Mała drukarka do domu nie tylko ułatwi Ci pracę podczas tworzenia twardych kopii plików cyfrowych, ale także pomoże Ci wykonać zadanie w jak najkrótszym czasie i niezawodnie. Poza tym, większość małych drukarek może pomóc w realizacji szerokiego zakresu zadań związanych z drukowaniem. W zależności od potrzeb związanych z drukowaniem, można kupić drukarkę monochromatyczną lub pełnokolorową.

Jednak znalezienie idealnej małej drukarki nie jest łatwe, ponieważ istnieje kilka opcji do wyboru. Dodatkowo, nie wszystkie drukarki są niezawodne, więc powinieneś poświęcić swój czas i rozważyć wszystkie dostępne opcje przed wybraniem konkretnego modelu. Aby pomóc Ci znaleźć drukarkę, która oferuje dobry stosunek jakości do ceny, stworzyliśmy listę 5 najlepszych małych drukarek do domu.

Nie ma znaczenia, czy szukasz małej drukarki do użytku w biurze czy w domu, w tym przewodniku znajdziesz jedne z najlepiej ocenianych drukarek, które mogą znacznie poprawić jakość Twoich wydruków. Dodatkowo, uwzględniliśmy kilka produktów, aby zwiększyć szanse na znalezienie najlepszej drukarki dla Twoich potrzeb w zakresie drukowania. Nie masz czasu na przeczytanie całego artykułu?

 

1. HP OfficeJet Pro 9010e All-in-One Printer

HP OfficeJet Pro 9010e All-in-One

★★★★★
669,00
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:17

Pierwsze miejsce na naszej liście najlepszych małych drukarek należy do HP OfficeJet Pro 9010e All-in-One Printer ze względu na swoje niesamowite funkcje, wielofunkcyjną konstrukcję i świetną wydajność. I jak sama nazwa wskazuje, sprzęt ten może wykonywać szereg funkcji, co czyni ją jedną z najbardziej wszechstronnych drukarek na liście.

Nie tylko drukuje, ale może również skanować, faksować i kopiować. Ponadto obsługuje skanowanie dwustronne, co oznacza, że można skanować obie strony dokumentu w jednym przebiegu. Po subskrypcji otrzymasz do sześciu miesięcy darmowego atramentu, który może pomóc w rozpoczęciu pracy. Wystarczy utworzyć konto HP i zapewnić drukarce stabilne połączenie z Internetem.

Drukarka posiada duży kolorowy ekran dotykowy, który poinformuje Cię o trybie, który jest aktualnie używany. Ale przede wszystkim pozwala skonfigurować drukarkę zgodnie z Twoimi potrzebami. Poza tym HP OfficeJet Pro 9010e ma prostą konstrukcję, więc nie doświadczysz żadnych problemów podczas drukowania.

Ponieważ ekran jest podświetlany, można wygodnie korzystać z tej drukarki atramentowej w warunkach słabego oświetlenia. Fakt, że jest ona wyposażona w funkcję Wi-Fi, czyni ją jeszcze bardziej wygodną. Dzięki tej funkcji można drukować z niemal każdego urządzenia, które wykorzystuje technologię Wi-Fi.

Możesz też podłączyć urządzenie, z którego chcesz drukować, do portu USB drukarki. Ale to nie wszystko; drukarka może automatycznie wykrywać i rozwiązywać problemy z łącznością bezprzewodową dzięki funkcji samoleczenia. Ucieszy Cię wiadomość, że to urządzenie może drukować w kolorze i monochromatycznie.

Prędkość drukowania dla wydruków kolorowych wynosi 18PPM, natomiast dla monochromatycznych 22PPM. Ponadto, OfficeJet Pro 9010e posiada automatyczny podajnik dokumentów, który zaoszczędzi Ci kłopotów z ręcznym ładowaniem arkuszy. Minusem jest to, że drukarka jest dość głośna w porównaniu do większości drukarek w swojej klasie.

 

2. HP Envy 6430e All-in-One Printer

HP Envy 6430e All-in-One

★★★★★
299,00
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:17

Jeśli OfficeJet Pro 9010e jest zbyt duży dla Twoich potrzeb w zakresie drukowania, świetną alternatywą może być HP Envy 6430e All-in-One Printer. Posiada ona kilka cech wspólnych z modelem 9010e, dzięki czemu jest kolejną niezawodną drukarką HP, w którą można zainwestować.

Jednak ta drukarka ma wolną prędkość drukowania w porównaniu z OfficeJet Pro 9010e. Prędkość druku dla czarnych wydruków wynosi 10PPM, natomiast dla kolorowych nośników – 7PPM. Urządzenie to może efektywnie drukować dwie strony papieru jednocześnie.

Podajnik wejściowy może pomieścić maksymalnie 100 arkuszy, co pozwala na drukowanie ciągłe. Z drugiej strony, automatyczny podajnik dokumentów u góry ma pojemność 35 arkuszy, podczas gdy taca wyjściowa może pomieścić do 25 arkuszy. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla małych firm, które wymagają wydruków o niskiej objętości.

Inną rzeczą, która spodobała nam się w tej drukarce jest jej intuicyjny panel. Dzięki niemu będziesz miał łatwy dostęp do funkcji drukarki, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Dodatkowo materiały, z których jest wykonana są świetnej jakości, więc możesz kupić tę drukarkę atramentową wiedząc, że będzie trwała.

Z pomocą inteligentnej aplikacji HP można łatwo skonfigurować drukarkę zgodnie z potrzebami w zakresie drukowania. A najlepsze jest to, że aplikacja jest zgodna zarówno z systemem operacyjnym iOS, jak i Android.

Kupując Envy 6430e i zapisując się do programu producenta, otrzymasz wkłady, które wystarczą Ci nawet na sześć miesięcy. Może się to jednak różnić w zależności od ilości drukowanych papierów i częstotliwości użytkowania.

 

3. HP DeskJet 2722e All-in-One Printer

HP DeskJet 2722e

★★★★★
314,71
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:17

HP DeskJet 2722e All-in-One Printer to jedno z najbardziej przystępnych cenowo urządzeń w tym przewodniku. Jej prędkość drukowania wynosi 7,5PPM, a ponadto posiada podajnik na 60 arkuszy, który pozwoli na łatwe załadowanie papierów.

Natomiast prędkość druku w przypadku wydruków kolorowych wynosi 5,5PPM. Sprzęt ten może drukować, kopiować i skanować bezprzewodowo poprzez sieć Wi-Fi. Również aplikacja HP Smart poprowadzi przez proces konfiguracji, dzięki czemu będzie on jeszcze wygodniejszy dla użytkowników.

Jeśli urządzenie, z którego korzystasz nie obsługuje łączności bezprzewodowej, możesz podłączyć je do drukarki za pomocą portu USB. Ekran LCD i panel sterowania są wygodnie umieszczone u góry, co zapewnia szybki dostęp.

Minusem jest to, że ekran jest trochę mały i monochromatyczny. Mimo to zapewnia szczegółowe podsumowanie trybu i rodzaju połączenia, z którego korzystasz. Wkłady wymienne do DeskJet 2722e są niedrogie, więc nie będziesz musiał się martwić o koszty eksploatacji.

I choć ma ograniczone funkcje w porównaniu z modelami z wyższej półki, jakość druku jest całkiem przyzwoita. Jeśli często drukujesz na małą skalę, może to być właśnie odpowiednia drukarka dla Ciebie. Jak widać, ma ona wszystkie podstawowe cechy, których można szukać w drukarce domowej.

 

4. Epson Workforce WF-4835 Multifunction Printer

Epson Workforce WF-4835

★★★★★
314,71
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:17

Wyposażona w dwie kasety na 250 arkuszy drukarka wielofunkcyjna Epson Workforce WF-4835 jest jedną z najlepszych drukarek wysokonakładowych, jakie można kupić. Ponadto pochodzi od marki znanej na całym świecie z produkcji jednych z najbardziej niezawodnych drukarek.

Podobnie jak HP OfficeJet Pro 9010e, Epson Workforce WF-4835 jest drukarką atramentową. Korzysta z niedrogiego atramentu, który można wymienić bez uszczuplania portfela. Automatyczny podajnik dokumentów w tym urządzeniu może obsłużyć do 50 arkuszy papieru za jednym razem, więc nie trzeba go co chwilę ładować.

Oprócz drukowania, ta wielofunkcyjna drukarka może być używana do faksowania, kopiowania i skanowania. Zapewni Ci wysokiej jakości wyniki we wszystkich scenariuszach. Aby uczynić go jeszcze lepszym, pozwoli Ci drukować obie strony mediów na raz. Pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele czasu, a także zwiększyć wydajność podczas pracy z papierami.

WF-4835 jest wyposażona w technologię PrecisionCore firmy Epson, która umożliwia drukowanie bez nagrzewania się. Prędkość drukowania wynosi 12PPM podczas obsługi kolorowych wydruków i 25PPM dla wydruków czarno-białych. Gniazda na wkłady są strategicznie rozmieszczone, aby zapewnić łatwy dostęp podczas wymiany atramentu.

Co więcej, drukarka jest wyposażona w funkcję Wi-Fi, dzięki czemu może bezprzewodowo łączyć się ze wszystkimi kompatybilnymi urządzeniami. Funkcja Smartphone Connect pozwala na szybkie połączenie poprzez skanowanie kodu QR. Posiada również port USB, który może okazać się pomocny podczas drukowania z urządzeń, które nie posiadają Wi-Fi.

 

5. Epson Expression Home XP-5100

Epson Expression Home XP-5100

★★★★★
314,71
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:17

Epson Expression Home XP-5100 to urządzenie kompaktowe, a zarazem stylowe. Polecamy ten sprzęt każdemu, kto szuka drukarki do domowego biura. Podobnie jak większość współczesnych drukarek obsługuje łączność Wi-Fi, dzięki czemu pozwoli Ci drukować prosto z tabletu, smartfona, laptopa itp.

Na dokładkę posiada slot na karty SD, który umożliwia drukowanie nośników z kart pamięci. Dla wygody użytkownika slot umieszczony jest z przodu. Poniżej slotu znajduje się lampka kontrolna, która da Ci znać, czy drukarka odczytuje kartę. Ta drukarka atramentowa jest bardzo łatwa w obsłudze, dzięki swojej prostej konstrukcji.

Ponadto posiada intuicyjny panel sterowania, który umożliwia szybki wybór funkcji. Taca ładująca może pomieścić do 150 arkuszy, co jest świetnym wynikiem dla drukarki tej wielkości. Więcej na temat tacy, jest ona wyposażona w niezawodny system blokady, który zapewni, że pozostanie ona zamknięta podczas pracy drukarki.

XP-5100 wykorzystuje indywidualne wkłady atramentowe, dzięki czemu może pracować nawet w przypadku wyczerpania jednego lub wielu kolorów. Ta funkcja znacznie obniża koszty eksploatacji, ponieważ pozwala na wymianę tylko tych wkładów, które są potrzebne.

Podobnie jak Epson Workforce WF-4835, model ten nie wytwarza ciepła podczas tworzenia wydruków. Jest równie lekki, co oznacza, że można go przenosić z jednego miejsca na drugie bez nadwyrężania się.

Firma Epson zapewnia również przyzwoitą obsługę oprogramowania za pośrednictwem aplikacji iPrint. Aplikacja ta jest wygodna, ponieważ umożliwia drukowanie dokumentów, stron internetowych, zdjęć i innych materiałów nawet wtedy, gdy użytkownik nie znajduje się w pobliżu drukarki. Ponadto drukarka jest bardzo przystępna cenowo, dzięki czemu idealnie nadaje się dla osób o ograniczonym budżecie.

 

Najlepsza mała drukarka do domu 2022, jak wybraliśmy?

Aby stworzyć listę najlepszych drukarek, zasięgnęliśmy opinii renomowanych stron porównujących produkty. Pozwoliło nam to zidentyfikować najlepiej sprzedające się marki drukarek. Zidentyfikowaliśmy również niektóre z często kupowanych małych drukarek. Dodatkowo, odwiedziliśmy lokalne sklepy e-commerce.

Nasz zespół wziął również pod uwagę recenzje produktów pozostawione przez klientów na wyżej wymienionych stronach. Na tej podstawie byliśmy w stanie wybrać 13 drukarek z 5 różnych marek. Następnie porównaliśmy drukarki w oparciu o prędkość druku, łączność, cykl pracy, wydajność energetyczną, cenę, jakość wydruku, wygląd, typ i koszt eksploatacji. Drukarki, które nie spełniały wszystkich naszych kryteriów, zostały wyeliminowane z listy.

W ten sposób pozostało nam 6 najlepszych drukarek dostępnych obecnie na rynku. Co więcej, wybraliśmy tylko drukarki renomowanych marek, takich jak HP, Epson i Canon, więc możesz być pewien, że wszystkie wymienione powyżej produkty zapewnią Ci wysoką jakość wydruków.

Małe drukarki do domu: Poradnik zakupowy

Kupując drukarkę, upewnij się, że wybierzesz taką, która spełni wszystkie Twoje potrzeby. Jednak wiedza o tym, którą markę lub model wybrać, może być czasami trudna ze względu na szereg opcji dostępnych na rynku.

Rozumiemy również, że wykonywanie pracy badawczej może być przytłaczające. Jest to zarówno czasochłonne i wyczerpujące, ponieważ musisz przeanalizować setki produktów przed znalezieniem idealnej drukarki.

Cóż, będziesz szczęśliwy wiedząc, że zrobiliśmy wszystko, co ciężkie dla Ciebie, więc wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać, aby znaleźć informacje, których potrzebujesz. Jak widać, wymieniliśmy również niektóre z najlepszych drukarek. Zapraszamy do wybrania dowolnego, który pasuje do Twoich potrzeb drukowania i budżetu.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie drukarki
Czy szukasz drukarki do domu lub drukarki biurowej, poniżej wymienione czynniki mogą pomóc w poszukiwaniu najlepszej drukarki:

Typ

Drukarki mogą być skategoryzowane na podstawie rodzaju atramentu i technologii druku. Istnieją dwa główne rodzaje drukarek, które można kupić, laserowe lub atramentowe. Drukarki atramentowe są ulubione wśród większości ludzi, ponieważ są one niedrogie. Wkłady atramentowe stosowane w tych urządzeniach są równie niedrogie, co czyni je idealnym wyborem do drukowania w domu.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy wybrać modele pełnokolorowe. Są one wyjątkowo uniwersalne i mogą się przydać przy wykonywaniu różnych zadań związanych z drukowaniem. W przeciwieństwie do drukarek atramentowych, które wykorzystują płynny atrament, drukarki laserowe wykorzystują sproszkowany atrament, znany również jako toner.

Chociaż drukarki laserowe są droższe od swoich atramentowych odpowiedników, drukują szybciej. Dodatkowo, wkłady z tonerem działają dłużej niż wkłady atramentowe. Dzięki temu drukarki laserowe są idealne do użytku biurowego.

Prędkość drukowania

Założymy się, że nie chciałbyś kupić drukarki, która działa z małą prędkością. To nie tylko zmarnuje Twój czas, ale także Cię sfrustruje. Szybkość drukowania drukarki jest mierzona w PPM (stronach na minutę).

Przed zakupem drukarki upewnij się, że sprawdzisz PPM w specyfikacji produktu. Niemniej jednak, należy pamiętać, że drukarka może mieć więcej niż jedną wartość PPM, ponieważ prędkość drukowania różni się w zależności od rodzaju tworzonego wydruku.

Dla przykładu, drukarka może potrzebować więcej czasu na stworzenie kolorowego wydruku, podczas gdy wydruki monochromatyczne wymagają krótszego czasu. Dobra drukarka biurowa powinna mieć PPM na poziomie 20-40. Jeśli planujemy drukować duże ilości papierów, warto rozważyć zakup modelu o wyższym PPM.

Cykl pracy

Cykl pracy informuje o liczbie stron, które drukarka może wydrukować w ciągu miesiąca. Ważne jest, aby sprawdzić ten parametr, ponieważ pozwoli to uniknąć częstych komplikacji związanych z drukarką.

Nie należy przekraczać maksymalnej objętości druku drukarki, ponieważ może to spowodować zużycie części ruchomych. Zaleca się utrzymanie miesięcznej ilości wydruków poniżej zalecanej ilości wydruków.

Łączność

Jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie drukarki. Większość drukarek wykorzystuje technologię USB, natomiast niektóre modele mogą łączyć się z innymi urządzeniami bezprzewodowo poprzez Bluetooth lub Wi-Fi. Kilka z tych maszyn posiada gniazda na karty SD dla dodatkowej wygody.

Jeśli chodzi o łączność, musisz wziąć pod uwagę rodzaj urządzeń, z których będziesz drukować. Rozsądnie byłoby kupić drukarkę, która oferuje wiele opcji łączności, ponieważ pozwoli to na pracę z różnymi urządzeniami.

Jakość wydruków

Jakość wydruków różni się w zależności od drukarki. Jest ona zależna od jakości użytego atramentu, typu drukarki i oprogramowania do drukowania. DPI (dots per inch) drukarki również może być wskazówką podczas procesu decyzyjnego. Wskazuje on na zdolność drukarki do tworzenia wysokiej jakości wydruków.