TDLYEJ01JY to skomplikowana nazwa nowego modelu bezprzewodowych słuchawek od Xiaomi. Poza tym symbolem na pudełku nie widnieje żadna inna bardziej przyjazna nazwa tego produktu, więc słuchawki nazywamy po prostu Mi Bluetooth Headphones.

Jak pewnie wiecie akurat Xiaomi ma w swojej ofercie dość dużo słuchawek. Poczynając od bardzo tanich, ale wcale nie najgorszych “pistonów”, przez inne przeznaczone m.in. dla graczy, po te dużo bardziej wyszukane modele. Produkt który dzisiaj testuję,znajduje się gdzieś pośrodku na tej skali. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tym słuchawkom ze średniej półki cenowej.

Wygląd słuchawek Xiaomi

Słuchawki Xiaomi opakowane są w bardzo (jak to zawsze w przypadku Xiaomi) minimalistyczne białe pudełko, którego przezroczysty front w pełni ukazuje jego zawartość zanim jeszcze je otworzymy. W pudełku oprócz słuchawek nie znajdziemy kompletnie nic, oprócz chińsko-angielskiej papierowej instrukcji. Xiaomi Bluetooth headphones wykonane są z matowego czarnego plastiku bardzo dobrej jakości, którego górna część przyozdobiona niewielkim, widocznym tylko pod światło, wklęsłym logo MI.  Górna cześć stykająca się bezpośrednio z głową tak jak i gąbki nauszników jest bardzo miękka i wytrzymała. Nie jest wykonana ze skóry, ale wydaje się, że to również inny bardzo solidny materiał.

Same nauszniki mają owalny kształt, a w ich środku znajdziemy wielkie litery L i R, które nie pozwolą nam nigdy pomylić właściwej strony słuchawek i z łatwością od razu zorientujemy się jak powinno się je nosić.

Dolna część lewego nausznika skrywa dwa przyciski odpowiedzialne za regulację głośności, z czego jeden jest na środku posiada niewielką wypukłą kropkę, która ma za zadanie łatwe “namacanie” przycisku “volume up”. W drugiej słuchawce znajdziemy port micro USB przeznaczony do lądowania słuchawek oraz mikrofon.

Gdzie zatem przycisk do włączania słuchawek i parowania nowego urządzenia Bluetooth? Razem z diodą sygnalizującą takie funkcje jak ładowanie czy parowanie został ukryty w bocznej części lewej słuchawki. Z zewnątrz jest zupełnie niewidoczny, ale jest bardzo przyjemny w użytkowaniu, gdyż praktycznie cała lewa słuchawka jest przyciskiem. Bardzo sprytne rozwiązanie. Zdecydowanie na plus.

Specyfikacja i funkcje Xiaomi Bluetooth Headphones

Słuchawki Xiaomi należą do raczej lekkich. Jak podaje producent ich waga to tylko 235 gram, co daje się odczuć. Nawet po kilkudziesięciu minutowym użytkowaniu, nie sposób narzekać na uczucie zmęczenia, ucisku czy zbyt dużej wagi samych słuchawek. Jednym słowem są one bardzo wygodne. W słuchawkach znajdziemy wbudowany moduł Bluetooth 4.1 , który obsługuje różne profile (HFP, HSP, A2DP i AVRCP) zapewniając słuchawkom kompatybilność z wieloma różnymi urządzeniami.

Nie dotarłem do informacji na temat pojemności wbudowanej baterii, ale w praktyce jest tak jak opisuje to producent na opakowaniu, czyli do pełnego naładowania będziemy potrzebowali ok. 2-2,5 godziny, co pozwoli na kolejne 10 godzin bezustannej pracy słuchawek na baterii.

Należy oczywiście wspomnieć, że słuchawki wpierają technologię Qualcomm aptX, co oznacza, że przesyłają dźwięk w najlepszej jakości (High Definition Audio).

Jeżeli o funkcjonalność, którą oferują to dzięki wcześniej wymienionym przyciskom możemy: 

  • Zatrzymywać i wznawiać muzykę bezprzewodowo
  • Zmieniać głośność utworów
  • Uruchamiać np. asystenta Google, jeżeli słuchawki podłączymy do telefonu
  • Zmieniać utwory (przewijanie nie jest dostępne)
  • Odbierać, zakańczać oraz odrzucać przychodzące połączeni

Jakość dźwięku

Jakość dźwięki Mi Bluetooth Headphones to ich zdecydowany atut. Choć na co dzień najczęściej korzystam ze słuchawek przewodowych, to muszę powiedzieć, że nie widzę wielkiej różnicy. Słuchawki grają bardzo dobrze i bardzo czysto, nie bez powodu logo Qualcomm aptX znalazło się na pudełku. W przeciwieństwie do innych chińskich modeli w podobnej cenie możemy spodziewać się bardzo dobrego basu oraz czystych tonów wysokich. Słuchawki też świetnie izolują otoczenie. Owalny kształt nauszników pozwala “schować” w środku każde ucho i bez problemu odciąć nas od otoczenia zewnętrznego.

Podsumowanie

Słuchawki Xiaomi Mi Bluetooth Headphones to jedna z tych rzeczy, które po zakupie cieszą. Jakość wykonania, jakość dźwięku, dostępne funkcje i przede wszystkim cena są dużymi atutami tych słuchawek. Porównując je np. do wcześniej testowanych słuchawek Bluedio, słuchawki Xiaomi wypadają o wiele lepiej, nawet przy topowych modelach innej chińskiej marki. Xiaomi Mi Bluetooth Headphones to produkt, który zdecydowanie polecam.


Kup teraz Xiaomi Bluetooth Headphones

SPRAWDŹ CENĘ TUTAJ