Masz przed przeprowadzkę? Z pewnością sprawdzą się kartony do przeprowadzki. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie oraz ile kosztują? Tych informacji między innymi dowiesz się w poniższym artykule. Przeprowadzka nie musi okazać się tak ciężkim przeżyciem. Z racji, że to jednak duże przedsięwzięcie warto przed przeprowadzką dobrze jest oszacować, ile kartonów będziesz potrzebować w zależności od wielkości Twojego mieszkania/domu oraz ilości rzeczy do spakowania. Poleca się również doprecyzować kwestię transportu. Do przeprowadzek często wynajmuje się busa lub inny samochód dostawczy.

Kartony do przeprowadzki – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Po pierwsze kartony do przeprowadzki powinny być z mocnego materiału np. z wytrzymałej tektury. Tak, żeby mieć pewność, że pudełka kartonowe przetrwają duży ciężar. Niektóre pudła przeprowadzkowe posiadają informacje, jaki maksymalny ciężar można do nich dodać. Takie ciężkie przedmioty warto porozkładać po kilku opakowaniach. Kartony najczęściej są wykonane z tektury, albo papieru falistego. Te z tektury są zazwyczaj bardziej wytrzymałe i nadają się do wielokrotnego użytku, podczas gdy te z papieru falistego są tańsze, ale mogą być mniej trwałe.

Kolejną kwestią jest wielkość. Pudła kartonowe mogą być o różnych gabarytach. Wielkość nie powinna utrudniać przenoszenia dużych przedmiotów, ale z drugiej strony zapewnić odpowiednią ochronę dla zawartości.

Następna kwestia to podwójne ścianki. Kartony z podwójnymi ściankami są bardziej wytrzymałe i to bardziej bezpieczne rozwiązanie. Następną sprawą jest fakt, czy pudełka mają w zestawie etykiety. Znacząco ułatwiają one identyfikację różnych rzeczy w kartonach oraz umożliwiają organizację podczas pakowania i rozpakowywania. Przy kupnie kartonów można zwrócić również uwagę, na kwestię jaką jest recykling. W przypadku, gdy ważne jest dla Ciebie środowisko, warto zwrócić uwagę na to, czy kartony są produkowane z materiałów, które sprawdzą się do recyklingu i czy sam je po przeprowadzce odpowiednio zutylizujesz.

Warto mieć przy przeprowadzce takie akcesoria jak: taśmy klejące, nożyczki, folie stretch. Świetnie sprawdzą się również włożone folie bąbelkowe, które zabezpieczą przedmioty i są do wielokrotnego użytku. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że transportowane rzeczy zostaną zniszczone. Zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń sprawdzi się np. w szkle, zastawie, czy innych łatwo kruszących się rzeczach.

Kartony mogą posiadać uchwyty, które ułatwią przenoszenie kartonów.

Ile kosztują kartony przeprowadzkowe?

Kartony przeprowadzkowe możesz zamówić śmiało online. Do złożenia zamówienia przez internet może kusić niższa cena, zwłaszcza przy większym zamówieniu. Do przeprowadzki kartony to podstawa i przyda Ci się ich z pewnością sporo. Pudełka w różnych rozmiarach mogą mieć pojemność od 3 L do nawet 120 L. Cena różni się również od kształtu kartonów oraz dodatków, jakie są dołączone np. uchwyty.

Opakowania kartonowe mogą kosztować od kilku złotych za sztukę. Pudełka najczęściej pakowane są w zestawy np. 10 sztuk. Dodatkowo produkty często zawierają akcesoria, które zostały opisane powyżej. Zamówienia klientów ze sklepu są zwykle i tak na większą sztuk. Kartony sprawdzą się nie tylko do przeprowadzki, ale i następnie do przechowywania rzeczy w domu, czy mieszkaniu. Mogą one pomóc w organizacji porządku w garażu, strychu, albo w garderobie. Pomieszczą wiele akcesoriów, czy ubrania.

Artykuł sponsorowany