Grzejniki elektryczne są niezbędne podczas zimowej pory roku. Co więcej, przestrzeń mieszkalna w Twoim domu może stać się bardzo niewygodna, gdy temperatura spada. Grzejniki elektryczne są nie tylko energooszczędne, ale również bezpieczne dla środowiska. Podczas procesu ogrzewania nie dochodzi do spalania i emisji gazów.

Te urządzenia pozwolą Ci podnieść temperaturę wewnątrz pomieszczenia do preferowanego poziomu bez wpływu na jakość powietrza. Dodatkowo, elektryczne ogrzewacze pomieszczeń posiadają systemy zmiennej regulacji temperatury, co czyni je jeszcze bardziej wygodnymi. Ponadto, dostępne są w różnych rozmiarach, a także posiadają różne cechy i funkcjonalności.

W związku z tym wybór grzejnika może być nieco kłopotliwy, ponieważ istnieje tak wiele opcji na rynku. Ponadto, proces badawczy jest zarówno wyczerpujący, jak i czasochłonny. Jako takie, wybraliśmy dla Ciebie niektóre z najlepszych grzejników elektrycznych, które są obecnie dostępne:

 

Najlepsze grzejniki elektryczne:

1. Nasz wybór: Model De’Longhi Dragon 4 2400W (TRD42400ET)

De'Longhi Dragon 4

★★★★★
558,00
aktualizacja 25 maja 2024 22:40

Naszym pierwszym wyborem dla najlepszych grzejników elektrycznych jest premierowa wersja 2400w De’Longhi Dragon 4 ze względu na wysoką moc cieplną, niesamowite funkcje bezpieczeństwa i wyjątkową jakość wykonania.

Ten olejowy grzejnik kolumnowy pomoże Ci pozbyć się chłodu z Twojego pokoju, jednocześnie zużywając niewielką ilość energii elektrycznej. Jedną z wyróżniających się cech jest funkcja Eco-Plus, która nie tylko optymalizuje, ale również reguluje zużycie energii. Funkcja ta może również automatycznie dostosować ciepło w zależności od tego, jak ciepłe lub zimne jest pomieszczenie.

Cyfrowy wyświetlacz informuje o aktualnie używanym ustawieniu ciepła. Poza tym, umożliwia on szybkie dostosowanie temperatury w przypadku, gdy temperatura w pomieszczeniu nie jest dla Ciebie idealna. Dobrą rzeczą w tym grzejniku jest to, że posiada on prosty panel sterowania, dzięki czemu jest bardzo łatwy w obsłudze. Dodatkowo, wszystkie przyciski są oznaczone ikonami, co eliminuje zgadywanie podczas dostosowywania ustawień.

Ponieważ olej ma dobre przewodnictwo cieplne i dyfuzyjność, De’Longhi Dragon 4 ogrzeje Twoje pomieszczenie w najkrótszym możliwym czasie. Dzięki dużej pojemności cieplnej, może skutecznie ogrzać pomieszczenia o wielkości do 70 metrów sześciennych (m3). Wyloty gorącego powietrza mają konstrukcję w kształcie komina, aby zmaksymalizować rozpraszanie ciepła. Ponadto, pozwalają one na równomierne rozproszenie ciepła do wszystkich części pomieszczenia. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, upewnij się, że umieścisz grzejnik z dala od przedmiotów, które mogą utrudniać przepływ powietrza.

Ponadto kolumny olejowe świetnie zatrzymują ciepło, więc grzejnik będzie je oddawał nawet po wyłączeniu. Niemniej jednak, urządzenie może to robić tylko przez kilka minut w zależności od temperatury otoczenia. W związku z tym olej będzie dłużej utrzymywał ciepło, gdy temperatura w pomieszczeniu jest wysoka, niż gdy jest zimno. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, grzejnik ten może pochwalić się funkcją wyłączenia termicznego, ochroną przed przechyleniem oraz funkcją zapobiegającą zamarzaniu.

Zalety
 • Nie wymaga instalacji
 • Równomierne rozpraszanie ciepła
 • Energooszczędny
Wady
 • Może być nieco głośny podczas chłodzenia kolumn olejowych

 

2. Najlepszy dla większości ludzi: Grzejnik panelowy De’Longhi Slim Style

De'Longhi Slim Style

★★★★★
552,76  out of stock
aktualizacja 25 maja 2024 22:40

Na podstawie naszych badań, De’Longhi Slim Style jest jednym z najbardziej lubianych urządzeń. Jest tak samo wydajny jak De’Longhi Dragon 4, ale główna różnica polega na tym, że ten model nie posiada kolumn olejowych. Ten grzejnik panelowy rozprowadza ciepło poprzez konwekcję, dlatego jest wyposażony w wentylatory dla zwiększenia wydajności ogrzewania. Będzie on szybko rozpraszał ciepło po całym pomieszczeniu, co daje efekt natychmiastowego ocieplenia.

To urządzenie posiada trzy pokrętła, które pozwolą Ci dostosować temperaturę, prędkość wentylatora, wbudowany timer do Twoich potrzeb grzewczych. Dzięki maksymalnej mocy cieplnej 2000 W, grzejnik ten może odpowiednio ogrzać małe i średnie pomieszczenia o powierzchni do 60 metrów sześciennych (m3). Ponadto ma on kompaktową konstrukcję, co oznacza, że nie zajmie dużo miejsca w Twoim pokoju. Ponadto możesz używać tego grzejnika elektrycznego jako wolnostojącego i równie dobrze możesz go zamontować na ścianie.

Uchwyty montażowe znajdują się w zestawie, więc nie będziesz musiał kupować ich osobno. Sprzęt ten jest podwójnie izolowany, co zapobiega utracie ciepła, dzięki czemu obniżysz koszty ogrzewania. Funkcja automatycznego wyłączania włączy się automatycznie, gdy grzejnik przechyli się poza określony kąt. Ta funkcja bezpieczeństwa może zapobiec przypadkowym pożarom w przypadku, gdy Twój pupil przewróci urządzenie, gdy nie ma Cię w pomieszczeniu.

Co więcej, grzejnik ma dobrze zaprojektowane nóżki, więc prawdopodobieństwo, że się przewróci jest bardzo niskie. Górna część posiada liczne otwory wentylacyjne, które umożliwiają swobodny przepływ ciepłego powietrza, natomiast pokrętła sterujące są grzbietowe wzdłuż krawędzi, aby zapobiec ślizganiu się palców podczas regulacji ustawień. Do tego wszystkiego dochodzi funkcja anti-frost, która automatycznie włączy grzejnik, gdy temperatura spadnie poniżej określonego punktu. Główną wadą tego grzejnika jest to, że nie posiada on interfejsu cyfrowego.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Zalety
 • Łatwa obsługa
 • Wydajny system grzewczy
 • Wysokiej jakości konstrukcja
Wady
 • Brak kółek

 

3. Najlepsza cena: De’Longhi Dragon 4 1500 Model (TRD41500ET)

De'Longhi Dragon 4

★★★★★
558,00
aktualizacja 25 maja 2024 22:40

Model De’Longhi Dragon 4 1500w to młodszy brat najlepszego grzejnika elektrycznego na naszej liście, czyli modelu De’Longhi Dragon 4 2400w. Możesz spodziewać się tych samych fantastycznych funkcji w wersji premium, tylko z nieco mniejszą mocą.

Może to stanowić różnicę dla Ciebie, jeśli próbujesz ogrzać dużą przestrzeń lub wolisz rzeczy szczególnie gorące, ale ten facet jest bardziej niż zdolny w większości okoliczności. Produkuje efektywne poziomy ciepła poprzez 7 kolumn grzewczych, które są w stanie ogrzać pomieszczenia do 45m3, co jest wystarczające dla większości ludzi.

Podobnie jak w przypadku wszystkich grzejników olejowych, retencja ciepła jest doskonała i wytwarza równomierne i długotrwałe promieniowanie cieplne długo po wyłączeniu grzejnika elektrycznego. To, w połączeniu z funkcją Eco Plus, która optymalizuje zużycie energii w oparciu o dokładną temperaturę docelową, czyni ten grzejnik jednym z bardziej ekologicznych urządzeń na tej liście.

Zalety
 • Efektywność energetyczna
 • Nadaje się do wszystkich, nawet największych pomieszczeń
 • Wysoka jakość wykonania
 • Zestaw funkcji na poziomie Premium
Wady
 • Brak mocy cieplnej do ogrzania większych pomieszczeń

 

4. Najlepszy dla małych pomieszczeń: Vornado Vmh350 z pilotem zdalnego sterowania

Vornado Vmh350 może być doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają oszczędności na powierzchni podłogi. Nie jest tak duży jak dwa pierwsze grzejniki, ale generuje dużo ciepła, dzięki czemu jest świetną opcją dla wszystkich użytkowników. Ten grzejnik konwekcyjny ma dwa ustawienia ogrzewania, które możesz wykorzystać w różnych scenariuszach. Vornado VMH350 jest wyposażony w wysokowydajny wentylator, który równomiernie rozprasza ciepło.

Dodatkowo, panel sterowania jest umieszczony na górnej stronie, aby zapewnić Ci bezpośredni dostęp do elementów sterujących. Alternatywnie, podczas dostrajania systemu grzewczego możesz użyć dołączonego pilota. Dzięki temu będziesz mógł dokonać regulacji z wygodnego fotela. Obudowa jest w całości wykonana z wysokiej jakości stali i jest również malowana proszkowo, aby zapobiec rdzy. Na dodatek grzejnik ten nie posiada jednego, ale dwa cyfrowe wyświetlacze, które pozwalają na podgląd odczytów temperatury z różnych punktów.

Jeden z wyświetlaczy LED jest umieszczony na przednim panelu, więc będziesz w stanie zobaczyć odczyty temperatury nawet siedząc po drugiej stronie pokoju. A fakt, że odczyty są wyświetlane dużą czcionką sprawia, że cyfrowy interfejs jest jeszcze bardziej wygodny. Podobnie jak większość wysokiej klasy grzejników elektrycznych, Vornado VMH350 posiada zabezpieczenie przed przewróceniem, które spowoduje zadziałanie systemu obwodów w przypadku przewrócenia się urządzenia. System wentylatorów wykorzystuje działanie wirowe, co pozwala na ciągły przepływ ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Ten grzejnik może pracować przez długie godziny bez przegrzania. Obudowa cool-touch sprawia, że jest on bezpieczny dla użytkowników, więc nie będziesz musiał się martwić o poparzenie rąk podczas obsługi tego urządzenia. Możesz użyć funkcji automatycznego wyłącznika czasowego, aby zaplanować preferowany czas ogrzewania. Pomimo swoich rozmiarów, ten grzejnik elektryczny może ogrzać pomieszczenia o powierzchni do 20 metrów kwadratowych (m2). Jeśli szukasz małego, ale mocnego grzejnika elektrycznego, Vornado VMH350 może być świetnym wyborem.

Zalety
 • Podwójne wskaźniki
 • Precyzyjne ogrzewanie
 • Posiada schowek na przewód
Wady
 • Nie można regulować prędkości wentylatora

 

5. Najlepszy wielofunkcyjny: Devanti 2400W Termowentylator Ceramiczny

Mierzący 7 cm wysokości, elektryczny ceramiczny grzejnik wieżowy Devanti 2400W jest jednym z najlepszych grzejników ceramicznych na naszej liście. Urządzenie jest w pełni programowalne, dzięki czemu można dostosować ustawienia do swoich preferencji. Podobnie jak grzejnik elektryczny tuż przed nim, Devanti CTH-2400-BK jest wyposażony w pilot zdalnego sterowania dla wygody użytkownika. Dzięki temu nie będziesz musiał wstawać z łóżka, aby go włączyć/wyłączyć.

Timer pozwoli Ci zaprogramować grzejnik w odstępach 8 godzin, a regulowany termostat umożliwia szybką regulację w zakresie od 10°C do 49°C. Ale to nie wszystko; ten grzejnik wieżowy może wykonywać 70-stopniowe oscylacje, dzięki czemu ciepłe powietrze dociera do wszystkich zimnych miejsc w pomieszczeniu. Wbudowany wentylator maksymalizuje rozpraszanie ciepła, dzięki czemu w pomieszczeniu szybko zrobi się ciepło. Ponadto bloki ceramiczne w tym grzejniku są bardzo wydajne, jeśli chodzi o przewodzenie ciepła.

Co więcej, cała energia elektryczna, która trafia do płyt ceramicznych, zostanie zamieniona na energię cieplną, zapewniając tym samym optymalne ciepło. Grzejnik ten zapewni Ci doskonałe rezultaty przy zastosowaniu wysokich lub niskich ustawień ciepła. Najniższe ustawienie zapewni moc cieplną 1200 watów, natomiast najwyższe ustawienie może wygenerować ciepło o wartości 2400 watów. Dzięki temu można dostosować temperaturę do wielkości pomieszczenia.

Jeśli chodzi o stabilność, podstawa o wysokości 22 cm została zaprojektowana w taki sposób, aby grzejnik nie mógł się łatwo przewrócić. Niemniej jednak, może to mieć zastosowanie tylko wtedy, gdy nachylenie jest w zakresie 20 stopni. Otwory wentylacyjne są wyśrodkowane, dzięki czemu ciepło może być równomiernie rozpraszane niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się grzejnik. Grzejnik ten można umieścić w salonie, sypialni, przedpokoju i każdym innym miejscu, które może wymagać ogrzewania. Jest nie tylko rozsądnie wyceniony, ale również wykonany z materiałów o wysokiej jakości, aby zapewnić, że otrzymasz grzejnik, na który możesz liczyć w zimie.

Zalety
 • Antypoślizgowość
 • Konstrukcja oszczędzająca miejsce
 • Posiada uchwyt
Wady
 • Nieco głośny

 

6. Najlepszy termowentylator ceramiczny: De’Longhi HFX65V20

De'Longhi Radiator

★★★★★
388,00
aktualizacja 25 maja 2024 22:40

Dzięki grzejnikowi De’Longhi HFX65V20, wyposażonemu w ceramiczny element grzewczy o mocy 2000 W, ten elektryczny grzejnik zapewni ciepło Tobie i Twojej rodzinie, gdy temperatura spadnie.

Jest wyposażony w wydajny wentylator, który zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła, pozwalając na równomierne ogrzewanie. Ponadto posiada on podstawę oscylacyjną, która umożliwia skierowanie strumienia powietrza na określone miejsca w pomieszczeniu. Więcej na temat podstawy, ma ona dużą powierzchnię, aby zwiększyć stabilność, więc nie spodziewaj się, że ten grzejnik się przewróci.

Poza tym, grzejnik posiada funkcję automatycznego wyłączania, która włączy się automatycznie, gdy urządzenie się przewróci. Podobnie jak większość grzejników elektrycznych w swojej klasie, De’Longhi HFX65V20 rozprowadza ciepło poprzez konwekcję, zapewniając maksymalny zasięg.

Dzięki lekkiej konstrukcji możesz przenosić ten termowentylator z jednego pomieszczenia do drugiego bez wysiłku. Ucieszy Cię fakt, że silnik pracuje cicho, więc nie zakłóci Twojego snu. Panel sterowania jest strategicznie umieszczony na górze, aby dać Ci bezpośredni dostęp do funkcji grzejnika.

Ponadto grzejnik jest wyposażony w pilota zdalnego sterowania, co oznacza, że możesz dokonać zmian w systemie grzewczym bez opuszczania wygodnego fotela. Ten grzejnik elektryczny ma wbudowany filtr przeciwpyłkowy, który skutecznie usuwa alergeny i zanieczyszczenia z otaczającego Cię powietrza.

Filtr jest nie tylko wyjmowany, ale również nadający się do mycia, więc możesz go używać wielokrotnie bez konieczności wymiany. Ten grzejnik wieżowy ma niewielkie rozmiary i można go umieścić praktycznie wszędzie.

Gdy włączony jest tryb Eco, HFX65V20 zapewni Ci ciepło, jednocześnie zmniejszając zużycie energii. Funkcja antyzamarzania zostanie automatycznie uruchomiona, gdy temperatura spadnie poniżej 5º C, dzięki czemu urządzenie może wydajnie pracować w ekstremalnych warunkach.

Zalety
 • Doskonała jakość wykonania
 • Konstrukcja przyjazna dla użytkownika
 • Posiada cyfrowy wyświetlacz
Wady
 • Nie jest idealny do dużych pomieszczeń

 

7. Najcichszy: De’Longhi DCH7092ER Elektroniczny termowentylator ceramiczny

De’Longhi DCH7092ER jest jednym z najcichszych systemów grzewczych w tym poradniku. Wytwarza około 38dB przy najniższym ustawieniu, co jest świetnym wynikiem w porównaniu do większości grzejników elektrycznych o podobnej konstrukcji.

To urządzenie grzewcze oferuje trzy ustawienia ciepła, które możesz zastosować w oparciu o swoje potrzeby. Podobnie jak większość grzejników elektrycznych De’Longhi, DCH7092ER posiada tryb Eco, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Dzięki temu urządzenie może ogrzać Twoje pomieszczenie zużywając przy tym najmniejszą ilość energii elektrycznej.

Ponieważ producent dba o Twoje zdrowie, grzejnik posiada wbudowany filtr powietrza, który może usunąć zanieczyszczenia z powietrza. To znacznie poprawi jakość powietrza w pomieszczeniach, pozwalając Ci oddychać czystym powietrzem.

Grzejnik wykorzystuje technologię ceramiczną dla szybkiego i efektywnego ogrzewania. Może również regulować moc cieplną w zależności od zastosowanego ustawienia. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania dla dodatkowej wygody.

Dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny grzejnik wyposażony jest w niezawodny termostat, który uruchomi funkcję automatycznego wyłączenia, gdy temperatura grzejnika wzrośnie ponad zalecany limit.

Uchwyty stay-cool pozwolą Ci przenosić grzejnik bez poparzenia dłoni. Urządzenie posiada prosty panel sterowania z podświetlanym cyfrowym wyświetlaczem, który ułatwi Ci pracę podczas dostosowywania systemu grzewczego.

Zalety
 • Wydajność energetyczna
 • Posiada schowek na przewód
 • Trochę trzęsie
Wady
 • Nie jest przenośny

 

8. Najlepszy budżetowy grzejnik: Thermoval 500w Przenośny Grzejnik Konwekcyjny.

Thermoval 500W

★★★★★
239,00
aktualizacja 25 maja 2024 22:40

Jeśli jesteś fanem marki Thermoval, to dziś musi być Twój szczęśliwy dzień, bo to już trzeci grzejnik, który recenzujemy od tego producenta. Przenośny grzejnik konwekcyjny Thermoval to urządzenie o mocy 500 W, które zostało zaprojektowane z myślą o wydajności. Ten grzejnik konwekcyjny można zamontować na ścianie, ale można go również ustawić jako wolnostojący system grzewczy w domu.

Jego smukła konstrukcja sprawia, że jest to odpowiednia opcja dla użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić na przestrzeni. Podobnie jak wszystkie grzejniki elektryczne, które wybraliśmy dla Ciebie, Thermoval 500w zapewnia natychmiastowe ciepło przy minimalnym zużyciu energii. Element grzewczy w tym urządzeniu jest wysoce przewodzący i zapewni, że Twoje pomieszczenie pozostanie ciepłe, nawet gdy na zewnątrz będzie panował mróz. Grzejnik ten posiada dobrze rozmieszczone otwory wentylacyjne, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza do i z komory grzewczej.

Gdy ciepłe powietrze zostanie rozproszone, zostanie zastąpione przez zimne powietrze niemal natychmiast, zapewniając Ci nieograniczone ciepło. Urządzenie to może pracować intensywnie bez jego rozsadzania i uszkadzania sąsiednich powierzchni. Nie zniszczy farby na ścianie, ani nie przypali dywanu. Należy jednak unikać umieszczania grzejnika bezpośrednio na dywaniku podłogowym dla bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny.

Mechaniczny termostat zapewni Ci maksymalną kontrolę nad elementem grzewczym, dzięki czemu będziesz mógł dostroić grzejnik w zależności od ilości ciepła, której potrzebujesz. Poza tym, regulowane pokrętło pozwoli Ci w kilka sekund dokonać potrzebnych zmian. Z minusów, Thermoval 500w nie posiada cyfrowego interfejsu, ale to nie powinno Cię zniechęcić do jego zakupu, ponieważ jest bardzo łatwy w obsłudze, gdy już przyzwyczaisz się do ręcznego pokrętła.

Zalety
 • Stabilna konstrukcja
 • Automatyczny przełącznik nachylenia
 • Posiada kilka funkcji bezpieczeństwa
Wady
 • Nie posiada funkcji timera

 

 

Grzejniki elektryczne: Przewodnik zakupu

Grzejniki elektryczne są niezbędne w miesiącach zimowych. Z odpowiednim grzejnikiem w domu nie będziesz musiał się martwić o zimno. Niemniej jednak, znalezienie grzejnika elektrycznego nie jest łatwym zadaniem. Jest tak przede wszystkim dlatego, że każda marka twierdzi, że jest najlepsza, więc łatwo można się pogubić porównując dostępne opcje.

Plus, istnieją różne rodzaje grzejników, a każdy zatrudnia inną technikę ogrzewania. Jako takie, należy dowiedzieć się wszystkiego o tych urządzeniach przed wydaniem pieniędzy na jeden. Stworzyliśmy ten przewodnik zakupu, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy grzejnik dla Twoich potrzeb grzewczych.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Poniżej przedstawiliśmy większość różnych typów grzejników elektrycznych.

Grzejniki kolumnowe

Grzejniki kolumnowe, powszechnie znane jako olejowe grzejniki kolumnowe, są jednym z najczęstszych typów grzejników elektrycznych. Jak sama nazwa wskazuje, grzejniki te posiadają kolumny wypełnione olejem, które rozpraszają ciepło poprzez promieniowanie i konwekcję.

Gdy grzejnik jest podłączony do gniazdka, olej wewnątrz kolumn jest podgrzewany i wielokrotnie krąży po urządzeniu, utrzymując w ten sposób ciepło w pomieszczeniu. Grzejniki olejowe są bardzo wydajne i mogą utrzymywać ciepło w pomieszczeniu przez kilka godzin, nawet po ich wyłączeniu.

Mają jednak tendencję do bycia ciężkimi, dlatego większość z nich jest wyposażona w kółka, które umożliwiają łatwe przenoszenie. De’Longhi Dragon 4 jest jednym z najlepszych olejowych grzejników kolumnowych, które można kupić w Polsce.

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe są bardzo popularne ze względu na ich oszczędność miejsca. Wykorzystują one potężne elementy grzewcze, które ogrzewają powietrze, które zostało wciągnięte do grzejnika. Ogrzane powietrze jest następnie rozprowadzane do zimnych miejsc w pomieszczeniu poprzez proces konwekcji.

W zależności od modelu, który wybierzesz, możesz zamontować te grzejniki na ścianie lub używać ich jako wolnostojących. De’Longhi Slim Style Panel Heater może być doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają grzejnika panelowego.

Grzejniki ceramiczne

Tego typu grzejniki elektryczne są wyposażone w płyty ceramiczne o wysokiej przewodności cieplnej. Gdy płyty zostaną nagrzane, grzejnik automatycznie rozproszy ciepło w całym pomieszczeniu. Istnieją dwa główne rodzaje grzejników ceramicznych – konwekcyjne i promiennikowe.

Te pierwsze wyposażone są w wentylatory, które wdmuchują ciepłe powietrze w zimne rejony pomieszczenia. Z drugiej strony, promiennikowe grzejniki ceramiczne mogą promieniować ciepło bezpośrednio, ponieważ nie mają wentylatorów. Większość ludzi woli używać grzejników ceramicznych, ponieważ są one mniej kosztowne, bezpieczniejsze, energooszczędne i łatwe w obsłudze. Dodatkowo są one lekkie i równie przenośne.

Jeśli szukasz ceramicznego grzejnika elektrycznego, możesz wybrać elektryczny grzejnik ceramiczny Devanti 2400W.

Grzejniki konwektorowe

Grzejniki konwektorowe wykorzystują tę samą metodę ogrzewania co grzejniki płytowe. W rzeczywistości, grzejniki płytowe są rodzajem grzejników konwektorowych. Jednak większość grzejników konwektorowych jest większa niż ich odpowiedniki płytowe. Grzejniki te mogą ogrzać całe pomieszczenie w ciągu kilku minut, co czyni je idealnymi do powszechnie używanych pomieszczeń w domu.

Czy szukasz grzejnika konwektorowego? Jeśli tak, to przenośny grzejnik konwekcyjny De’Longhi jest jednym z wysokowydajnych modeli, które możesz dodać do swojej listy zakupów.

Co należy wziąć pod uwagę kupując grzejnik elektryczny?

Cechy bezpieczeństwa

Przy zakupie każdego urządzenia elektrycznego jest to jeden z czynników, które należy wziąć pod uwagę. Większość grzejników elektrycznych posiada zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które zabezpieczą Ciebie i Twoją rodzinę przed obrażeniami.

Niektóre modele posiadają funkcję automatycznego wyłączania, która pozwala urządzeniu wyłączyć się w przypadku przegrzania. Upewnij się, że grzejnik, który zamierzasz kupić, ma chłodne powierzchnie, aby zapobiec przypadkowym poparzeniom.

Wydajność cieplna

Jak wspomniano powyżej, grzejniki elektryczne wykorzystują różne techniki grzewcze. To sprawia, że niektóre grzejniki są bardziej wydajne niż inne. Większość producentów mierzy moc cieplną w watach. Grzejniki o wyższej mocy generują więcej ciepła niż te o niższej mocy.

Jeśli planujesz ogrzać duże pomieszczenie, powinieneś rozważyć zakup grzejnika o dużej mocy grzewczej. Grzejniki elektryczne na naszej liście recenzji mają moc znamionową w zakresie 950W-2 400W.

Poziom hałasu

Większość grzejników wyposażonych w wentylatory jest zazwyczaj głośniejsza niż modele bez wentylatorów. Jednak grzejnik może hałasować niezależnie od tego, czy ma wentylator, czy nie, więc należy wybierać mądrze.

Cena

Cena grzejnika elektrycznego może się różnić w zależności od cech, wydajności grzewczej, funkcjonalności, typu itp. Grzejnik elektryczny może kosztować od 50 do 600 dolarów. Jednak niektóre grzejniki mogą kosztować więcej lub mniej.

Wydajność energetyczna

Jeśli chcesz obniżyć swój rachunek za prąd, powinieneś wybrać grzejnik elektryczny, który jest energooszczędny. Niektóre grzejniki mają tryby oszczędzania energii, które mogą obniżyć zużycie prądu, podczas gdy inne są izolowane, aby zminimalizować straty ciepła.

Według Centrum Zrównoważonej Energii, wszystkie grzejniki elektryczne są energooszczędne, ale koszty eksploatacji każdego urządzenia mogą się różnić w zależności od jego mocy znamionowej. Grzejniki z dużą mocą cieplną zużywają więcej energii niż jednostki o niskiej mocy.

Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika elektrycznego

Automatyczny wyłącznik termiczny

Ta funkcja zapobiega przegrzaniu grzejnika elektrycznego, nawet jeśli pracuje on przez wiele godzin. Automatycznie wyłącza grzejnik, pozwalając tym samym na schłodzenie urządzenia przed wznowieniem normalnej pracy.

Funkcja timera

Zaawansowane grzejniki elektryczne posiadają regulowane timery, które zapewnią Ci pełną kontrolę nad systemem grzewczym. Timer pozwala na ustawienie nagrzewnicy tak, aby działała tylko wtedy, gdy tego chcesz. Dzięki temu grzejnik nie będzie zużywał energii elektrycznej tak jak bez timera.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Grzejniki elektryczne z zabezpieczeniem przed przewróceniem się są mniej narażone na przypadkowe pożary, ponieważ mogą wyłączyć się automatycznie po przewróceniu. Praktycznie wszystkie grzejniki na naszej liście posiadają tę niesamowitą funkcję.

Regulowany termostat

Duży procent grzejników elektrycznych posiada zmienny system regulacji temperatury, który pozwala na szybką i łatwą regulację. Oznacza to, że możesz zmniejszyć lub zwiększyć poziom temperatury w zależności od swoich preferencji.

Tryb zapobiegający zamarzaniu

Grzejniki z tą funkcją mogą włączać się automatycznie, jeśli temperatura spadnie poniżej ustawionego poziomu. Punkt nastawy może jednak różnić się w zależności od grzejnika. Niemniej jednak większość urządzeń stosuje 5°C jako punkt nastawy.