Najlepszy mikrofon do gier może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby Twoje sesje gier były bardziej przyjemne. Większość z tych urządzeń peryferyjnych posiada zaawansowane funkcje, które pomogą Ci stworzyć wysokiej jakości dźwięk dla Twojej publiczności. Niektóre modele mogą współpracować z wtyczkami audio innych firm, umożliwiając w ten sposób dostosowanie systemu dźwiękowego do swoich preferencji.

Duży odsetek mikrofonów dla graczy posiada przycisk wyciszenia, który pozwala wyłączyć urządzenie jednym naciśnięciem. W ten sposób można łatwo powstrzymać mikrofon przed zbieraniem niepożądanych hałasów w otoczeniu. Dodatkowo większość mikrofonów do gier oferuje wiele wzorów polaryzacji, które można wykorzystać w różnych scenariuszach.

 

Jednak znalezienie najlepszego mikrofonu do gier nie zawsze jest łatwe, ponieważ istnieje kilka opcji do wyboru. Dodatkowo, mikrofon do gier nie są podobne pod względem wydajności i również pochodzą z różnych cen. Z pomocą tego przewodnika, będziesz miał łatwy czas znalezienia najlepszego mikrofonu do gier.

Najlepsze mikrofony dla graczy do kupienia dziś w Polsce

 

  • Najlepszy w sumie: mikrofon pojemnościowy HyperX QuadCast S
  • Najbardziej wszechstronny: Elgato Wave:1
  • Najlepszy dla większości osób: Blue Yeti USB Mic
  • Najlepszy mikrofon gamingowy do streamingu na żywo: Blue Yeti Nano
  • Najlepszy cenowo mikrofon gamingowy: Razer Seiren X
  • Najlepszy budżet:  Razer Seiren Mini

 

1. Najlepszy ogólnie: mikrofon pojemnościowy HyperX QuadCast S

HyperX QuadCast S

★★★★★
539,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Mikrofon Condenser HyperX QuadCast S jest jednym z najlepiej ocenianych mikrofonów do gier, które można kupić. Wybraliśmy ten produkt jako nasz top pick ze względu na długą listę funkcji, intuicyjne sterowanie i doskonałą czystość głosu. Ten mikrofon jest kompatybilny zarówno z systemami operacyjnymi macOS, jak i Windows.

Aby było jeszcze lepiej, możesz go używać na PS4 i PS5 bez doświadczania jakichkolwiek problemów. I w przeciwieństwie do większości mikrofonów, które oferują tylko jeden wzór polarny, HyperX QuadCast S jest hybrydą, ponieważ zapewnia aż cztery wzory, które możesz wybrać w oparciu o to, jak zamierzasz używać mikrofonu.

Jeśli grasz w pojedynkę, podcastujesz lub nagrywasz lektora, zalecamy wybór wzorca kardioidalnego. W ten sposób mikrofon będzie zbierał fale dźwiękowe tylko z przodu i częściowo z boków. Tył będzie zbierał minimalne lub żadne dźwięki, więc nie będziesz musiał się martwić o szumy w tle podczas używania tego mikrofonu do gier.

Dodatkowo posiada on wbudowane mocowanie wstrząsowe dla bezdotykowego działania. Posiada również pop-filtr do blokowania szumów plosive. Gniazdo słuchawkowe pozwala na monitorowanie wydajności mikrofonu podczas użytkowania. Dzięki temu będziesz mógł dokonać niezbędnych regulacji, aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk.

Dzięki funkcji natychmiastowego wyciszenia, możesz wyłączyć mikrofon, po prostu dotykając jego górnej części. Wskaźnik LED poinformuje Cię, czy mikrofon jest wyciszony czy aktywny. Co więcej, ten mikrofon do gier posiada dynamiczne oświetlenie RGB, które sprawi, że Twoja konfiguracja będzie bardziej kolorowa i stylowa. Poza tym można spersonalizować system oświetlenia za pomocą zaawansowanego oprogramowania NGENUITY firmy HyperX.

To urządzenie peryferyjne jest bardzo łatwe do skonfigurowania, więc nie zmarnuje Twojego czasu. Co więcej, jest ono wyposażone w uniwersalny adapter, który może zaakceptować uchwyty mikrofonowe 15,875 mm i 9,525 mm. QuadCast S nie jest tani, ale jest wart wszystkiego, za co zapłacisz.

 

2. Najbardziej wszechstronny: Elgato Wave:1

Elgato Wave 1

★★★★★
559,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Elgato Wave:1 posiada wszystkie cechy, których możesz szukać w mikrofonie gamingowym. Podobnie jak wszystkie mikrofony do gier w tym przewodniku, wykorzystuje on technologię USB, dzięki czemu jest wygodną opcją dla każdego.

Ten mikrofon pojemnościowy jest precyzyjnie dostrojony, aby zapewnić swoim kumplom z gier ostateczną czystość głosu podczas rozgrywki. Mikrofon wykorzystuje kardioidalny wzór polaryzacji, więc będzie zbierał wszystko, co powiesz. Nie doświadczysz żadnych trudności podczas konfiguracji, ani nie będziesz musiał instalować dodatkowych sterowników na swoim urządzeniu do gier.

Maskownica tego mikrofonu jest wielowarstwowa, aby zredukować szumy, podczas gdy stojak jest solidnie zbudowany, aby zwiększyć stabilność. Również podstawa stojaka jest wyściełana, aby tłumić wibracje. Więcej na temat stojaka, pozwoli Ci ustawić mikrofon pod różnymi kątami bez obniżania jego ogólnej wydajności.

Będziesz zadowolony, że ten mikrofon ma również wyjście słuchawkowe dla wygody użytkownika. Pozwoli Ci to ocenić jakość dźwięku w czasie rzeczywistym. Oprócz gier, można użyć tego mikrofonu do podcastingu, wideokonferencji, nagrywania itp.

Na dodatek ma on wiele kanałów wejściowych, które pozwolą Ci mieszać źródła dźwięku jednocześnie. Co najlepsze, możesz zintegrować kanały z wtyczkami innych firm, aby uzyskać pożądany efekt dźwiękowy. Posiada nawet pokrętło sterujące, które pozwoli Ci dostosować głośność słuchawek do Twoich preferencji.

Możesz również wyciszyć mikrofon w jednej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba. Inną rzeczą, która spodobała nam się w tym mikrofonie do gier jest to, że nie zajmuje dużo miejsca. To sprawia, że jest to świetny wybór dla tych, którzy mają ograniczone miejsce na swoich biurkach do gier.

Ale to nie koniec, Elgato Wave:1 może płynnie współpracować z pokładem strumieniowym, co oznacza, że możesz dostosować wszystkie funkcje bez ingerencji w grę. Z minusów, mikrofon nie jest dostarczany z uchwytem na wstrząsy, jak w przypadku jednostki przed nim.

Będziesz musiał również kupić pop-filtr osobno. Po stronie plusów, Wave:1 jest rygorystycznie skalibrowany, aby zapewnić jakość dźwięku w każdym scenariuszu.

 

3. Najlepszy dla większości ludzi: Blue Yeti USB (988-000238)

Blue Yeti USB (988-000238)

★★★★★
499,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Blue Yeti USB jest ulubionym mikrofonem wśród graczy online, podcasterów, YouTuberów, muzyków i nadawców ze względu na nienaganną jakość dźwięku. Wyposażony w trzy zaawansowane kapsuły mikrofon zapewnia krystalicznie czysty dźwięk, który sprawi, że Twoi widzowie będą bardziej zaangażowani.

Podobnie jak HyperX QuadCast S, mikrofon ma konstrukcję wielokierunkową, więc możesz wybrać dowolny z dostępnych czterech wzorów biegunów. W zależności od potrzeb i środowiska, w którym się znajdujesz, możesz skorzystać z trybu dwukierunkowego, kardioidalnego, stereo lub dookólnego. Zmian tych możesz dokonać za pomocą łatwego w obsłudze przełącznika wzoru odbioru znajdującego się z tyłu mikrofonu.

Dodatkowo mikrofon umożliwia dostosowanie poziomu czułości za pomocą funkcji kontroli wzmocnienia. Dzięki odpowiedniemu wzorcowi biegunowemu i właściwemu ustawieniu czułości, mikrofon ten nie będzie zbierał odgłosów z otoczenia. Jak większość mikrofonów dla graczy o podobnej konstrukcji, posiada on osobny przycisk wyciszenia dla wygody użytkownika.

Wszystkie elementy sterujące są strategicznie rozmieszczone, aby zapewnić Ci łatwy dostęp do wszystkich funkcji mikrofonu. Jako jeden z mikrofonów do gier, które testowaliśmy, gorąco polecamy Blue Yeti USB każdemu, kto szuka mikrofonu o wysokiej wydajności.

Podczas procesu testowania mogliśmy dostosować mikrofon do różnych zastosowań, a także podłączyć go do szeregu urządzeń z interfejsem USB, aby sprawdzić, jak się sprawuje. Oceniliśmy mikrofon w skali od jednego do dziesięciu za łatwość konfiguracji, pasmo przenoszenia, wzór polarny i możliwość regulacji.

Uzyskał on świetne wyniki we wszystkich testowanych aspektach, więc możesz kupić ten mikrofon wiedząc, że Cię nie zawiedzie. Pomimo tego, że jest jednym z najbardziej zaawansowanych mikrofonów do gier na liście, jest bardzo łatwy w pracy i dlatego jest idealnym wyborem dla wszystkich użytkowników. Blue Yeti posiada odpowiedź 20Hz – 20000Hz, która jest dobrze w zakresie tego, co ludzkie ucho może usłyszeć.

Aby dodać do tego, jest on dostarczany z dobrze zbudowanym stojakiem biurkowym, który pozwala na szybką regulację kąta. Ponadto, podstawka posiada szczelinę, przez którą można przełożyć przewód USB w celu efektywnego zarządzania kablami. To nie tylko zwolni miejsce na biurku, ale także sprawi, że Twoja konfiguracja będzie wyglądać na bardziej zorganizowaną.

Możesz używać tego mikrofonu do gier na komputerach Mac, Pc i głównych systemach gier bez konieczności stosowania sterowników lub specjalistycznego oprogramowania. Aby dodać do tego wszystkiego, obudowa jest mocno zbudowana, aby zwiększyć trwałość.

 

4. Najlepszy mikrofon gamingowy do live streamingu: Blue Yeti Nano

Blue Yeti Nano

★★★★★
399,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Blue Yeti Nano jest tak samo wydajny jak Blue Yeti 988-000238, co czyni go kolejnym niezawodnym mikrofonem, który możesz wykorzystać do gier.

Ten konkretny model oferuje tylko dwa wzorce biegunowe – tryb wielokierunkowy i kardioidalny. Pierwszy z nich pozwala mikrofonowi zbierać fale dźwiękowe ze wszystkich kierunków z równym wzmocnieniem, natomiast drugi jest idealny do użytku jednoosobowego.

Lampki kontrolne LED pozwolą Ci poznać tryb, który jest aktualnie używany. Jedną z rzeczy, która najbardziej podoba nam się w tym mikrofonie jest jego oszczędność miejsca. Dodatkowo, będzie on dobrze wyglądał na prawie każdej konfiguracji.

To urządzenie jest wyposażone w dwie kapsuły, które zostały zaprojektowane z myślą o Twoich potrzebach w zakresie gier. Dzięki umieszczonemu wyjściu słuchawkowemu możesz łatwo sprawdzić, czy jakość dźwięku mieści się w Twoich standardach. Mikrofon posiada funkcję szybkiego wyciszenia, która może pomóc Ci zablokować niechciane hałasy.

Dodatkowo podstawka jest ustawiona pod kątem w taki sposób, że mikrofon może odbierać fale dźwiękowe, gdy jest ustawiony w różnych punktach. W związku z tym, możesz dostosować umiejscowienie mikrofonu do swojej pozycji siedzącej.

Jakby tego było mało, mikrofon ma szeroką podstawę, więc nie będziesz musiał się martwić, że się przewróci. Podobnie jak w przypadku gamingowego mikrofonu tuż przed nim, Blue Yeti Nano posiada wygodny otwór na kabel.

Poza tym urządzenie to pochodzi od jednego z najlepszych producentów mikrofonów USB, a także jest wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu będzie Ci długo służyć. Jeśli szukasz wysokiej jakości mikrofonu do gier, Blue Yeti Nano jest drogą, którą należy podążać.

 

5. Najlepszy cenowo: Razer Seiren X

Razer Seiren X

★★★★★
323,75
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Razer Seiren X wykorzystuje superkardioidalny wzorzec polarny, a także posiada niesamowite funkcje, na które możesz liczyć. Ten mikrofon posiada wbudowane mocowanie wstrząsowe, które tłumi wibracje, zapewniając tym samym czysty wokal.

Ma niewielką powierzchnię podstawy, co oznacza, że nie będzie ciasno na biurku. Mikrofon posiada pokrętło, które pozwoli Ci dostosować głośność do Twoich preferencji. Pamiętaj jednak, że możesz korzystać z tej funkcji tylko wtedy, gdy do mikrofonu podłączone są słuchawki.

Przycisk wyciszenia może się przydać, gdy w otoczeniu panuje zbyt duży hałas. A ponieważ mikrofon ma ciaśniejszy kąt odbioru, będzie blokować hałasy z otoczenia, zapewniając tym samym wysokiej jakości dźwięk.

To urządzenie peryferyjne jest bardzo łatwe do skonfigurowania, dzięki swojej prostej konstrukcji. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do swojego systemu gier i będziesz dobry, aby przejść. Fakt, że wykorzystuje technologię US sprawia, że jest jeszcze bardziej wygodne.

Niemniej jednak, nie posiada on dobrego systemu zarządzania kablami jak Blue Yeti Nano. Po jasnej stronie, jest bardziej przystępny w porównaniu do większości mikrofonów gamingowych o podobnych cechach.

Stojak ma konstrukcję kulistą i pozwala na szybką regulację kąta. Oznacza to, że możesz przechylić mikrofon w kierunku lub od siebie.

 

6. Najlepszy budżetowy mikrofon: Razer Seiren Mini

Razer Seiren Mini

★★★★★
188,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Razer Seiren Mini  jest zarówno kompaktowy, jak i niedrogi, co czyni go jednym z najlepszych mikrofonów gamingowych USB, które możesz dodać do swojej listy zakupów.

Dołączony do mikrofonu jest uchylny stojak, który możesz dostosować do swoich potrzeb. Ten model jest podobny do Razer Seiren X w tym, że oba zatrudniają superkardioidalny wzór odbioru. Skutecznie odrzuca on hałas otoczenia, zapewniając jednocześnie ultra czysty dźwięk.

Ponieważ posiada mocowanie wstrząsowe, nie będziesz musiał się o nic martwić podczas streamingu. Pochodzący z marki, która specjalizuje się w projektowaniu sprzętu do gier, Razer Seiren Mini może być po prostu to, czego potrzebujesz, aby poprawić swoją konfigurację gier.

Mimo, że jest mały, to działa lepiej niż większość high-end mikrofonów gier na rynku, więc można go kupić mając pełną pewność, że będzie dostarczać wyniki godne polecenia. Brzmi świetnie, więc bądźcie pewni, że będziecie słyszalni za każdym razem, gdy będziecie używać tego mikrofonu.

Naszą jedyną bolączką jest to, że mikrofon nie posiada przycisku wyciszenia. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, Seiren Mini jest dobrze zbudowanym mikrofonem, który warto kupić. A ponieważ jest w rozsądnej cenie, może być świetnym wyborem dla tych, którzy mają napięty budżet.

 

Jak badaliśmy najlepsze mikrofony do gier

Spędziliśmy godziny na badaniu mikrofonów i czytaniu recenzji produktów, aby znaleźć najlepsze mikrofony do gier w Polsce.

Wybraliśmy czternaście mikrofonów do gier z sześciu różnych marek. Po zawężeniu wybranych mikrofonów do gier przeanalizowaliśmy produkty w oparciu o zakres odpowiedzi częstotliwości, łączność, wzór polarny, współczynnik kształtu, możliwość regulacji, łatwość konfiguracji oraz jakość wykonania. Ułatwiło nam to nieco pracę podczas procesu eliminacji.

Usunęliśmy osiem produktów z naszej początkowej listy, pozostawiając nam sześć mikrofonów dla graczy. W tym przewodniku zakupu wybraliśmy tylko mikrofony do gier od zaufanych marek, takich jak Razer, Logitech, HyperX. Przetestowaliśmy również Blue Yeti USB Mic, ponieważ jest to jeden z popularniejszych mikrofonów do gier.

Mikrofony dla graczy: Przewodnik zakupu

Przy tak wielu opcjach do wyboru, znalezienie najlepszego mikrofonu do gier może być trudne. Poza tym, nie wszystkie mikrofony do gier są podobne, jeśli chodzi o czystość głosu, funkcje i jakość budowy.

To powiedziawszy, upewnij się, że wybierzesz wysokiej jakości mikrofon do gier, który ma wszystkie funkcje, których możesz potrzebować. Ponadto, należy wybrać mikrofon, który jest kompatybilny z systemem gier. Pomoże to uniknąć komplikacji podczas konfiguracji, jednocześnie poprawiając jakość dźwięku.

Aby pomóc Ci w poszukiwaniu najlepszego mikrofonu do gier, sporządziliśmy listę czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas procesu wyboru. Wymieniliśmy również niektóre z cech, które należy szukać podczas zakupów mikrofonu do gier.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie mikrofonu do gier
Jak wcześniej stwierdzono, rynek jest zalany mikrofonów do gier, ale nie wszystkie są tak niezawodne, jak twierdzą, że są. Jako konsument, to jest twój obowiązek, aby zapewnić wybrać mikrofon do gier, które oferuje wartość dla pieniędzy.

Oprócz tego, dane urządzenie powinno być trwałe. Czynniki wymienione poniżej mogą pomóc Ci w znalezieniu najlepszych mikrofonów do gier Polska ma do zaoferowania:

Łączność

Jeśli chodzi o łączność, istnieją dwa rodzaje mikrofonów do gier, które można przejść do-USB lub XLR.USB mikrofonów do gier są najbardziej preferowane, ponieważ są one zgodne z szerokiej gamy systemów gier i są również bardzo łatwe do skonfigurowania.

Reakcja na częstotliwość

Odpowiedź częstotliwościowa to zakres częstotliwości dźwięku, które może odebrać mikrofon. Parametr ten jest mierzony w hercach i różni się w zależności od mikrofonu. Wiele mikrofonów do gier ma zakres częstotliwości od 20 herców (Hz) do 20 kiloherców (kHz).

Audiofile zalecają, aby iść kupić mikrofon do gier w wyżej wymienionym zakresie. Jednak niektóre mikrofony mają wyższy zakres częstotliwości, więc upewnij się, że wybierasz urządzenie, które odpowiada Twoim potrzebom w zakresie gier.

Wzór polaryzacji

Wzór polarny, znany również jako wzór odbioru, określa kierunkowość mikrofonu, jeśli chodzi o zbieranie fal dźwiękowych. Czynnik ten określa czułość mikrofonu w różnych punktach, a także dyktuje, jak bardzo hałas tła jest blokowany przez urządzenie.

Mikrofony można sklasyfikować jako kardioidalne, dookólne lub superkardioidalne. Kardioidalne mikrofony do gier mogą skutecznie zbierać fale dźwiękowe z przodu, dzięki czemu są idealne do transmisji na żywo i nagrywania. Boki mikrofonu mogą również zbierać dźwięk, ale nie są tak czułe jak przednia część. Mikrofon kardioidalny może pomóc w odfiltrowaniu niechcianych dźwięków tła podczas gry.

Z kolei wielokierunkowe mikrofony do gier mogą odbierać fale dźwiękowe pod każdym kątem. Mikrofony supekardioidalne są nieco podobne do mikrofonów kardioidalnych, ale jedyną różnicą jest to, że te pierwsze mają mniejszy kąt odbioru, a także nie zbierają tak dużo dźwięku z boków.

Mimo to większość mikrofonów do gier oferuje wiele wzorów polaryzacji, z których można wybierać. Na przykład mikrofon HyperX QuadCast S  ma cztery wzorce, z których można korzystać podczas gry w różnych środowiskach.

Jakość konstrukcji

Nie wszystkie mikrofony do gier są zbudowane tak samo. Niektóre modele są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które oferują długotrwałą obsługę, podczas gdy inne są słabo zbudowane, przez co są mniej trwałe. Jeśli zależy Ci na jakości, warto, abyś kupił swój mikrofon do gier od renomowanej marki.

Możliwość regulacji

Gorąco polecamy zakup mikrofonu do gier, który można ustawić pod różnymi kątami bez utraty jakości dźwięku. Dobry mikrofon do gier powinien mieć mocną podstawę, która umożliwia szybkie i łatwe dostosowanie między sesjami gier.

Czynnik kształtu

Odnosi się do ogólnej konstrukcji mikrofonu. Często opisuje on kształt i rozmiar mikrofonu do gier. Podczas zakupów mikrofonu należy wybrać taki, który zmieści się w przestrzeni dostępnej na biurku do gier.

Należy również rozważyć rodzaj konfiguracji, którą chce się uzyskać. Wybierając mikrofon do streamingu gier na żywo, należy upewnić się, że kupuje się jednostkę, która nie będzie zasłaniać twarzy.

Łatwość konfiguracji

Powinieneś wybrać mikrofon o prostej konstrukcji, ponieważ pozwoli ci to skonfigurować urządzenie w jak najkrótszym czasie. Niektóre mikrofony mogą wymagać zainstalowania dodatkowych sterowników w systemie gier, więc upewnij się, że przejrzysz instrukcję obsługi, aby lepiej zrozumieć, jak możesz korzystać z mikrofonu.

Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie mikrofonu do gier

Teraz, gdy jesteś zaznajomiony z wyżej wymienionymi czynnikami, spójrzmy na niektóre z ważnych funkcji, które powinien posiadać mikrofon do gier:

Funkcja natychmiastowego wyciszenia

Za pomocą tej funkcji można łatwo wyciszyć mikrofon za naciśnięciem przycisku. Blue Yeti USB posiada dedykowany przycisk wyciszenia, który pozwoli Ci z łatwością wyłączyć mikrofon.

Lampki sygnalizacyjne

Lampki sygnalizacyjne są istotne, ponieważ pozwalają Ci wiedzieć, czy mikrofon jest aktywny. Światło może zmieniać kolor w zależności od trybu, który jest aktualnie używany.

Uchwyt antywstrząsowy

Mikrofon do gier z wbudowanym mocowaniem wstrząsowym jest mniej narażony na wpływ hałasu pochodzącego z konstrukcji. W rezultacie twoje strumienie na żywo będą wolne od niechcianych dudnień, co oznacza, że twoi widzowie usłyszą wszystko, co mówisz.