potrzebuje bardzo wydajnego sprzętu. Oprócz wyżej wymienionych aspektów powinniśmy również przemyśleć jeszcze kilka. M.in.: pojemność dysku, energooszczędność oraz ilość wejść USB. Grafik bowiem często potrzebuje pendrive’a lub płyty.

Nie zapominajmy również o poproszeniu sprzedawcy o doradztwo, w końcu fachowiec wie, jaki sprzęt ma najlepsze parametry. Dzięki pomocy zdobędziemy wymarzony sprzęt i będziemy mogli w pełni wykorzystać jego zalety. Nasza praca stanie się wtedy efektywniejsza, zwłaszcza jeżeli nasz laptop nie będzie działać powoli. Im wydajniejszy procesor, tym lepiej, zrezygnujmy z mało wydajnych, choć nieco tańszych modeli. Warto raz zainwestować odrobinę więcej, lecz przez lata cieszyć się dobrym funkcjonowaniem naszego urządzenia. Pamiętajmy również o konserwacji laptopa, żeby przez lata działał równie szybko i był dobrym narzędziem do naszej pracy.