Najlepsze odkurzacze pionowe zapewniają dużą siłę ssania w lekkiej i wygodnej formie. Są to jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń do sprzątania domu i mogą szybko odświeżyć Twój salon, kuchnię, a nawet blaty.

Nie zajmują dużo miejsca i można je łatwo przechowywać w szafce lub nawet powiesić na ścianie. W ciągu ostatnich lat dokonano kilku poważnych ulepszeń, a moc ssania i żywotność baterii poprawiały się w tym czasie.

Coraz więcej marek wchodzi na ten rynek z wysokiej jakości odkurzaczami pionowymi, z których wiele znalazło się na tej liście najlepszych odkurzaczy pionowych.

1.Miele Triflex HX1

Miele Triflex HX1

1899,00
aktualizacja 27 maja 2024 15:23

Nowy Miele Triflex HX1 to wyjątkowa innowacja, która jest idealna dla każdego gospodarstwa domowego. Ta wspaniała konstrukcja umożliwia trzy różne konfiguracje, co czyni ten odkurzacz najlepszym na rynku. A dzięki mocnemu ssaniu i szybkiemu czasowi sprzątania nigdy nie będziesz bardziej przygotowany do sprzątania za meblami lub w ciasnych miejscach, takich jak garaże czy strychy.

Odkurzacz akumulatorowy Miele Triflex HX1 zapewnia wszechstronność czyszczenia każdej powierzchni, dużej czy małej. Dzięki łatwemu, kompaktowemu przełącznikowi pokrętła uchwytu pod głowicą urządzenia można szybko i łatwo przejść od czyszczenia puszystych dywanów do podłóg z twardego drewna, korzystając z trzech różnych ustawień: Comfort Mode dla dużych powierzchni, Reach Mod dla sufitów i narożników oraz Compact Mode dla mniejszych przestrzeni, takich jak samochód lub biurko komputerowe.

Niezależnie od tego, jakie są Państwa potrzeby w zakresie lokalizacji podczas sprzątania po dniu pełnym wrażeń w gospodarstwie domowym, Miele ma ustawienie w sam raz dla Państwa!

Zalety
 • Doskonały w każdym obszarze
 • Mocne ssanie
 • Niewielka waga
 • Czas pracy 60 minut
 • Doskonała jakość wykonania
Wady
 • Drogi

2.Black&Decker BXVMS600E

Black&Decker BXVMS600E

256,00
aktualizacja 27 maja 2024 15:23

BLACK&DECKER to trwały, lekki odkurzacz, który poradzi sobie z każdym bałaganem dzięki 3-stopniowemu procesowi czyszczenia.

Zaprojektowany do wielu powierzchni, od twardego drewna po dywany, z opatentowaną, zapobiegającą plątaniu się szczotką, z pewnością posprzątasz cały dom. Ten bezprzewodowy odkurzacz ma łatwy w użyciu panel sterowania i 55 minut pracy na jednym ładowaniu, co czyni go idealnym odkurzaczem do codziennego użytku.

Posiada on funkcję samostojącą, której nie ma wiele innych odkurzaczy, co czyni go bardzo wygodnym podczas szybkiego sprzątania. Możesz odkurzyć trochę bałaganu, postawić go natychmiast bez konieczności opierania go o ścianę lub jakiś mebel. Każdy, kto posiada odkurzacz patykowy, nie raz widział, jak zsuwa się on ze ściany na ziemię!

Zalety
 • Wyjmowana bateria
 • Samodzielnie stojący
 • Doskonałe ssanie
Wady
 • Mały pojemnik

3.Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

1181,99
aktualizacja 27 maja 2024 15:23

W świecie niekończącego się bałaganu, życia na małej przestrzeni i ciągłego poczucia winy za sprzątanie, jest rozwiązanie – odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10. Ten pionowy odkurzacz próżniowy posiada 3 tryby mocy i jest jednym z bardziej wydajnych jednostek na tej liście. Mówimy o 10 minutach przy maksymalnej mocy – aby uzyskać superszybką, ale skuteczną pracę! 30 minut przy średniej mocy i 60 minut przy mocy ekologicznej dla dłuższych potrzeb odkurzania.

Zapomnij o zakurzonej podłodze po wyjściu z domu, ten odkurzacz G10 od Xiaomi jest stworzony po to aby pokonać wszystkie cierpienia dla Ciebie! Ta ręczna bestia posiada reflektory skierowane w dół na przedniej szczotce, a także światła LED zapewniające lepszą widoczność miejsc, które mogłeś przeoczyć podczas czyszczenia podłóg!

Dzięki oddzielnym silnikom umieszczonym w głównych elementach wyposażenia, ta zasilana bateriami ssawka może skutecznie zbierać brud z każdego zakątka każdego rodzaju podłogi, na którą jest skierowana – nie pozostawiając żadnych cząstek. A dzięki bezszczotkowemu silnikowi pracującemu z prędkością 100000 obr/min i szybkiej przystawce rolkowej, roztocza nawiedzające Cię w kątach zostaną usunięte na zawsze.

Zalety
 • Bardzo wydajny
 • Silnik 10,000 RPM
Wady
 • Nie jest najlżejszy

4.Bosch Serie 6 Unlimited

Bosch Serie 6 Unlimited

1413,35
aktualizacja 27 maja 2024 15:23

Odkurzacz, który posprząta wszystko – nawet w samochodzie! Bosch Unlimited Series 6 to nasz numer 4 wśród najlepszych odkurzaczy.

Już nigdy nie będziesz musiał zbliżać się do zakurzonego bałaganu. Ten bezprzewodowy odkurzacz ręczny Bosch czyści zarówno dywany, jak i twarde podłogi, a dzięki szczotce i bezszczotkowemu silnikowi doskonale radzi sobie z sierścią zwierząt domowych. Lekka konstrukcja i wbudowany akumulator sprawiają, że odkurzanie podłogi w kuchni jest o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, więc możesz wreszcie na dobre rozstać się ze starymi, nieporęcznymi urządzeniami.

Ten odkurzacz nie dyskryminuje nikogo, z łatwością usunie kurz z foteli samochodowych lub szuflad dzięki doskonałej, zgiętej przystawce, która z łatwością dotrze do trudnych miejsc.

W komplecie z 1 akumulatorem możesz mieć pewność, że ten bezprzewodowy odkurzacz ręczny oczyści każdy centymetr każdego pomieszczenia. Filtr kartridżowy z membraną do czystego powietrza oraz filtr higieniczny do wyjątkowo czystego powietrza wylotowego zapewniają maksymalną wydajność bez utraty jakości filtracji.

Przy wadze 2,3 kg jest to lekki odkurzacz z głowicą szczotkową, który zapewnia większą mobilność niż kiedykolwiek wcześniej bez utraty mocy lub precyzji sprzątania!

Zalety
 • Doskonale sprawdza się na dywanach i twardych podłogach
 • Tryb Turbo ma bardzo dużą moc ssania
 • Stosunkowo cichy
Wady
 • Przeciętne ssanie w trybie normalnym

 

Jak wybraliśmy najlepsze odkurzacze pionowe do naszego rankingu?

Znalezienie najlepszych odkurzaczy pionowych w Polsce było nie lada wyczynem. Istnieje tak wiele różnych jednostek na rynku, które wszystkie wyglądają podobnie i mówią podobne rzeczy. Abyśmy mogli stworzyć tę listę, spędziliśmy dziesiątki godzin, wybierając 12 różnych odkurzaczy pionowych z 6 różnych marek, które można znaleźć u różnych sprzedawców.

Na podstawie badań, które przeprowadziliśmy, jesteśmy pewni, że poniższa lista naprawdę odzwierciedla najlepsze odkurzacze pionowe.

Odkurzacz pionowy: Przewodnik kupującego

Zakup odkurzacza pionowego nie jest tani. Upewnij się, że jesteś w wiedzy, zanim wydasz pieniądze, czytając nasz przewodnik zakupu odkurzacza pionowego.

Co to jest odkurzacz pionowy?

Jego główną cechą definiującą jest to, że można go łatwo przenosić między pokojami i jest wyposażony w kabel (dla modeli podłączanych) lub akumulator (dla modeli bezprzewodowych).

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem odkurzacza pionowego

Istnieje wiele różnych czynników przy zakupie tego typu produktu, ale poniżej wymieniliśmy najważniejsze z nich:

Zmienna moc ssania

Nie wszystkie rodzaje podłóg i tkanin wymagają takiej samej siły ssania. Na przykład zasłony i tapicerka mogą być czyszczone z mniejszą mocą, aby chronić integralność tkaniny.

Filtry

Filtry mają za zadanie wychwytywać małe cząsteczki, które mogą dostać się do powietrza lub uszkodzić odkurzacz. Powinny być łatwe do wymiany, a jeśli masz alergie, wybierz filtr HEPA.

Odkurzacze 2 w 1

Jeśli chcesz odkurzacz pionowy, który jest również świetny do czyszczenia lad lub trudniej dostępnych miejsc, to wybierz wersję 2 w 1, która przełącza się między wersją stojącą i ręczną.

Głowice podłogowe

Odkurzacz pionowy to skuteczny, lekki sposób na sprzątanie domu. Niektóre modele przychodzą z standardową zmotoryzowaną głową, która może być używana na dywanie i twardych podłogach, podczas gdy inne droższe lub wysokiej klasy odkurzacze mogą mieć zdolność do wykrywania typu powierzchni dla optymalnego dostosowania ssania bez konieczności zmiany głów!

Lekki

W idealnym świecie, najbardziej potężne odkurzacze byłyby również lekkie, ale rzeczywistość jest taka, że istnieje pewien kompromis dla mocy, gdy zdecydujesz się na lekki odkurzacz pionowy. Spróbuj znaleźć złoty środek, który odpowiada Twoim potrzebom.

Czas ładowania i czas pracy

Odkurzacze mogą być świetnym sposobem na utrzymanie domu w czystości, ale mają pewne wady. Przeciętny odkurzacz pionowy wystarcza na około 13 minut pracy na większości powierzchni i może potrzebować czterech godzin (lub więcej), zanim zostanie ponownie w pełni naładowany. Jeśli planujesz sprzątać cały pokój podczas jednej sesji, wybierz ten z dużą baterią lub przynajmniej z wymiennymi bateriami!