Silniki do bram przesuwnych – bezpieczne i niezawodne siłowniki 

Napędy do bram to nowoczesne rozwiązania wpływające na komfort życia każdego z nas. Mechanizm otwierania i zamykania bram to obecnie niezwykle popularna i bardzo wygodna opcja, oszczędzająca nasz czas i pieniądze. Bramy wyposażone w napęd dają możliwość ich otwierania i zamykania bez konieczności wychodzenia z pojazdu. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup napędu, pamiętaj o tym, by automatyka bram była odpowiednio dopasowana do jej specyfiki. Tylko dzięki optymalnemu dopasowaniu, automatyka do bram będzie wyróżniać się płynnym działaniem i wysoką bezawaryjnością nawet podczas niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Zastanawiasz się, na co należy zwrócić uwagę wybierając napęd do bramy? Zanim dokonasz zakupu odpowiedniego siłownika musisz pamiętać o kilku kwestiach, na podstawie których dokonasz właściwego wyboru. Są to: waga i długość skrzydła oraz ilość cykli w ciągu doby. 

Rodzaje napędów do bram przesuwnych

Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje napędów:

  • napędy do bram garażowych – są prostymi urządzeniami, które przesuwają bramę wzdłuż prowadnic, są doskonałą opcją dla wszystkich użytkowników, którzy podczas wjeżdżania lub wyjeżdżania z posesji nie muszą wysiadać z pojazdu, otwierając bramę za pośrednictwem specjalnego pilota. 
  • napędy do bram skrzydłowych – działają na zasadzie elektrycznego silnika, który otwiera lub zamyka ramiona napędu przymocowane do skrzydeł bramy. W tym przypadku, oprócz długości skrzydeł, wagi i cykli otwierania należy dostosować także szybkość otwierania bram. 
  • napędy do bram przesuwnych z łamanym ramieniem –  pozwalające na automatyzację bram zamontowanych na bardzo wysokich słupach, dostosowane są zarówno do bram domowych jak i przemysłowych .


Dla zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i wygody w użytkowaniu producenci automatyki do bram i napędów oferują także możliwość zdalnego sterowania napędem, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Dla zapewniania bezpieczeństwa można także zainstalować system kontroli dostępu, który jest kompatybilny z różnymi wariantami siłowników. Większość napędów do bram dostępna na polskim rynku wykonana jest z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych a także na zgniatanie. Ponadto, ich wysoka estetyka doskonale komponuje się na tle nowoczesnych ogrodzeń.

Napęd bramy przesuwnej – jak wybrać odpowiedni?

Napęd bramy aby spełniał swoje zadanie powinien być odpowiednio dopasowany do specyfiki otwierania. W ofercie producentów napędów znajdziemy zarówno automaty dedykowane bramom skrzydłowym jak i przesuwanym. Wybierając konkretny model napędu należy sprawdzić zarówno maksymalny ciężar skrzydła oraz jego długość, którą docelowo ma obsłużyć dany napęd. Niezwykle istotna jest także moc siłownika zapewniając płynne otwieranie i zamykanie bramy. W przypadku bram z wąskimi słupkami najbardziej wytrzymałym napędem jest napęd śrubowy, z kolei do szerszych słupków najlepszym będzie napęd łamany.

Napęd do bramy przesuwnej – na co zwrócić uwagę?

Silniki do bram choć są wygodnym rozwiązaniem, to niektóre z nich mogą pracować dość głośno. Z tego względu, jeśli brama lub garaż znajdują się blisko budynku mieszkalnego, dla zapewnienia komfortu użytkowania, warto sięgnąć po silniki do bram, wyróżniające się na tle innych cichą pracą. Taki komfort zapewniają napędy z paskiem kevlarowym, który w przeciwieństwie do napędu łańcuchowego charakteryzuje się cichszym działaniem.

Napędy w bramach przesuwnych

 Po napędy do bram przesuwanych sięgamy wtedy, gdy na bramy skrzydłowe nie mamy dość miejsca. Mechanizm do bram przesuwnych otwiera bramę, przesuwając ją wzdłuż ogrodzenia na odpowiednio dopasowanej listwie. W celu zapobieżenia awariom systemu, najlepszą opcją jest napęd przystosowany do pracy z cięższymi bramami.

Funkcjonalność, niezawodność i komfort użytkowania – to cechy, którymi silniki do bram wyróżniają się na polskim rynku. Jeśli Ty również chcesz zapewnić sobie tą wygodę, już dziś przejrzyj ofertę najlepszych modeli siłowników do bram.

Artykuł sponsorowany