Streszczenie artykułu.

  • Kanye West projektuje “piankowy samochód koncepcyjny” o nazwie Donda Foam Vehicle.
  • Steven Smith będzie szefem działu projektowania przemysłowego w firmie Donda.
  • Kanye West i Elon Musk pozostali bliskimi przyjaciółmi, gdyż zauważono, że obaj chodzą na wzajemne imprezy.

Kanye West przeszedł drogę od producenta do muzyka i wielu innych. Z sukcesem różnych przedsięwzięć, takich jak Yeezy, artyści mogli zaryzykować w coś bardziej skomplikowanego dla jego firmy, Donda, “Donda Foam Vehicle.”

Projektowanie ubrań to jedno, ale projektowanie samochodu, to coś na zupełnie innym poziomie. Oprócz myślenia o stylu, projektanci muszą brać pod uwagę także funkcjonalność.

Kluczem do dobrego projektu samochodu jest jednoczesne bycie funkcjonalnym. Niezależnie od tego, czy jest zbudowany z myślą o prędkości czy komforcie, większość projektów samochodów ma swoje własne przypadki użycia.

Kanye West może wkroczyć do branży motoryzacyjnej dzięki projektowi samochodu Donda Foam

Kanye West nie jest obcy w podejmowaniu wyzwań, o czym świadczy jego ostatnia próba kandydowania na prezydenta. Wygląda na to, że dzięki projektowi pojazdu Donda Foam Vehicle wkroczy on również do branży samochodowej.

Szefem działu projektowania przemysłowego Donda będzie Steven Smith, który pracował z takimi firmami jak Nike, New Balance, FILA i Reebok, a także był dyrektorem wykonawczym linii Adidas Yeezy. Problem w tym, że Smith nie ma również doświadczenia w branży motoryzacyjnej.

Chociaż niewiele wiadomo odnośnie nadchodzącego konceptu samochodu, to już zaczęły krążyć jego teasery. Teaser podzielony jest na dwa obrazki z tekstem.

Na pierwszym obrazku czytamy “Donda Foam Vehicle… Conceptualize… Designed… Manufactured… In the United States… Amen”, natomiast na drugim “Steven Smith with 37 Years of Experience in Sporting Goods, Footwear, Military Electronics and Apparel Design is Appointed Head of Donda Industrial Design”.

Smith pracuje w przemyśle obuwniczym od lat 80.

 

Czy pojazd z pianki Donda to żart czy ma potencjał do urzeczywistnienia?

Obraz został opisany jako “nieoczekiwane dziecko miłości pomiędzy łazikiem księżycowym a trampkiem”.

Pomimo tego, że wydaje się to czymś, co może nigdy się nie wydarzyć, to w rzeczywistości jest to nadal w sferze możliwości. Ludzie powinni pamiętać, że zarówno Kanye West, jak i Elon Musk są przyjaciółmi, a samochód Donda mógłby zostać zbudowany przez Teslę.

Kanye West i Elon Musk zostali zauważeni przy wielu okazjach razem, ponieważ CEO Tesli przychodził na koncerty Kanye Westa, a West zwiedzał SpaceX, a nawet odwiedzał dom Muska. Nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle koncepcja ta zostanie zrealizowana w przyszłości.

Na razie widać tylko sylwetkę samochodu i kilka tekstów opisujących go. Jak będzie wyglądał w rzeczywistości i ile “piany” mogą spodziewać się nabywcy, okaże się dopiero po ujawnieniu rzeczywistego projektu.