Akumulatorowe piły szablaste mają wszechstronne zastosowanie. Ułatwiają pracę przy rozbiórkach lub innych pracach, które nie wymagają precyzyjnego cięcia. Te ręczne narzędzia wyposażone są w silniki o dużej mocy, które szybko poruszają dołączoną tarczę w przód i w tył, co pozwala na płynne i bezwysiłkowe cięcie materiału.

A ponieważ są one kompaktowe, akumulatorowe piły szablaste pozwolą Ci ciąć materiały znajdujące się w ciasnych miejscach bez nadwyrężania się. Poza materiałami budowlanymi, piły szablaste mogą być używane do cięcia małych gałęzi wokół domu. Oznacza to, że można je wykorzystać nawet w projektach związanych z kształtowaniem krajobrazu. Wystarczy tylko zamocować odpowiedni typ ostrza do piły i można zaczynać.

Narzędzia te są również ergonomicznie zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom maksymalną kontrolę podczas cięcia materiałów. Dodatkowo, akumulatorowe piły szablaste są bardziej zwrotne niż ich przewodowe odpowiedniki, dzięki czemu można je ustawiać w różnych pozycjach, aby uzyskać pożądane cięcie.

Ponadto są łatwe w obsłudze, dzięki czemu stanowią idealny wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Istnieje jednak tak wiele marek, które sprzedają akumulatorowe piły szablaste , więc znalezienie najbardziej odpowiedniego narzędzia dla Twoich potrzeb może być wyzwaniem. Dlatego właśnie wybraliśmy najlepsze akumulatorowe piły szablaste , które można znaleźć w Polsce.

Jeśli jesteś w pośpiechu i nie możesz przeczytać całej recenzji, poniższe linki mogą skierować Cię do produktu, który uważasz za odpowiedni dla Ciebie:

Najlepsza akumulatorowa piła szablasta do kupienia dziś w Polsce

1. Akumulatorowa piła szablasta Bosch

Bosch PSA 700

★★★★★
490,99
aktualizacja 25 maja 2024 22:26

Akumulatorowa piła szablasta Bosch zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście najlepszych akumulatorowych pił szablastych dzięki przyjaznej dla użytkownika konstrukcji i wydajnemu silnikowi. Bez trudu przecina plastik, płyty MDF, gumę, płyty wiórowe, stal, płyty gipsowe i inne materiały budowlane. Narzędzie to może być również używane do cięcia korzeni i gałęzi, co czyni je odpowiednim rozwiązaniem dla majsterkowiczów.

A ponieważ jest zasilane akumulatorowo, nie będzie Cię ograniczać w żaden sposób nawet podczas pracy na zewnątrz. Pozwala na nieograniczoną manewrowość podczas wykonywania zarówno grubych, jak i szybkich cięć. Dzięki ergonomicznej konstrukcji można wygodnie trzymać tę piłę szablastą w różnych pozycjach podczas pracy. Dodatkowo jej lekka konstrukcja odciąża nadgarstki i pozwoli Ci na intensywną pracę.

Niskoprofilowy brzeszczot zapewnia bezproblemowe cięcie podczas wykonywania cięć płaskich. Poza tym, ta piła jest dostarczana z ostrzem, więc nie będziesz musiał kupować go osobno. Zacisk SDS pewnie trzyma brzeszczot nawet podczas cięcia twardych materiałów. To nie wszystko; umożliwia szybką i łatwą wymianę brzeszczotu.

Dzięki temu w ciągu kilku sekund można zmienić brzeszczoty do metalu na brzeszczoty do drewna i odwrotnie. Pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu podczas pracy nad dużymi projektami. Ponadto, narzędzie jest obciążone przeciwwagą, co zapewnia maksymalną kontrolę nad brzeszczotem we wszystkich zastosowaniach. Generuje minimalne wibracje, co pozwala na łatwą obsługę. Ta akumulatorowa piła szablasta może podjąć się każdego zadania związanego z wyburzaniem, które można wykonać.

Przełącznik spustowy jest wygodnie umieszczony, aby zapewnić użytkownikom szybki dostęp. Urządzenie jest kompatybilne z wszystkimi akumulatorami Bosch 18V. Układ obwodów elektrycznych jest wyposażony w zaawansowany układ scalony Syneon Chip, który reguluje zużycie energii. Dzięki tej funkcji silnik może oszczędnie wykorzystywać dostępną moc akumulatora bez obniżania ogólnej wydajności narzędzia. W razie potrzeby układ może również zwiększyć moc wyjściową.

W rezultacie akumulatorowa piła szablasta Bosch zapewni Ci zrównoważoną wydajność niezależnie od rodzaju ciętego materiału. Brzeszczot ma długość skoku 23 mm i umożliwia wykonywanie cięć o głębokości do 100 mm w drewnianych elementach. Jednak w przypadku stali maksymalna głębokość cięcia wynosi tylko 20 mm. Główną wadą tej piły szablastej jest to, że nie jest dostarczana z akumulatorem.

2. RYOBI 18-V ONE+ R18rs7-0

Ryobi One Plus R18rs7-0

★★★★★
709,99
aktualizacja 25 maja 2024 22:26

Jeśli jesteś początkujący, RYOBI 18-Volt ONE+  R18rs7-0 może być właśnie tym elektronarzędziem, które pomoże Ci rozpocząć pierwszy projekt. Posiada ona mocny silnik bezszczotkowy, który jest równie trwały. Narzędzie waży zaledwie 1,94 kg, co czyni je jedną z najlżejszych pił szablastych, jakie można dodać do swojego zestawu narzędzi. Zapobiega zmęczeniu ramion i przedramion, upraszczając tym samym pracę.

Prowadnica jest regulowana, więc możesz ustawić ją w różnych pozycjach, aby dopasować ją do swoich potrzeb. Jak większość pił szablastych na rynku, RYOBI R18rs7-0 posiada dwie rękojeści, które zapewnią Ci antypoślizgowy chwyt. Co więcej, oba uchwyty są teksturowane dla wygody użytkownika. Przełącznik spustowy jest nie tylko zakrzywiony, ale również wyprofilowany tak, aby palec pozostał na swoim miejscu podczas pracy z narzędziem.

Ta akumulatorowa piła szablasta jest więcej niż zdolna do cięcia tarcicy, blachy i przewodów. Podobnie jak w przypadku pierwszego narzędzia na liście, RYOBI R18rs7-0 może być wykorzystywana do przycinania gałęzi lub innych zadań wymagających agresywnego cięcia. Ponadto, nie ma odbicia, co oznacza, że jest łatwe do kontrolowania. Dobrą cechą tego urządzenia jest to, że oferuje dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Ponadto, obudowa tłumi drgania generowane przez silnik 18V.

Ponieważ wnęka na baterie ma konstrukcję typu slide, możesz błyskawicznie zaczepić baterię. Ta cecha może okazać się szczególnie pomocna przy wymianie baterii pomiędzy sesjami roboczymi. Dzięki temu, nie tracąc czasu, możesz wymienić wyczerpane pakiety zasilające na w pełni naładowane akumulatory. System mocowania ostrzy jest wygodnie zaprojektowany, tak że użytkownicy mogą wymieniać ostrza używając jednej ręki.

Należy pamiętać, że dołączony do zestawu brzeszczot jest przeznaczony do cięcia drewna. Jeśli planujesz ciąć metalowe przewody, upewnij się, że zastąpisz dołączony brzeszczot ostrzem do metalu. Ładowarka i akumulator Ryobi One+ nie są częścią zestawu, więc będziesz musiał je kupić osobno. Nie będzie to jednak miało zastosowania, jeśli masz już narzędzie wykorzystujące ten sam system baterii.

3. Piła szablasta DEWALT 20V MAX* XR

Dewalt Dcs367N-Xj

★★★★★
969,00
aktualizacja 25 maja 2024 22:26

Piła szablasta DEWALT 20V MAX* XR to przede wszystkim surowa moc i elastyczność. Silnik 20V zapewnia do 2900 uderzeń na minutę, co pozwala na szybkie i płynne cięcie. Urządzenie posiada wszystkie cechy, których można szukać w wysokowydajnej pile szablastej. Ponadto posiada kompaktową konstrukcję i pozwoli Ci na cięcie materiałów znajdujących się w ciasnych miejscach.

Jest wyposażona w jasne światło LED dla maksymalnego oświetlenia. W związku z tym nie będziesz miał trudności z pracą w warunkach słabego oświetlenia. Zacisk ostrza ma konstrukcję bez klucza, co ułatwia wymianę ostrzy. Aby dodać do listy funkcji, DEWALT 20V MAX* XR posiada przycisk blokady spustu, który umożliwia uruchomienie silnika nawet wtedy, gdy zdejmiesz palec z przełącznika spustowego.

Dzięki temu będziesz mógł bardziej skupić się na przecinanym materiale, obniżając tym samym możliwość popełnienia błędów. Ważąc zaledwie 2,45 Kg, możesz pracować z tym sprzętem przez długie godziny bez odczuwania zmęczenia. Formowane obszary uchwytu działają jak tłumiki drgań, zapewniając użytkownikowi pewny chwyt, który jest jednocześnie wygodny.

Jedną z najbardziej wyróżniających się cech urządzenia DEWALT 20V MAX* XR jest czteropozycyjny zacisk ostrza. Mechanizm blokujący nie tylko charakteryzuje się beznarzędziową konstrukcją, ale również jest umieszczony z boku dla wygody użytkownika. Dzięki temu możesz ustawić ostrze z krawędzią tnącą skierowaną w dół lub w górę.

Można również zamocować brzeszczot krawędzią skierowaną w lewą lub prawą stronę. Ta wspaniała cecha sprawia, że piła szablasta DEWALT 20V MAX* XR jest o krok przed większością pił szablastych w swojej klasie. Bezszczotkowy silnik zapewni Ci długotrwałą pracę, pod warunkiem, że będziesz prawidłowo użytkował narzędzie. Ponadto obudowa silnika posiada liczne otwory wentylacyjne, które chronią urządzenie przed przegrzaniem.

A ponieważ silnik jest umieszczony centralnie, ta piła szablasta jest wyjątkowo wyważona. Dzięki temu można ją łatwo kontrolować nawet podczas cięcia grubej tarcicy. W razie potrzeby but może przylegać do powierzchni ciętego materiału. Umożliwia to przesuwanie piły przy użyciu jak najmniejszej siły.

4. BLACK+DECKER 18V (BDCR18N-XJ).

Black&Decker Pilarka szablowa 18V

★★★★★
268,00
aktualizacja 25 maja 2024 22:26

BLACK+DECKER (bdcr18n-xj) została zaprojektowana z myślą o Twoich potrzebach związanych z cięciem, dzięki czemu jest to kolejna niezawodna opcja, na którą możesz liczyć w praktycznie wszystkich zastosowaniach związanych z piłowaniem. Jak wszystkie piły szablaste, które zrecenzowaliśmy w tym zestawieniu, czerpie ona swoją moc z trwale zbudowanego silnika, który zapewni Ci najwyższej klasy wydajność.

Dodatkowo, system zmiennej prędkości pozwala użytkownikom na zastosowanie najbardziej odpowiedniej prędkości za pomocą przełącznika spustowego. Prędkość obrotowa silnika może wynosić od 0 do 3000 RPM, generując w ten sposób wystarczającą ilość uderzeń na minutę, aby pomóc Ci przeciąć drewno, rury PVC, metal, by wspomnieć tylko kilka z nich. Możesz obrócić but, aby dopasować położenie piły podczas cięcia materiałów pod różnymi kątami. Zapewnia to doskonałą kontrolę, zwłaszcza podczas wykonywania cięć zgrubnych.

Ponadto, można bezpiecznie zamocować brzeszczot w dwóch różnych pozycjach, aby uzyskać pożądane cięcie. Kolejną rzeczą, która spodoba Ci się w tej pile szablastej jest możliwość ręcznej wymiany brzeszczotów bez użycia innych narzędzi. Aby to osiągnąć, wystarczy odłączyć blokadę ostrza, usunąć dołączone ostrze i włożyć ostrze, którego zamierzasz użyć.

Jeśli chodzi o wygodę użytkownika, uchwyty są pokryte gumową nakładką, a także wyprofilowane tak, aby dopasować się do kształtu dłoni podczas chwytania narzędzia. Co więcej, podczas pracy z tą pilarką nie trzeba stale ściskać przycisku spustowego. Wystarczy nacisnąć przycisk blokujący znajdujący się nad spustem i pozwolić silnikowi działać.

Co więcej, silnik jest szczelnie zamknięty, aby zapobiec przedostawaniu się trocin podczas cięcia materiału. Zwiększa to trwałość i pozwala na płynną pracę piły bez zgaśnięcia silnika. Wadą jest to, że akumulator 18 V potrzebny do zasilania silnika nie jest częścią zestawu. Nie powinno to jednak martwić, ponieważ ta akumulatorowa piła szablasta jest kompatybilna z szeregiem akumulatorów Black+Decker.

A najlepsze jest to, że można wymieniać zestawy akumulatorów w zależności od zapotrzebowania na moc. Narzędzie to akceptuje akumulatory litowo-jonowe o pojemności od 1,5Ah do 4,0Ah. Jeśli tniesz blachy lub podejmujesz się innych ciężkich zadań, powinieneś rozważyć użycie akumulatora o dużej pojemności, aby uzyskać dłuższy czas pracy i większą moc.

5. Makita DJR183Z 18V akumulatorowa piła szablasta

Makita DJR183Z

★★★★★
435,00
aktualizacja 25 maja 2024 22:26

Akumulatorowa piła szablasta Makita DJR183Z 18V może być ostatnia na liście, ale to nie znaczy, że jest mniej wydajna. Jest wyposażona w silnik o dużej mocy, który może wykonać do 3000 skoków na minutę. Jest to najlżejsza piła szablasta na liście, co czyni ją idealną opcją dla weekendowych wojowników. Zapewnia niemęczącą pracę podczas cięcia metalu, drewna, plastiku, płyt gipsowych itp.

Urządzenie to jest nieco wyjątkowe w porównaniu z większością pił szablastych, które opisaliśmy powyżej, ponieważ pozwala na używanie jedną ręką. Rękojeść pistoletu jest gumowana, co zapewnia pewny chwyt, a tym samym zapobiega poślizgowi. Ponadto, jest równie miękka, co oznacza, że można pracować z tą piłą szablastą przez dłuższy czas bez odczuwania dyskomfortu. Narzędzie posiada również przednią rękojeść, której można użyć w przypadku konieczności zastosowania większej siły nacisku podczas wykonywania manewrów.

Podobnie jak poprzednia akumulatorowa piła szablasta, Makita DJR183Z posiada system zmiennej prędkości, który umożliwia szybką regulację prędkości. Dzięki temu można zastosować ustawienie prędkości, które najlepiej pasuje do ciętego materiału. Jasna lampa robocza LED jest dobrze umiejscowiona, aby zapewnić widoczność ciętego materiału. Możesz skorzystać z tej funkcji podczas pracy w słabo oświetlonych miejscach.

Ponadto, przełącznik łopatkowy pozwala na obsługę narzędzia pod wieloma kątami bez żadnych problemów. Pomimo stosunkowo krótkiego skoku 13 mm, ta piła szablasta ma zdolność cięcia drewna o długości 50 mm. Niemniej jednak, Makita DJR183Z 18V jest dostarczana jako “gołe narzędzie”, więc ładowarka i akumulator nie są dołączone. Aby uzyskać maksymalne wyniki z tego narzędzia, należy upewnić się, że dołączony jest akumulator litowo-jonowy 3,0Ah lub 4,0Ah.

W przeciwieństwie do większości pilarek szablastych, które wymagają użycia klucza imbusowego przy wymianie brzeszczotów, w tym narzędziu można wymienić brzeszczoty w ciągu kilku sekund, dzięki beznarzędziowej konstrukcji wymiany brzeszczotów. Jeśli szukasz lekkiej i mocnej piły szablastej, to Makita DJR183Z jest najlepszym wyborem.

 

Jak sprawdziliśmy najlepsze akumulatorowe piły szablaste

Akumulatorowe piły szablaste są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów i konstrukcji. Ponadto, różnią się one pod względem wydajności. W związku z tym musieliśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby zapewnić, że otrzymasz najlepszą z najlepszych. Mając to na uwadze, wybraliśmy tylko piły szablaste renomowanych marek, takich jak Bosch, Dewalt, Makita, Ryobi i Black+Decker.

Znaleźliśmy długą listę produktów wymienionych marek, więc musieliśmy zawęzić nasze poszukiwania, analizując wybrane narzędzia bardzo dogłębnie. Aby uprościć nasze poszukiwania, sprawdziliśmy maksymalną prędkość roboczą, wagę, wartość, elastyczność i jakość budowy każdej piły szablastej.

Pogrupowaliśmy wszystkie produkty i umieściliśmy je w tabeli porównawczej “łeb w łeb”. W konsekwencji musieliśmy usunąć piły szablaste, które są zbyt słabe, ciężkie i mniej przyjazne dla użytkownika. Sprawdziliśmy również, co o każdym narzędziu mają do powiedzenia lokalni konsumenci w Polsce. W tym celu odwiedziliśmy główne sklepy z elektronarzędziami. Kiedy skończyliśmy przeglądać recenzje, mieliśmy już tylko pięć najlepszych pił szablastych, które z dumą możemy Wam zaprezentować.

 

Akumulatorowa piła szablasta: Przewodnik po zakupach

Akumulatorowe piły szablaste mogą przydać się w wielu sytuacjach. Mogą pomóc przy pracach rozbiórkowych, hydraulicznych, przebudowach, a także mogą być używane do przycinania. Dodatkowo mogą one przecinać drewno, metal, plastik, płyty ścienne i wiele innych materiałów. Jednak wydajność każdego narzędzia może się różnić w zależności od wielu czynników.

W związku z tym do obowiązków kupującego należy upewnienie się, że kupowane elektronarzędzie ma wszystkie potrzebne funkcje. Ponadto materiały różnią się pod względem wytrzymałości, więc niektóre piły szablaste mogą nie przeciąć danego materiału roboczego, ponieważ są zbyt słabe. Jak w przypadku większości elektronarzędzi, należy znać cel, w jakim kupuje się akumulatorową piłę szablastą.

Ułatwi to nie tylko pracę podczas wyboru, ale pozwoli na dobranie odpowiedniego narzędzia do wykonywanej pracy. Przed potwierdzeniem zamówienia należy sprawdzić, czy dane narzędzie jest w stanie dostarczyć wystarczającą moc do wykonania pracy. Powyższa lista recenzji zapewnia Ci jedne z najlepszych pił szablastych, które są obecnie dostępne na rynku. A czynniki wyróżnione poniżej mogą pomóc w wyborze odpowiedniego narzędzia.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie akumulatorowej piły szablastej

Prędkość

Prędkość pracy piły szablastej mierzona jest w obrotach na minutę (SPM). Im wyższa wartość SPM, tym większa prędkość cięcia i odwrotnie. Większość dostępnych na rynku pił szablastych średniej klasy zapewnia od 2800 do 3100 SPM, co jest wystarczające do wykonania wielu zadań.

Typ silnika

Istnieją dwa główne rodzaje silników elektrycznych, które można znaleźć w piłach szablastych – szczotkowe i bezszczotkowe. Silniki szczotkowe wyposażone są w szczotki węglowe, które przewodzą prąd elektryczny do komutatora, powodując tym samym obrót silnika.

Piły szablaste z silnikami szczotkowymi wymagają regularnej konserwacji, ponieważ szczotki z czasem się zużywają. Z drugiej strony, silniki bezszczotkowe nie posiadają szczotek węglowych, dzięki czemu są trwałe. Ponadto są one bardziej wydajne w porównaniu z silnikami szczotkowymi, a także generują mniejszy hałas podczas pracy.

Konstrukcja stopy

Niektóre piły szablaste mają regulowaną stopkę, którą można obracać pod różnymi kątami, aby dopasować ją do wykonywanego zadania. Tego typu piły są łatwiejsze w obsłudze, ponieważ stopa może przylegać do obrabianego przedmiotu, zapewniając użytkownikowi maksymalną kontrolę.

Zmienna prędkość obrotowa

Akumulatorowe piły szablaste z systemem zmiennej prędkości obrotowej pozwalają na regulację prędkości obrotowej silnika w zależności od rodzaju materiału, który jest cięty. Dzięki temu można dowolnie zwiększać lub zmniejszać liczbę uderzeń generowanych przez silnik.

Komfort

Należy kupować wyłącznie piły szablaste z ergonomicznie zaprojektowanymi uchwytami, aby zmniejszyć zmęczenie. Większość z tych urządzeń ma dwa uchwyty, więc nie będziesz miał trudności z przenoszeniem narzędzia.

Niektóre modele są jednak jednoręczne. Jeśli zależy Ci na wygodzie, powinieneś kupić piłę szablastą z miekkim uchwytem.

Długość skoku

Jak już wiesz, praca pił szablastych polega na szybkim przesuwaniu ostrza do przodu i do tyłu. Odległość, jaką pokonuje tarcza przy każdym ruchu do przodu, nazywamy długością skoku, piły o większej długości skoku mogą szybciej ciąć materiały.

Rozmiar

Wielkość piły, której używasz, może ograniczać dostęp do ciasnych miejsc. Jeśli wiesz, że będziesz używać piły w niewygodnych miejscach, powinieneś wybrać taką, która jest kompaktowa. Waga ma również duże znaczenie, ponieważ wpływa na wydajność pracy. Lekkie piły szablaste są łatwiejsze w manewrowaniu niż ich ciężkie odpowiedniki.

Pojemność akumulatora

Jest to prawdopodobnie jedna z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie elektronarzędzi akumulatorowych. Akumulatory o dużej liczbie amperogodzin (Ah) zapewnią Ci dłuższy czas pracy.

Ponadto niektóre materiały mogą wymagać użycia akumulatorów o dużej pojemności, dlatego należy upewnić się, że dołączony został odpowiedni typ akumulatora.

System wymiany ostrza

Dobra piła szablasta powinna posiadać łatwy w obsłudze system wymiany brzeszczotów, który pozwoli na szybką wymianę brzeszczotów. Narzędzia, które wymieniliśmy powyżej posiadają zaciski do ostrzy, które umożliwią Ci wymianę ostrzy w najkrótszym czasie.