Nie ma szybszego sposobu na zadbanie o przerośniętą trawę na podwórku niż dobrej jakości kosiarka. Jednak tradycyjne kosiarki nie są pozbawione wad. Są niezwykle głośne, mają wiele części wymagających stałej konserwacji, wydzielają silne zapachy i wymagają regularnego obchodzenia się z benzyną, co może być kłopotliwe.

Elektryczne kosiarki, z drugiej strony, pomoże Ci tendencji do swojego trawnika w znacznie cichszy sposób, bez konieczności regularnych wymian filtra paliwa i konieczności radzenia sobie z oleju i gazu. Są one również o wiele lepsze dla środowiska w porównaniu z ich odpowiednikami zasilanymi gazem i uruchamiają się od razu. Więc następnym razem, gdy zakupy dla wysokiej mocy narzędzia ogrodnicze, rozważyć podniesienie jednego z najlepszych kosiarek elektrycznych na rynku.

Kosiarka elektryczna nr 1 dla większości ludzi

Bosch ARM 37

★★★★★
700,00
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:18

 

Tego rodzaju kosiarki szybko zdominowały rynek w ostatnich latach i obecnie istnieje całkiem sporo ciekawych i innowacyjnych modeli do wyboru. Aby pomóc Ci dowiedzieć się, który z nich jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego podwórka, wymyśliliśmy listę najlepszych naszym zdaniem kosiarek elektrycznych, które można kupić w Polsce.

 

Jak testowaliśmy kosiarki elektryczne
Aby dokładnie zbadać najlepsze elektryczne kosiarki do trawy na rynku, przeszukaliśmy wiodące rynki online, takie jak Allegro i Amazon i upewnij się, że czytasz przez wszystkie rodzaje opinii i recenzji klientów. Zajrzeliśmy również na słynne lokalne strony ogrodnicze, aby zobaczyć, jakie kosiarki były modne w ostatnim czasie i które z nich były najbardziej polecane.

Ponadto przyjrzeliśmy się dogłębnym recenzjom profesjonalnych krytyków i blogerów, aby zobaczyć, co mieli do powiedzenia na ich temat. Nawet wtedy mieliśmy na głowie zbyt wiele świetnych modeli. Rozmawialiśmy więc o tym między sobą i kontynuowaliśmy pracę nad listą, aż do momentu, w którym pozostało nam siedem najlepszych modeli.

Wzięliśmy pod uwagę różne budżety, potrzeby użytkowników i przydatne funkcje, aby zapewnić szerszą gamę do wyboru i lepszą szansę na zaspokojenie różnych potrzeb i gospodarstw domowych. Niezależnie od tego, na którą kosiarkę elektryczną się zdecydujesz, wiedz, że wszystkie modele z tej listy to maszyny z najwyższej półki, które są warte Twojej ciężko zarobionej gotówki.

 

Elektryczne kosiarki do trawy dostępne do kupienia już dziś w Polsce

 

 

1. Bosch Advanced Rotak36 akumulatorowa kosiarka bezszczotkowa

Bosch Advanced Rotak36

★★★★★
2359,00
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:18

Naszą listę rozpoczynamy od akumulatorowej, bezszczotkowej kosiarki Bosch AdvancedRotak36 – najwyższej jakości akumulatorowy wariant elektryczny wyposażony w opracowany przez markę system redukcji hałasu , który zapewnia cichsze koszenie, za co z pewnością podziękują sąsiedzi.

Kosiarka jest również wyposażona w system koszenia LeafCollect, który gromadzi resztki roślinne w trakcie koszenia, dzięki czemu proces koszenia jest znacznie czystszy, a sprzątanie po nim znacznie rzadsze. Co więcej, możesz oczekiwać silnika, który poradzi sobie nawet z grubszymi podwórkami i jest wyposażony w ergonomiczne uchwyty, które sprawiają, że całe koszenie jest o wiele bardziej komfortowe.

Ostrzegamy jednak, że ten model nie jest tani – co nie jest zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jest to Bosch – i kilku użytkowników skarżyło się na jego mniej niż wysokiej jakości plastikową konstrukcję. Jeśli jednak możesz zaoszczędzić i szukasz wysokiej klasy elektrycznej kosiarki do trawy, która jest pełna przydatnych funkcji, to Bosch AdvancedRotak36  jest jedną z najlepszych.

Zalety
 • Jest to jedna z cichszych elektrycznych kosiarek do trawy
 • Ustawienia wysokości można łatwo zmieniać za pomocą przycisku
 • System zbierania liści działa naprawdę dobrze
Wady
 • Dość wysoka cena w porównaniu z większością konkurencji
 • Plastikowa konstrukcja mogłaby być lepiej zaprojektowana

 

2. Bosch Kosiarka akumulatorowa ARM 37

Bosch ARM 37

★★★★★
700,00
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:18

Na trzecim miejscu wracamy do firmy Bosch z kosiarką Bosch ARM 37. Ten model jest przewodowy, więc jego mobilność jest bardziej ograniczona w porównaniu do poprzednich pozycji, ale oznacza to również, że jest bardziej ekonomiczny i nie wymaga ciągłego ładowania.

Kosiarka doskonale radzi sobie z usuwaniem trawy wokół krawędzi, dzięki czemu rzadziej trzeba będzie używać bicza ścinającego do usuwania zbłąkanych źdźbeł trawy w miejscach, do których większość kosiarek ma utrudniony dostęp. Silnik Powerdrive zapewnia dodatkową moc 1400 W, która pomoże Ci skosić nawet najtrudniejsze trawniki.

Brak przewodu może być dla niektórych przeszkodą, a ogólna konstrukcja tego modelu mogłaby być solidniejsza, ale kosiarka Bosch ARM 37 to doskonały wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić, ale jednocześnie zainwestować w markę wysokiej jakości.

Zalety
 • Kosiarki akumulatorowe są znacznie tańsze niż ich bezprzewodowe odpowiedniki
 • Ma mocny silnik, zwłaszcza gdy włączony jest napęd Powerdrive
 • Doskonale radzi sobie z oczyszczaniem krawędzi ścieżek i innych roślin
Wady
 • Kosiarki przewodowe są znacznie bardziej ograniczone pod względem mobilności
 • Części urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego są delikatne

 

3. BLACK&DECKER Kosiarka akumulatorowa 36V, 38cm.

BLACK&DECKER Kosiarka akumulatorowa 36V

★★★★★
1714,02
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:18

Następny na naszej liście jest zestaw BLACK+DECKER 36V, który posiada kilka fantastycznych cech, takich jak włączenie dwóch akumulatorów dla dwukrotnie dłuższego czasu przycinania i możliwość ładowania jednego podczas używania drugiego. Akumulatory są również szybko ładowane, dzięki czemu można wykonać więcej koszenia przy mniejszym zużyciu energii. Dodatkową zaletą jest to, że akumulatorów można używać z innymi produktami BLACK + DECKER.

Kolejną ważną cechą jest szeroki wachlarz ustawień wysokości koszenia, ponieważ pozwala na wybór jednego z sześciu różnych ustawień w zakresie od 30 mm do 80 mm. Oznacza to, że w końcu możesz mieć trawnik na dokładnie takiej wysokości, na jakiej chcesz. Posiada również poręczny system bezpieczeństwa, który wymaga użycia klucza do uruchomienia, więc nie musisz się martwić, że Twoje dzieci przypadkowo włączą urządzenie, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Kosiarka BLACK+DECKER 36V, 38cm jest nieco cięższa niż niektóre modele konkurencji, a pojemnik na trawę powinien być większy, ale to tylko drobne błędy w tej znakomitej kosiarce elektrycznej.

Zalety
 • Dostarczana jest z dwoma bateriami, które mogą być używane również z innymi produktami tej samej marki
 • Do wyboru jest wiele ustawień wysokości cięcia
 • Doskonale nadaje się do większych trawników
Wady
 • Jest wyraźnie cięższa od niektórych innych kosiarek elektrycznych dostępnych na rynku
 • Mimo że nadaje się do dużych trawników, pojemnik na trawę jest mniejszy niż byśmy chcieli

 

Elektryczna kosiarka do trawy: przewodnik zakupu

Elektryczne kosiarki do trawy są wyposażone w wiele różnych części i funkcji, a zorientowanie się, które z nich są ważne, może być trudnym czasem, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w kosiarkach lub ogrodnictwie w ogóle. Musisz wziąć pod uwagę rozmiar trawnika, grubość trawy, jak gładka jest gleba i czy masz dużo krawędzi do koszenia, aby wymienić tylko kilka.

Aby ułatwić podjęcie decyzji, stworzyliśmy poręczny przewodnik po zakupach elektrycznych kosiarek do trawy, aby przedstawić funkcje, które należy znać przy podejmowaniu decyzji o wyborze modelu do zakupu.

Do czego potrzebna jest elektryczna kosiarka do trawy?

Elektrycznym kosiarkom do trawy może brakować mocy, którą oferują ich gazowe poprzedniczki, ale to nie powstrzymuje coraz większej liczby osób od zmiany. W końcu są one o wiele cichsze, wymagają znacznie mniej konserwacji, a ich uruchomienie jest absolutną prostotą. Dodatkowo, nie musisz zmagać się z nieprzyjemnym zapachem benzyny podczas całego procesu koszenia.

Większość elektrycznych kosiarek nadaje się do małych i średnich placów i są ogólnie dobre dla umiarkowanie grubej trawy ze względu na niższą moc w porównaniu do rodzaju gazu. Kosiarki, w ogóle, są używane do dużych płatów trawy, które wymagają regularnego przycinania, ale jeśli masz dużo ścieżek i kilka roślin, które dbają, to może warto rozważyć kosy spalinowe lub elektryczne, ponieważ są one wykonane dla bardziej delikatnych przycięć, które wymagają większej precyzji.

Oto kilka cech, które zazwyczaj pojawiają się podczas zakupów kosiarki elektrycznej:

Rozmiar trawnika

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przed zainwestowaniem w kosiarkę elektryczną, jest wielkość trawnika. Chociaż ten typ kosiarki jest przeznaczony do małych i średnich podwórek, naprawdę nie ma powodu, aby kupować maszynę, która jest przeznaczona do większego trawnika niż to, co masz na swojej posesji.

Jeśli masz mały ogród, nie musisz kupować czegoś takiego jak BLACK+DECKER 36V Litowo-jonowa 38cm z podwójnym systemem baterii, ponieważ jedna bateria powinna wystarczyć na całą sesję koszenia.

Przewodowa czy bezprzewodowa

Kosiarki bezprzewodowe są z pewnością wygodniejszym wyborem, ale zazwyczaj mają o wiele wyższą cenę. Jeśli więc Twój trawnik nie jest szczególnie duży i uważasz, że możesz poradzić sobie z 10-15-metrowym przewodem, możesz rozważyć wersję przewodową, zwłaszcza jeśli próbujesz trzymać się ograniczonego budżetu.

Przewód oznacza również, że nie będziesz musiał regularnie ładować urządzenia przed koszeniem. Jeśli jednak dysponujesz wolną gotówką i stawiasz wygodę ponad wszystko, to naprawdę nic nie zastąpi wyboru wersji bezprzewodowej i oszczędzenia sobie kłopotów.

Regulowane ustawienia wysokości

Podobnie jak w przypadku strzyżenia, prawdopodobnie chcesz, aby trawa była ścięta na określonej długości. Jeśli tak jest, musisz upewnić się, że urządzenie, które przeglądasz ma regulowane ustawienia wysokości, dzięki czemu możesz uzyskać długość trawy dokładnie tak, jak chcesz. Kilka z kosiarek elektrycznych, które wymieniliśmy na tej liście, posiada różne ustawienia wysokości, więc warto się im przyjrzeć.

Pojemnik do przechowywania trawy

Niektóre modele kosiarek elektrycznych wyposażone są w pojemniki do przechowywania trawy, które wychwytują ścięte źdźbła trawy podczas koszenia. Oszczędza to kłopotów związanych ze sprzątaniem po zakończeniu koszenia i znacznie ułatwia cały proces. Pojemniki te są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego warto wziąć pod uwagę wielkość trawnika, aby wiedzieć, ile razy trzeba będzie opróżnić pojemnik podczas każdego koszenia.

Mulczowanie

Ta funkcja jest zazwyczaj dostępna w modelach wyposażonych w pojemnik. Dzięki niej maszyna nie kieruje resztek trawy do pojemnika, a zamiast tego pozostawia je w miejscu ostrza kosiarki, aby po rozłożeniu wróciły do gleby i pełniły rolę nawozu. Jest to doskonała funkcja do pielęgnacji ogrodu i zapewnienia, że trawa i gleba pozostaną żyzne i zdrowe.

Samoczynny napęd

Niektóre elektryczne kosiarki do trawy eliminują stres związany z koniecznością pchania urządzenia po podwórku, ponieważ posiadają funkcję samobieżną, dzięki której urządzenie porusza się do przodu w wygodnym tempie spacerowym. W ten sposób trzeba zrobić niewiele więcej niż tylko nadążyć za maszyną i kierować nią, gdy trzeba wykonać zwrot. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla osób o mniejszej posturze lub osób, które cierpią na urazy lub choroby mające wpływ na mobilność.

Istnieje jeszcze kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać, takich jak szerokość ostrza i siła silnika, ale jeśli zapoznasz się z cechami, o których wspomnieliśmy, będziesz uzbrojony w wystarczającą wiedzę, aby dokonać właściwego wyboru dla swojego trawnika.