Najlepsze lampy pierścieniowe mogą zmniejszyć cienie wokół twarzy, zapewniając jednocześnie równomierne oświetlenie. Dodatkowo, lampy pierścieniowe pomogą Ci stworzyć niesamowite warunki, które sprawią, że Twoje zdjęcia i filmy będą bardziej eleganckie. Ponadto większość lamp pierścieniowych ma regulowane ustawienia temperatury barwowej, co pozwoli Ci dostosować filmy do Twoich preferencji.

Niektóre modele są również ściemniane, więc będziesz mógł dostosować poziom jasności w oparciu o swoje potrzeby fotograficzne i warunki oświetleniowe w swoim otoczeniu. W połączeniu z odpowiednim aparatem, lampa pierścieniowa może znacznie poprawić jakość Twoich filmów i zdjęć. To sprawia, że są idealne dla twórców treści, artystów makijażu, reklamodawców produktów itp.

Jaką lampę pierścieniową wybrać? Ranking 2022

1. KODAK LED Ring

Kodak LED Ring

★★★★★
297,00
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:17

Jeśli szukasz lampy pierścieniowej, która zapewnia doskonałą równowagę między jakością i wydajnością, KODAK LED Ring ze statywem jest dobrym wyborem. To urządzenie marki która jest znana z tworzenia produktów najwyższej jakości, więc masz pewność, że zapewni doskonałe wyniki w każdym scenariuszu. Polecamy to światło pierścieniowe twórcom treści, którzy chcą przenieść swoje umiejętności wideo i fotografii na wyższy poziom.

Jest kompatybilny z kamerami, smartfonami i lustrzankami. Z pomocą tego światła pierścieniowego będziesz mógł wyeliminować cienie, jednocześnie podkreślając ważne cechy swojej twarzy. Ten sprzęt pozwoli Ci dostosować temperaturę barwową do preferowanego poziomu.

Niemniej jednak emituje on jedynie 1800 lumenów. Nie oznacza to jednak, że nie jest jasna, cała długość pierścienia jest wyłożona wysokowydajnymi kulkami LED, które zostały zaprojektowane z myślą o Twoich potrzebach oświetleniowych. Co więcej, ma on współczynnik oddawania barw wynoszący 91, co jest świetnym wynikiem, ponieważ stwarza to idealne warunki do oddawania większej ilości kolorów.

W rezultacie, Twój aparat dostarczy Ci rzeczywistych kolorów w każdej scenie. Aby dodać do tego, możesz regulować jasność od 10% do 100%, więc to od Ciebie zależy, czy wybierzesz idealne oświetlenie dla swoich filmów. Kupując to światło pierścieniowe, otrzymasz solidnie zbudowany statyw, który utrzyma Twój sprzęt w prawidłowej pozycji przez cały czas.

A ponieważ statyw jest wykonany ze stopu aluminium, nie będzie Cię obciążał podczas podróży. Dodatkowo producent dołączył do zestawu dobrze wykonaną walizkę, którą możesz wykorzystać podczas transportu urządzenia. Walizka jest podzielona na komory, aby zapobiec obijaniu się części o siebie podczas transportu.

Najlepsze z tego wszystkiego; zestaw zawiera pilot Bluetooth, który pozwoli Ci kontrolować aparat telefonu z odległości. Jest to niesamowite narzędzie, które warto dodać do swojego zestawu fotograficznego.

Zalety
  • Pręt jest powlekany, aby ograniczyć korozję
  • Wysokiej jakości konstrukcja
  • Uniwersalne mocowanie śrubowe
Wady
  • Niski zakres regulacji temperatury barwy

2. Elgato Ring Light

Elgato Ring Light

★★★★★
749,99
aktualizacja 16 czerwca 2024 07:17

Elgato Ring Light posiada niesamowite funkcje, które pomogą Ci poprawić jakość Twoich zdjęć i filmów. Możesz kupić ten sprzęt wiedząc, że zapewni Ci doskonałe oświetlenie. Oferuje on szereg ustawień temperatury barwowej, które możesz wybrać w oparciu o stan oświetlenia pomieszczenia, w którym się znajdujesz.

Możesz dokonać regulacji od 2900K do 7000K, dzięki czemu jest to jedno z najbardziej wszechstronnych świateł pierścieniowych na naszej liście. Dodatkowo posiada ona mocowanie śrubowe 6,35 mm, na którym możesz zamocować uchwyt do smartfona, aparatu cyfrowego czy kamery internetowej.

Drążek teleskopowy nie chybotał się nawet gdy dokonywaliśmy regulacji wysokości, nie załamał się również pod ciężarem aparatu. Poza tym posiada łatwe w użyciu pokrętła, które pozwolą Ci dostosować długość w kilka sekund. Jeśli chodzi o wydajność, diody LED firmy OSRAM w tej lampce pierścieniowej mogą emitować do 2500 lumenów na najwyższym ustawieniu, zapewniając w ten sposób wystarczające światło do nagrywania filmów, strumieniowania lub robienia zdjęć w słabo oświetlonych środowiskach.

Co więcej, lampa pierścieniowa jest kompatybilna z panelem do streamowania elgato stream deck, co czyni ją idealnym wyborem dla graczy. Dzięki architekturze z oświetleniem krawędziowym, to światło pierścieniowe zapewni Ci maksymalne oświetlenie, umożliwiając nagrywanie bezcieniowych, płynnych filmów. Co ważniejsze, pierścień jest wielowarstwowy, aby zwiększyć rozproszenie światła.

Aby rozwinąć, folia aluminiowa rozprasza promienie na zewnątrz, podczas gdy szkło miesza światło. Ale to nie wszystko; panel siatkowy rozdziela światło na miękkie wiązki, które nadadzą Twojej twarzy równomierny blask. Ponieważ diody LED nie migoczą, światło nie razi w oczy. Ponadto lampa pierścieniowa jest wyposażona w aplikację, dzięki której można dostosować ustawienia za pomocą smartfona.

Aplikacja jest kompatybilna zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS. Możesz również kontrolować światła z komputera Mac lub PC. Alternatywnie można użyć wbudowanych przycisków podczas regulacji temperatury barwowej i jasności. Głowica pierścienia jest regulowana, więc możesz ustawić ją pod kątem, który najbardziej Ci odpowiada.

Zalety
  • Wielowarstwowa dyfuzja
  • Regulacja kąta
  • Obsługa Wi-Fi
Wady
  • Światło może być zbyt jasne dla niektórych użytkowników na najwyższym poziomie

 

Jak sprawdziliśmy najlepsze lampy pierścieniowe

Aby znaleźć najlepsze lampy pierścieniowe, rozpoczęliśmy nasze poszukiwania od odwiedzenia zaufanych sklepów e-commerce, takich jak allegro, media expert i ceneo. Wybraliśmy 7 lamp pierścieniowych i porównaliśmy ponad 5 marek, aby znaleźć najbardziej niezawodnego producenta. To dało nam dobry punkt wyjścia, ponieważ byliśmy w stanie zidentyfikować niektóre z wysoko ocenianych świateł pierścieniowych często kupowanych w Polsce.

Porównaliśmy je w oparciu o wartość (CRI), Rozmiar, Możliwość regulacji, Opcje zasilania, Akcesoria, Ustawienia temperatury barwowej, Możliwość ściemniania, Cena i mobilność. Wybraliśmy tylko światła pierścieniowe z oceną 4+ gwiazdek.

Lampy pierścieniowe: Przewodnik po zakupach

Jeśli masz problem ze znalezieniem najlepszego światła pierścieniowego dla swoich potrzeb fotograficznych, ten przewodnik zakupu może pomóc Ci podjąć świadomą decyzję. Jak większość produktów, lampy pierścieniowe są dostępne w różnych rozmiarach, a także różnią się pod względem funkcji i ogólnej wydajności. Plus, producenci używają różnych technologii oświetleniowych, co oznacza, że nie wszystkie światła pierścieniowe są zbudowane tak samo.

Z tego powodu, istnieją czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze lampy pierścieniowej. Ponadto, rodzaj światła, które wybierzesz będzie określać jakość zdjęć i filmów, więc upewnij się, że kupujesz to co potrzebujesz.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie lampy pierścieniowej?

Poniżej znajduje się lista ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu lampy pierścieniowej:

Średnica pierścienia.

Jak wcześniej wspomniano, lampy pierścieniowe produkowane są w różnych rozmiarach. Większość jednostek ma średnicę od 25cm do 40cm, więc możesz dokonać wyboru w oparciu o swoje potrzeby oświetleniowe. Lampy pierścieniowe o dużej średnicy wytwarzają więcej światła niż ich odpowiedniki o małej średnicy.

Możesz obliczyć rzeczywistą średnicę pierścienia, odejmując średnicę wewnętrzną od średnicy zewnętrznej.

Opcje zasilania

Duża liczba lamp pierścieniowych jest zasilana przez kable USB, które mogą być bezpośrednio podłączone do laptopów, banków energii, komputerów stacjonarnych i adapterów USB.

Jednak niektóre modele są dostarczane z akumulatorami, podczas gdy inne są zasilane prądem zmiennym. Zasilane bateryjnie lampy pierścieniowe są idealne dla tych, którzy są zawsze w podróży. Zalecamy zakup lampy pierścieniowej z wieloma opcjami zasilania, aby można było korzystać z najbardziej wygodnego lub łatwo dostępnego źródła zasilania.

Możliwość regulacji

Najlepsze światło pierścieniowe to takie, które może pozwolić Ci na regulację zarówno wysokości, jak i kąta. Należy sprawdzić, czy głowica pierścienia jest obrotowa, ponieważ umożliwi to dostosowanie sprzętu do potrzeb użytkownika.

Akcesoria

Przed potwierdzeniem zamówienia należy sprawdzić, czy pakiet zawiera wszystkie akcesoria, które są potrzebne. Wiele lamp pierścieniowych jest dostarczanych z bezprzewodowym pilotem do obsługi bez użycia rąk, etui do łatwego przechowywania i statywu.

Większość marek zapewni Ci uchwyty obrotowe na głowicę kulową i zacisk do smartfona dla zwiększenia wszechstronności.