Najlepsze oczyszczacze powietrza naprawdę poprawiają jakość życia. Usuwają one alergeny, takie jak kurz i pleśń jednocześnie filtrując dym i inne zanieczyszczenia. Ale co sprawia, że oczyszczacze powietrza są warte zakupu? Cóż, muszą być skuteczne w oczyszczaniu powietrza, nie za głośne, aby nie rozpraszać uwagi i oferować pewną wartość estetyczną, aby nie odstraszać wyglądem.

Te cechy są trudne do znalezienia, ale udało nam się znaleźć 6 najlepszych oczyszczaczy powietrza, które spełniają te wysokie standardy. Wszystkie oczyszczacze powietrza, które wybraliśmy dla Ciebie, zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie Twojego zdrowia, postaramy się pomóc Tobie w wyborze takiego oczyszczacza powietrza, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Ranking 2023:

 • Najlepszy ogólnie: PHILIPS AC2887/10
 • Najlepszy oczyszczacz powietrza z funkcją SMART: Philips Series 2000
 • Najlepsza efektywność: Xiaomi Mi Smart Air Purifier 4 Pro
 • Najlepszy do dużych pomieszczeń: SmartMi Air Purifier P1
 • Najlepszy jakościowo oczyszczacz powietrza: Winix Compact 4
 • Najlepszy przeciwko alergenom: PHILIPS AC1214/10

1. Najlepszy ogólnie: PHILIPS AC2887/10

PHILIPS AC2887/10

★★★★★
1419,00
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:33

Oczyszczacz powietrza Philips Air Purifier 2000i może znacznie poprawić jakość powietrza w Twoim domu. Urządzenie to posiada intuicyjne sterowanie, które zapewni Ci szybki dostęp do dostępnych funkcji.

Dodatkowo jest wyposażone w zaawansowane czujniki, które automatycznie monitorują powietrze wokół Ciebie. Według firmy Philips, oczyszczacz ten może wykonać do 60 000 skanów co minutę. To stawia go o krok przed większością oczyszczaczy powietrza w swojej klasie.

Urządzenie automatycznie zainicjuje proces oczyszczania, jeśli w powietrzu zostaną wykryte zanieczyszczenia. Dzięki temu Twoja rodzina będzie zawsze bezpieczna, ponieważ oczyszczanie odbywa się w czasie rzeczywistym. Podobnie jak wszystkie oczyszczacze powietrza firmy Philips, to urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o Twoim zdrowiu, więc możesz dodać je do swojej listy wiedząc, że będzie Ci dobrze służyć.

Wykorzystuje on technologię VitaShield do oczyszczania na poziomie mikro. Oczyszczacz ten jest skuteczny w walce z bakteriami unoszącymi się w powietrzu, dymem, kurzem, sierścią zwierząt domowych, pyłkami itp. Ponadto ma świetną aplikację, więc możesz kontrolować i śledzić proces oczyszczania ze swojego smartfona.

Aby oczyścić pokój o powierzchni 20m2 wystarczy 15 min. Aby jak najlepiej wykorzystać ten oczyszczacz powietrza, należy go używać w pomieszczeniu o powierzchni nie większej niż 80 m². Upewnij się również, że umieścisz go z dala od przeszkód, które mogą zakłócić przepływ powietrza.

Zalety
 • Dobra jakość
 • Posiada tryb nocny zapewniający cichą pracę
 • Łatwy w użyciu
Wady
 • Wymienne filtry są drogie

2. Najlepszy oczyszczacz powietrza z funkcją SMART: Philips Series 2000

Philips Series 2000

★★★★★
1985,00
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:33

Oczyszczacz powietrza Philips Series 2000 to nasz drugi wybór najlepszego oczyszczacza powietrza. Łączy on w sobie elegancką estetykę z wiodącą na rynku technologią, co sprawia, że trudno przejść obok niego obojętnie.

Wykorzystuje on technologię AeraSense, która charakteryzuje się niezrównaną dokładnością i wydajnością. Wykrywa ona cząsteczki tak małe jak PM2,5 , usuwając do 99% wirusów i aerozoli z powietrza w Twoim domu – wszystko automatycznie i z informacją zwrotną w czasie rzeczywistym!

W trybie cichym oczyszczacz zmniejsza prędkość wentylatora i poziom hałasu, dzięki czemu nawet gdy jest włączony w nocy, możesz spokojnie zasnąć bez zakłóceń. Otrzymujesz również liczbowe odczyty dotyczące poziomu oddychania w mikrogramach na metr sześcienny lub miligramach na metr sześcienny.

Oczyszczacz powietrza firmy Philips to doskonały sposób na oddychanie czystszym powietrzem w domu. Teraz dostępny z potężnym systemem dostarczania czystego powietrza, możesz mieć pewność, że to, co wychodzi z oczyszczonego powietrza, będzie dobre dla Twoich płuc! Zmienne prędkości wentylatora ułatwiają ustalenie tempa lub dopasowanie go do preferencji w zakresie hałasu.

Oczyszczacz powietrza Philips Series 2000 to eleganckie, nowoczesne urządzenie, które doskonale wywiązuje się z zadania, jakim jest dobry wygląd przy jednoczesnym oczyszczaniu powietrza. Przemyślana konstrukcja oznacza mniejszą emisję substancji chemicznych, a Vitashield IPS o aerodynamicznej budowie i filtr NanoProtect zapewniają zwiększoną wydajność dostarczania czystego powietrza.

Zalety
 • Niewiarygodnie wysoka wydajność
 • Wygląda niesamowicie
 • Bardzo wydajny energetycznie
Wady
 • Najwyższe ustawienie jest trochę głośne

3. Najlepsza efektywność: Xiaomi Mi Smart Air Purifier 4 Pro

Xiaomi Mi Smart Air Purifier 4 Pro

★★★★★
915,21
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:33

Xiaomi Mi Smart Air Purifier 4 Pro to również kolejne niezawodne urządzenie, którego zakup można rozważyć. Ma niesamowite funkcje, które zapewnią, że powietrze, którym oddychasz, jest wolne od pyłków, dymu, sierści zwierząt domowych, alergenów itp.

System filtrów 3 w 1 w tym oczyszczaczu jest bardzo wydajny, jeśli chodzi o oczyszczanie powietrza. Ponadto posiada on zintegrowany filtr węglowy, który sprawi, że powietrze w Twoim domu będzie wolne od zapachów. Posiada on także podwójny czujnik, który stale monitoruje powietrze pod kątem obecności zanieczyszczeń.

Ten inteligentny oczyszczacz powietrza może wychwytywać zarówno cząsteczki PM10, jak i PM2,5, co czyni go idealnym wyborem dla osób cierpiących na astmę. Xiaomi Mi Smart Air Purifier 4 Pro może pokryć małe i średnie pomieszczenia o powierzchni 30m2-60m2.

Jeśli chodzi o wydajność, dostarczy Ci do 8300L oczyszczonego powietrza na minutę. A ponieważ jest wentylowany ze wszystkich stron, może pobierać powietrze ze wszystkich zakątków pomieszczenia. Co więcej, jest wyjątkowo lekki, co oznacza, że można go łatwo przenosić z pokoju do pokoju.

Podstawa jest solidnie zbudowana, aby oczyszczacz zawsze pozostawał w pozycji pionowej. Ponadto urządzenie jest dobrze wyważone, więc nie musisz się martwić, że się przewróci. Funkcja przypominania o filtrach poinformuje Cię, kiedy należy dokonać ich wymiany.

Zalety
 • Niski poziom hałasu
 • Monitorowanie w czasie rzeczywistym
 • Wydajność energetyczna
Wady
 • Nie najlepszy do bardzo dużych pomieszczeń

4. Najlepszy do dużych pomieszczeń: SmartMi Air Purifier P1

SmartMi Air Purifier P1

★★★★★
499,69
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:33

Pożegnaj się z nieświeżym zapachem dzięki SmartMi Air Purifier P1! Pozbycie się wszystkich uciążliwych cząsteczek i szkodliwych zanieczyszczeń jest łatwe dzięki maksymalnej wydajności tego kompaktowego oczyszczacza powietrza wynoszącej do 500 m3/h. SmartMi Air Purifier P1 posiada trzy filtry cylindryczne, filtr wstępny dla większych cząstek, filtr siatkowy HEPA dla małych cząstek, takich jak kurz, sierść zwierząt i chemikalia domowe.

Następnie jest filtr węglowy (co najmniej 90% skuteczności przy wielkości 0,5 mikrona), który usuwa szkodliwe substancje, w tym formaldehyd i benzen. Choć urządzenie ma kompaktową budowę, jego wysokość 32 cm zapewnia, że nie poświęcisz dużo miejsca.

W ciągu kilku sekund od podłączenia SmartMi Air Purifier P1 Twój pokój będzie pachniał świeżością. Dzięki wydajnemu systemowi 3 w 1, pomaga on oddychać czystszym powietrzem, dzięki wysokowydajnemu filtrowi HEPA. Oczyszczacz SmartMi posiada również funkcję prania wstępnego, która jest doskonała do usuwania głęboko osadzonych alergenów i sierści zwierząt domowych z dużych cząstek, takich jak roztocza lub mole domowe. Każdy drobiazg się liczy, gdy próbujemy walczyć z objawami alergii!

Zalety
 • Laserowy detektor cząstek
 • Duża wydajność
 • Estetyczny
Wady
 • Głośny
 • Podstawowe filtry

5. Najlepszy jakościowo oczyszczacz powietrza: Winix Compact 4

Winix Zero Compact

★★★★★
679,00
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:33

Winix z dumą prezentuje wysoce wydajne urządzenie do oczyszczania powietrza, na którym możesz polegać, jeśli chodzi o eliminację zanieczyszczeń powietrza. Winix Compact 4 to filtr powietrza typu all-in-one, który posiada wszystkie cechy, których możesz szukać w tego typu urządzeniu.

Na początek, może pochwalić się 4-stopniowym systemem filtracji powietrza, który pomoże Ci usunąć różne rodzaje zanieczyszczeń z powietrza. Zewnętrzny filtr wstępny z siatki przechwytuje większe cząstki unoszące się w powietrzu, podczas gdy filtr HEPA klasy szpitalnej może usunąć z powietrza mikroskopijne zanieczyszczenia.

Dodatkowo urządzenie posiada technologię, która skutecznie filtruje bakterie i wirusy. Ale to nie wszystko; filtr z węgla aktywnego w tym urządzeniu eliminuje lotne związki organiczne, zapewniając w ten sposób czystsze powietrze.

A ponieważ oferuje 360-stopniowe pokrycie, ten czterostopniowy oczyszczacz powietrza wychwytuje zanieczyszczenia ze wszystkich kierunków. Dzięki kompaktowej konstrukcji możesz umieścić ten oczyszczacz powietrza praktycznie wszędzie. Jest on także wyjątkowo lekki, co oznacza, że można go przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego z minimalnym obciążeniem.

Łatwy w obsłudze panel sterowania pozwoli Ci dowolnie przełączać tryby oczyszczania. Jak większość oczyszczaczy powietrza o podobnej konstrukcji, ten model posiada tryb uśpienia, który może okazać się przydatny w nocy. Dzięki tej funkcji oczyszczacz może pracować cicho, nie zakłócając Twojego snu.

Możesz nawet pozostawić go włączonego przez całą noc. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że obudzisz się z zatkanymi zatokami. Jeśli zależy Ci na jakości, ten oczyszczacz powietrza może być właśnie dla Ciebie.

Zalety
 • Dobrze zbudowany
 • Wysoka wydajność
 • Oczyszczanie wielostopniowe
Wady
 • Nieco głośny przy najwyższym ustawieniu

6. Najlepszy przeciwko alergenom: PHILIPS AC1214/10

PHILIPS AC1214/10

★★★★★
1099,00
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:33

Nie pozwól, aby Twój dom zamienił się w spleśniałe, zakurzone śmietnisko z powodu wszystkich zanieczyszczeń w powietrzu. Spraw, by było świeżo i czysto dzięki oczyszczaczowi powietrza Philips AC1214/10 ! Szybko i skutecznie usuwa on niewidoczne wirusy, alergeny i zanieczyszczenia z otoczenia, zapewniając zdrowsze życie, które z pewnością pokochamy.

Oczyszczacz powietrza Philips AC1214/10 to uniwersalny środek na astmę, alergie i inne dolegliwości układu oddechowego. Oprócz tego, że oczyszcza powietrze, którym oddychasz każdego dnia, filtruje również nieprzyjemne zapachy! Dzięki współczynnikowi CADR wynoszącemu 270 m³/h urządzenie to zapewnia silną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nawet trudno dostępne zakątki są z łatwością oczyszczane.

Oczyszczacz powietrza Philips AC1214/10 to jedyny oczyszczacz, który oferuje potrójną warstwę filtracji, wystarczająco dobrą, aby wychwycić wszystkie cząsteczki zanieczyszczeń. Wraz z zaawansowanym filtrem wstępnym opatentowana technologia filtracji wychwytuje cząstki stałe o wielkości zaledwie 0,003 mikrona, dzięki czemu Twoja rodzina jest bezpieczna przed cząstkami PM2,5 (drobne cząstki stałe), bakteriami, pyłkami, kurzem i sierścią zwierząt domowych!

Zalety
 • Skuteczny w dużych pomieszczeniach
 • Cichy
 • Wskaźnik jakości powietrza w czasie rzeczywistym

Wady
 • Brak aplikacji
 • Brak czytnika PM 2,5

 

Jak sprawdziliśmy najlepsze oczyszczacze powietrza

Przeszukaliśmy sieć, wszystkie główne sklepy i niezależnych sprzedawców, aby znaleźć najlepsze oczyszczacze powietrza. Po zidentyfikowaniu wstępnego zestawu 10 oczyszczaczy powietrza, spędziliśmy dziesiątki godzin na porównywaniu ich pod względem następujących punktów:

 • Skuteczność
 • Stosunek jakości do ceny
 • Dodatkowe funkcje
 • Estetyka

Po zmniejszeniu liczby oczyszczaczy powietrza do 6 najlepszych, zagłębiliśmy się w każdy produkt i uszeregowaliśmy je w kolejności najlepszych oczyszczaczy powietrza. Powyższa lista jest wynikiem dziesiątek godzin, które spędziliśmy na badaniu, porównywaniu i analizowaniu każdego produktu.

Oczyszczacze powietrza: Poradnik zakupowy

Zanim wydasz pieniądze na oczyszczacz powietrza, warto zapoznać się z produktem, jego zaletami i tym, jak może on pomóc Tobie i Twojej rodzinie. Przyjrzyjmy się twierdzeniom dotyczącym zdrowia i tego, na ile są one prawdziwe, czego należy szukać w oczyszczaczu powietrza i jak działają oczyszczacze powietrza.

Korzyści z używania oczyszczacza powietrza

Istnieje wiele korzyści deklarowanych przez producentów oczyszczaczy powietrza, ale czy te roszczenia mają podstawę w literaturze naukowej. Przyjrzyjmy się niektórym z powszechnych twierdzeń:

Poprawa jakości powietrza

Jest to główny cel oczyszczacza powietrza i numer jeden roszczeń i punktów sprzedaży dokonywanych przez marki oczyszczaczy powietrza. Twierdzenie to okazało się prawdziwe w dziesiątkach badań, do tego stopnia, że jest ono niepodważalne.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza

Na podstawie badań naukowych przedstawionych powyżej oraz naszej własnej wiedzy o świecie techniki zalecamy, aby przed zakupem oczyszczacza powietrza rozważyć następujące kwestie:

Filtry HEPA

W niezliczonych badaniach wykazano, że filtry HEPA zapewniają rzeczywiste i materialne korzyści dla jakości powietrza w zamkniętej przestrzeni. Są one w stanie skutecznie odfiltrować cząstki stałe i zanieczyszczenia o wielkości do 0,3 mikrona. Ten typ filtra jest powszechnie stosowany w wielu rodzajach urządzeń domowych związanych z powietrzem, w tym w odkurzaczach i przenośnych klimatyzatorach.

Jeśli cierpisz na alergie, astmę lub mieszkasz w mieście o dużym zanieczyszczeniu, upewnij się, że kupujesz oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA.

Jonowe oczyszczacze powietrza

Wykazano, że jonowe oczyszczacze powietrza poprawiają jakość powietrza, ale w znacznie mniejszym stopniu niż oczyszczacze powietrza z filtrem HEPA. Wytwarzają one również ozon, który jest szkodliwy dla osób cierpiących na astmę. Naszym zaleceniem jest wybór oczyszczacza powietrza z filtrem HEPA. Może to kosztować więcej w dłuższej perspektywie z powodu wymiany filtrów, ale są one bardziej skuteczne i bezpieczniejsze.

Sterylizacja UV

Niektóre oczyszczacze powietrza wykorzystują światło ultrafioletowe do sterylizacji powietrza z pleśni, wirusów i bakterii. Jest to bardziej twierdzenie marketingowe niż korzyść materialna, ponieważ światło UV potrzebuje wielu minut, aby zabić bakterie, co jest mało prawdopodobne w przypadku tego typu urządzenia.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem oczyszczacza powietrza, to dobrze jest mieć podstawowe pojęcie o tym, jak one działają.

Oczyszczacze powietrza są stosunkowo proste w sposobie działania. Na podstawowym poziomie wykorzystują wentylator do wciągania powietrza, a następnie system filtrujący, czy to filtr HEPA, czy jonowy. Filtry te są zaprojektowane tak, aby wychwytywać cząsteczki powietrza, a następnie przenosić oczyszczone powietrze z powrotem do pomieszczenia.