W tym artykule jasno odpowiemy na pytanie jaki telefon Xiaomi wybrać. Ten chiński producent elektroniki, dzięki wysokiej jakości swoich produktów jak ostatnie telefony Xiaomi Mi6, Mi5, Redmi Note czy Redmi 4, 4X, 4A zdobył serca wielu. Niska cena i bardzo wysoka jakość bardzo rzadko idą w parze stąd popularność tej marki ciągle rośnie.


Kup swój smartfon najtaniej!

Sprawdź tutaj najnowsze kody rabatowe


Jaki telefon z rodziny Xiaomi wybrać?

To oczywiście zależy od tego jaki mamy budżet. Najlepszym obecnie telefonem jest Xiaomi MI6, którego premiera odbyła się w kwietniu 2017 r. Potężne podzespoły, które w nim siedzą to wyświetlacz 5.15 cala i rozdzielczość Full HD (1920×1080), 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 835 o taktowaniu aż 2.45GHz, a do tego 6GB pamięci RAM oraz 128GB ROM. Jakby tego było mało mamy ogromną baterię 3350mAh oraz wiele nowoczesnych rozwiązań jak Bluetooth 5.0, dwa aparaty z tyłu (12MP i 12MP) dla jeszcze lepszej jakości zdjęć i jeden z przodu 8MP oraz Dual sim, USB typu C, NFC i inne technologie, o których chyba nie muszę wspominać.

Z mankamentów, które da się zauważyć to brak wodoszczelności oraz brak standardowego gniazda słuchawkowego Jack 3.5 mm, choć tu producent zabezpieczył nas w przejściówkę z USB na Jacka 3,5mm, więc jest to jakby mniejszy problem. Jeżeli szukamy telefonu z dobrymi parametrami i niską ceną to choć podzespoły Mi 6 biją na głowę większość produkowanych obecnie telefonów, to jego cena jest stosunkowo wysoka (ok $650), ale jest nadzieja spore obniżki ponieważ telefon jest świeżo po premierze. Sprawdź tutaj aktualną cenę na Xiaomi MI6

Telefon xiaomi Mi6

Alternatywnie możemy zdecydować się na poprzedni flagowy model Xiaomi MI5 za 1/3 ceny najnowszego modelu. Koszt tego telefonu w Chinach to ok $240.

Za tą cenę również otrzymujemy na prawdę dużo. Specyfikacja tego telefonu przewyższa wiele produktów maki Samsung i LG w tym samym przedziale cenowym. W tym smartfonie znajdziemy tak jak w MI6 wyświetlacz 5.15 cala o rozdzielczości Full HD, ale tym razem 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 820 o taktowaniu 2.15GHz. Mi5 swoim wyposażeniem nadal wyróżnia się pośród innych popularnych modeli oferując nam 4GB RAM i 64GB pamięci ROM. Bateria jest mniejsza, ale 3000mAh to również wciąż spory magazyn energii. Aparat z tyłu to 12MP, a z przodu 4MP. Jego cena oscyluje w granicach $260. Często na te popularne modele sklepy organizują spore promocje więc warto sprawdzić aktualną cenę Xiaomi MI5

Jaki telefon Xiaomi do 500-800 zł?

Firma Xiaomi oczywiście też pomyślała o klientach, którzy szukają bardziej budżetowego telefonu niż ich flagowe modele napakowane w najmniejszym calu najnowszymi podzespołami. Co mamy do wyboru w takim budżecie?

Xioami Redmi Note 4X czyli 5,5 cala, rozdzielczość Full HD, ale za to 8-rdzeniowy Snapdragon 625 o częstotliwości 2.0GHz oraz 3GB RAMU i 32GB ROMU, a aparaty kolejno 13MP z tyłu i 5MP z przodu oraz gigantyczna bateria 4100mAh ze względu na spory ekran. Cena to okolice $170 czyli niecałe 650 zł.

Xiaomi Redmi 4

Kolejną alternatywą dla Redmi Note 4X jest Xiaomi Redmi 4 jest to telefon o standardowym, choc wcale nie tak małym 5 calowym wyświetlaczu 8 rdzeniowym procesorze Snapdragon 430 o taktowaniu 1.4GHz. Pamięci telefonu to kolejno 2GB RAM oraz16GB ROM.

Nie można na pewno porównywać tego telefonu do najnowszych produktów marki Xiaomi, ale jego cena to obecnie tylko $119 czyli niecałe 460 zł. Próżno za tą kwotę szukać lepszego wyboru. Dla osób chcących bardziej prześwietlić specyfikację tych modeli oraz innych pokrewnych modyfikacji dostępne są również takie modele jak Xiaomi 4A, który możemy kupić już poniżej 380 zł czy Xiaomi Redmi 4X  Jeżeli nasz budżet jest jeszcze mniejszy, to możemy szukać produktów poprzednich generacji w lepszej cenie jak np. Xiaomi Redmi 3.

Czyli ostatecznie jaki telefon wybrać?

Kiedy zależy nam na najlepszym sprzęcie – Xiaomi MI6

Kiedy mamy ok 1000 zł na telefon – Xiaomi MI5s

Kiedy zależy nam na dużym ekranie – Xioami Redmi Note 4X

Kiedy mamy niewielki budżet – Xiaomi Redmi 4 lub Xiaomi Redmi 4X