Najlepszy laser krzyżowy może pomóc Ci w różnych sytuacjach. Można ich używać podczas wyrównywania obrazów, wyrównywania podłóg, instalowania półek i szafek, aby wspomnieć tylko kilka przykładów. Dobrą rzeczą w tych sprzętach jest to, że są one wyjątkowo wszechstronne. Dzięki temu są idealne dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

Nie ma znaczenia, czy pracujesz wewnątrz czy na zewnątrz, dobry laser pomoże Ci wyrównać twoje prace z łatwością. Poziomice laserowe są nie tylko łatwe w użyciu, ale również zapewniają precyzję i spójność podczas obsługi projektów wymagających dokładności. Wiązki emitowane przez te narzędzia tworzą widoczne punkty odniesienia, które ułatwią Ci pracę podczas wyrównywania materiałów lub przedmiotów, z którymi pracujesz.

Jednak wybór najlepszego lasera krzyżowego dla swoich potrzeb może być wyzwaniem, ponieważ istnieje tak wiele opcji dostępnych na rynku. Plus, istnieją różne rodzaje laserów krzyżowych. Jeśli masz mało czasu i potrzebujesz znaleźć najlepszy laser krzyżowy to ten artykuł Ci w tym pomoże. Wymienia on 4 najlepsze lasery krzyżowe, które są aktualnie w ofercie, a także zapewnia szczegółowy przewodnik zakupu na końcu.

Jaki laser krzyżowy wybrać? Ranking 2024:

 • Najlepszy ogólnie: DEWALT DW088CG-XJ z futerałem
 • Najlepszy dla większości osób: Firecore 3 X 360°
 • Najlepsza jakość: Bosch GLL 2-10 Professional
 • Najlepszy budżetowy: BLACK&DECKER BDL220S

1. Najlepszy ogólnie: DEWALT DW088CG-XJ

DEWALT DW088CG-XJ

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 16 kwietnia 2024 17:55

Wybraliśmy DEWALT DW088CG-XJ  jako nasz najlepszy wybór wśród poziomic laserowych ze względu na dokładność na profesjonalnym poziomie, funkcję samopoziomowania i solidną konstrukcję. Ten sprzęt ma zasięg roboczy 20m z dużą dokładnością.

Jak większość niwelatorów laserowych o podobnej konstrukcji, DW088CG-XJ posiada tryb impulsowy, który pozwoli Ci na użycie detektora podczas pracy nad projektami o dużym zasięgu. Producent zaleca korzystanie z detektora laserowego DE0892G, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Dzięki temu akcesoriu możesz zwiększyć zasięg pracy lasera do 50m. A ponieważ emituje on zieloną wiązkę, możesz używać tego urządzenia w pomieszczeniach i na zewnątrz. Należy pamiętać, że ten poziom lasera produkuje tylko pionowe i poziome linie laserowe.

W zależności od wymagań projektu, można ustawić poziom lasera do emitowania wiązek pojedynczo lub na raz. Ten laser krzyżowy posiada obrotową podstawę, która ułatwi Ci pracę podczas pozycjonowania urządzenia. Zaoszczędzi Ci to kłopotów z przesuwaniem się lasera co jakiś czas.

Dodatkowo, podstawa jest wyposażona w silne magnesy montażowe, które pozwolą Ci przytwierdzić laser krzyżowy do metalowych kołków. Taka technika montażu jest o tyle wygodna, że nie będziesz musiał tracić czasu na czasochłonny montaż lasera na stojaku za każdym razem.

Ale to nie wszystko; DEWALT DW088CG-XJ posiada gwint 6,35 mm, który pozwala na szybkie i łatwe zamocowanie statywu. Z odpowiednim statywem nie doświadczysz żadnych trudności podczas ustawiania linii podstawowej.

Jeśli chodzi o trwałość, to urządzenie wykonane jest z wytrzymałych materiałów, które zapewnią Ci długotrwałe użytkowanie. Obudowa jest nie tylko pokryta gumą, ale również szczelnie zamknięta, aby zapobiec przedostawaniu się wody i zanieczyszczeń. Przy zakupie otrzymasz 3 baterie AA, więc możesz używać poziomicy laserowej zaraz po wyjęciu z pudełka.

Inną rzeczą, która spodobała nam się w modelu DW088CG-XJ jest to, że jest on dostarczany z wytrzymałą walizką, która może pomóc podczas transportu. Do walizki dołączony jest ergonomiczny uchwyt, który został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika.

Zalety
 • Łatwa obsługa
 • Szybki montaż
 • Trwała konstrukcja
Wady
 • Brak pokrycia 360 stopni

 

2. Najlepszy dla większości ludzi: Firecore 3 X 360°

Firecore 3 X 360°

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 16 kwietnia 2024 17:55

Firecore 3 X 360°Laser Level, 165ft /50m Green Self-Leveling Laser oferuje taki sam poziom dokładności jak DEWALT DW088CG-XJ, co czyni go kolejną niezawodną opcją, którą można rozważyć przy obsłudze projektów DIY i profesjonalnych. Jednak ten laser krzyżowy ma więcej funkcji niż urządzenie, na które właśnie spojrzeliśmy.

Na początek emituje wiązki laserowe 360°, co pozwala na pokrycie całego pomieszczenia. Dzięki temu idealnie nadaje się do wyrównywania materiałów podłogowych, płyt sufitowych, szafek, regałów itp. Dzięki zasięgowi roboczemu wynoszącemu 25 m, możesz używać tego pasera krzyżowego przy wszystkich projektach realizowanych w pomieszczeniach.

Podczas pracy na zewnątrz, możesz sparować go z detektorem, aby podwoić zasięg. Wyposażony w zaawansowany system wahadłowy, F94T-XG może automatycznie wyrównać płaszczyzny, aby podać dokładne współrzędne. Wskaźnik braku poziomu da Ci znać, jeśli wiązki nie są prawidłowo wyrównane.

Dzięki temu poziomica laserowa zapewnia dokładne i spójne wyniki, co czyni ją doskonałym wyborem dla każdego, komu zależy na precyzji. Aby uczynić go jeszcze bardziej wygodnym, FirecoreF94T-XG posiada podwójny system zasilania, który jest kompatybilny z akumulatorami litowo-jonowymi 7,4 V i bateriami alkalicznymi AA.

Akumulatorki i ładowarka znajdują się w zestawie, więc nie będziesz musiał kupować ich osobno. Ponieważ w zestawie znajdują się dwa akumulatory, będziesz mógł kontynuować pracę, gdy jeden akumulator będzie się ładował.

Firecore dostarcza Ci również tarczę celowniczą dla zwiększenia widoczności. Możesz skorzystać z tego akcesorium, gdy pracujesz w środowisku z dużą ilością światła. Urządzenie posiada pięć trybów, które możesz wybrać w oparciu o wymagania Twojego projektu.

Może pracować ze standardowymi statywami, ale możesz również zamontować go do metalowych powierzchni za pomocą podstawy magnetycznej. Ten laser krzyżowy jest łatwy w konfiguracji i równie trwały. Jest odporny zarówno na kurz jak i wodę, więc możesz dokonać zamówienia wiedząc, że kupujesz urządzenie, które posłuży Ci przez bardzo długi czas.

Zalety
 • Długa żywotność baterii
 • Szybkie poziomowanie
Wady
 • Mogłoby być lepiej, gdyby w cenie był statyw

3. Najlepsza jakość: Bosch GLL 2-10 Professional

Bosch GLL 2-10 Professional

★★★★★
394,00
Admitad.com
aktualizacja 16 kwietnia 2024 17:55

Pochodzący od jednej z najlepiej ocenianych marek elektronarzędzi na świecie, laser samopoziomujący Bosch jest nie tylko dobrze skonstruowany, ale także oferuje świetny stosunek jakości do ceny. W przeciwieństwie do większości laserów krzyżowych w tym przewodniku, emituje on czerwoną wiązkę, która pozwoli Ci wypoziomować przedmioty z najwyższą precyzją.

Aby jak najlepiej wykorzystać ten laser krzyżowy, zalecamy używanie go w pomieszczeniach. Oferuje on trzy tryby, które można wykorzystać w różnych sytuacjach. Na minus, ta poziomica laserowa ma tylko 10m zasięgu. Mając to na uwadze, należy rozważyć użycie go na projektach o krótkim zasięgu.

Zapewni Ci świetne wyniki podczas wykonywania remontów i prac konserwacyjnych wokół domu. Posiada poziom dokładności ± 0,5 mm na metr i jest również dostarczany ze statywem o długości 1,5 m.

Statyw wykonany jest z wysokiej jakości aluminium w celu zapewnienia trwałości. Poza tym jest on równie lekki, więc możesz go zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie wymaga tego praca. Ponadto Bosch oferuje torbę transportową, która zwiększa wygodę użytkowania. Narzędzie jest intuicyjnie zaprojektowane, aby zapewnić prawidłowe ustawienie za każdym razem.

Posiada prosty panel przycisków, który ułatwi Ci pracę podczas dokonywania regulacji. Wskaźniki LED pokażą Ci tryb, który jest aktualnie używany. Istnieje również dodatkowa linia laserowa 90° dla zwiększenia dokładności.

Urządzenie wymaga trzech baterii AA, które są dołączone do zestawu. Jeśli szukasz niezawodnego lasera krzyżowego, który jest w rozsądnej cenie, to może być po prostu właściwe urządzenie dla Ciebie. Jest ono wszechstronne, precyzyjne i trwałe.

Zalety
 • Doskonała jakość wykonania
 • Lekki i kompaktowy
 • Prosta konstrukcja
Wady
 • Czerwony laser nie jest tak jasny, gdy jest używany na zewnątrz

4. Najlepsza cena: BLACK+DECKER BDL220S Poziomica laserowa

Black Decker BDL220S

Admitad.com
aktualizacja 16 kwietnia 2024 17:55

Jeśli szukasz podstawowej poziomicy laserowej, którą możesz wykorzystać do wieszania przedmiotów dekoracyjnych wokół domu, poziomica laserowa BLACK+DECKER BDL220S jest właściwym rozwiązaniem. To narzędzie do poziomowania pochodzi od marki, która zdobyła dobre imię, jeśli chodzi o tworzenie narzędzi, więc możesz dodać je do swojej listy zakupów z zapewnieniem, że będzie Ci dobrze służyć.

Nawet jeśli ma ograniczone funkcje w porównaniu z poziomicami laserowymi wymienionymi wyżej, BDL220S zapewni Ci świetne wyniki, jeśli będzie używany prawidłowo. Ponadto, może on wykonać pełny obrót o 360 stopni, co pozwala na wyświetlanie linii laserowej pod wieloma kątami.

Aby dodać do tego, ma dwie poziomice bąbelkowe, które mogą pomóc w wyrównaniu. Obie poziomice są podświetlane, aby zwiększyć widoczność. Oznacza to, że można wygodnie korzystać z tego poziomicy laserowej w warunkach słabego oświetlenia.

Oprócz kompaktowych wymiarów, ten laser krzyżowy jest lekki, więc nie będzie Cię obciążał podczas pracy. Podobnie jak laser krzyżowy Bosch, model BDL220S emituje czerwoną wiązkę, więc użytkownik może mieć problem z widocznością podczas realizacji projektów na zewnątrz.

W tym przypadku urządzenie nie jest dostarczane z dodatkowymi akcesoriami. Jest ono dostosowane tylko do pracy o krótkim zasięgu. Po stronie plusów jest rozsądna cena, a także dostarczane są dwie baterie AA BLACK+DECKER, które mogą pomóc w rozpoczęciu pracy.

Zalety
 • Prosta konfiguracja
 • Dobrze zbudowany
 • Bardzo przystępna cena
Wady
 • Ograniczone funkcje

Jak wybraliśmy najlepsze poziomice laserowe

Aby znaleźć najlepsze poziomice laserowe, zaczęliśmy nasze poszukiwania od odwiedzenia lokalnych sprzedawców. To pozwoliło nam zidentyfikować najwyżej oceniane poziomice laserowe. Oceniliśmy poziomice laserowe różnych marek i wybraliśmy tylko te, które wydawały się niezawodne na podstawie opinii klientów.

Nasz zespół recenzentów wybrał 7 poziomic laserowych 5 marek i dokonał porównań w oparciu o poziom dokładności, widoczność, orientację wiązki, jakość wykonania, zasięg, żywotność baterii, akcesoria i koszt. To pomogło nam zawęzić wybór. W rezultacie usunęliśmy dwa produkty z listy.

Aby upewnić się, że otrzymujesz najlepsze narzędzia do poziomowania laserowego. Kiedy już to zrobiliśmy, uszeregowaliśmy nasz ranking na podstawie tego, jak działają w różnych obszarach, biorąc pod uwagę kluczowe cechy. Możesz wybrać dowolny z powyższych laserów krzyżowych, które przejrzeliśmy powyżej, w zależności od Twoich potrzeb i budżetu, a będziesz zadowolony.

Poziomice laserowe: Poradnik zakupowy

Jest kilka rzeczy, o których należy pomyśleć przed zakupem poziomicy laserowej. Na początek należy rozważyć cel, dla którego kupujesz poziomicę laserową. Czy zamierzasz używać ją do majsterkowania czy do profesjonalnych projektów? Musisz także wziąć pod uwagę, gdzie będziesz używać poziomicy – wewnątrz lub na zewnątrz.

To tylko niektóre z czynników, które określają rodzaj wyników, które można uzyskać podczas wyrównywania przedmiotów. Poza tym nie wszystkie poziomice laserowe są jednakowe. Różnią się one pod względem dokładności i spójności, więc upewnij się, że poświęcisz swój czas na analizę wszystkich opcji przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Rynek ma wiele do zaoferowania, co utrudnia znalezienie najbardziej niezawodnego lasera krzyżowego. Aby pomóc, nasz zespół ekspertów opracował listę czynników, które mogą Cię poprowadzić w poszukiwaniu najlepszych laserów krzyżowych.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie lasera krzyzowego

Oprócz czynników, które wyróżniliśmy powyżej, istnieją inne istotne rzeczy, o których należy pamiętać podczas zakupów poziomu lasera:

Dokładność

Głównym powodem, dla którego ludzie używają poziomic laserowych jest uzyskanie równej powierzchni podczas instalacji płytek, desek sufitowych, obrazów, desek gzymsowych itp. Z tego powodu, należy skupić się na urządzeniach jak najbardziej dokładnych.

Chociaż wiele marek często wskazuje poziom dokładności pod specyfikacją produktu, nie wszystkie lasery krzyżowe są tak niezawodne, jak twierdzą producenci. Z tego powodu wskazane jest, aby przejść do laserów krzyżowych od renomowanych marek.

Widoczność wiązki

Każdy laser krzyżowy ma inną widoczność w zależności od konstrukcji i koloru wiązki. W zależności od potrzeb i budżetu, można wybrać poziom lasera, który wytwarza zieloną lub czerwoną wiązkę.

Zielone lasery krzyżowe są wielbione przez większość ludzi ze względu na ich wszechstronne zastosowania. Możesz używać ich zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, nie doświadczając żadnych problemów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ludzkie oko jest bardziej wrażliwe na światło zielone niż czerwone. W rezultacie, będziesz w stanie zobaczyć wiązkę w różnych warunkach oświetleniowych. Należy jednak pamiętać, aby ustawić poziom lasera w zalecanym zakresie.

Z drugiej strony, czerwone lasery są bardziej odpowiednie do użytku wewnętrznego. Nie oznacza to, że nie można ich używać na zewnątrz. Jednak mogą wystąpić problemy z widocznością, zwłaszcza podczas używania poziomicy laserowej w pełnym słońcu.

Orientacja wiązki

Dotyczy to kierunku wiązki (wiązek) światła emitowanego przez poziomicę laserową. Większość liniowych niwelatorów laserowych dostępnych na rynku wytwarza wiązki pionowe i poziome, zapewniając w ten sposób dwie płaszczyzny orientacji, które mogą być pomocne podczas wyrównywania przedmiotów pod różnymi kątami. Modele z linią krzyżową są preferowane, ponieważ są łatwe do wyrównania. Lasery krzyżowe 360 stopni są preferowane przez profesjonalistów, ponieważ oferują pełne pokrycie. Pozwolą one na odwzorowanie całego układu obszaru, w którym pracujesz, bez użycia drugiego lasera krzyżowego.

Jakość konstrukcji

Przed zakupem poziomicy laserowej należy sprawdzić, czy jest ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać np. upadek z wysokości. Dobra poziomica laserowa powinna mieć wzmocnioną obudowę, która może chronić wewnętrzne elementy w przypadku upadku urządzenia.

Zasięg

Jeśli zamierzasz zajmować się projektami o dużym zasięgu, musisz wybrać poziomicę laserową, która może dokładnie emitować wiązki na duże odległości. Większość liniowych niwelatorów laserowych ma zasięg roboczy do 30m.

Żywotność baterii

Poziomice laserowe są wyposażone w różne rodzaje baterii. Oznacza to, że niektóre modele mogą pracować przez dłuższy czas niż inne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy rozważyć zakup ładowalnych niwelatorów laserowych.

Akcesoria

Należy również sprawdzić akcesoria zawarte w pakiecie. Niektóre poziomice laserowe są dostarczane z statywem, torbą do przenoszenia, bateriami, pilotem, ładowarką i innymi. Te akcesoria mogą znacznie pomóc podczas pracy z laserem krzyżowym, więc upewnij się, że kupujesz taką poziomice, która ma wszystko, co może być potrzebne.

Koszt

Cena lasera krzyżowego może wynosić od 80zł do 800zł. Niemniej jednak, niektóre jednostki mogą kosztować więcej lub mniej w zależności od funkcji, akcesoriów, jakości budowy i poziomu dokładności. Jeśli masz napięty budżet, czerwony laser krzyżowy może być doskonałym wyborem.

Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie poziomicy laserowej

Oprócz czynników, które omówiliśmy powyżej, istnieją kluczowe cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze poziomicy laserowej:

Samopoziomowanie

Duża liczba poziomic laserowych posiada funkcję samopoziomowania dla lepszej dokładności. Urządzenia z tą funkcją są wyposażone w magnesy i zaawansowany system wahadłowy, który zapewnia, że wiązka układa się równo. To znacznie ułatwi pracę podczas ustawiania.

Tryb impulsowy

Tryb impulsowy może przydać się podczas wykonywania zadań o dużym zasięgu, które mogą wymagać użycia detektora laserowego. Dzięki tej funkcji poziomica laserowa będzie automatycznie modulować wiązkę, umożliwiając łatwe wykrywanie podczas wyrównywania szeroko umieszczonych przedmiotów.