To męczące, wracając do domu po długim dniu pracy zauważyć, że brud piętrzy się na całej podłodze. Czy masz wtedy zamiar spędzić następne 30 minut na odkurzaniu? Odejmij z listy jedno ważne zadanie domowe, inwestując w najwyższej klasy odkurzacz automatyczny.

Od kiedy Roomba została po raz pierwszy wprowadzona na rynek na początku XXI wieku, popularność robotów sprzątających znacznie wzrosła na przestrzeni lat, a urządzenia takie jak te stały się dość powszechne w dzisiejszych czasach. Typowa konstrukcja odkurzaczy robotycznych to gruby, dyskowy model na kółkach, który pozwala im z łatwością wpełzać pod kanapy i stoły. Czyszczą one za pomocą szczotek lub głowic szczotkowych, zamiatając brud i zabrudzenia.

Ze względu na sukces Roomby, wiele marek, zarówno znanych, jak i niejasnych, zaczęło wydawać swoje własne wersje, więc rynek jest teraz pełen tych małych robotów czyszczących. Aby pomóc Ci dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego domu, stworzyliśmy porównanie najlepszych robotów sprzątających:

Najlepsze Roboty Sprzątające Na Rynku

1.iRobot Roomba i3+

iRobot Roomba i3+

★★★★★
1449,00
aktualizacja 14 lipca 2024 16:22

Zaczynamy od najpopularniejszej marki w dziedzinie robotów odkurzających. iRobot Roomba i3+ to urządzenie klasy premium, które może pochwalić się wyjątkowym systemem czyszczącym i mocą ssania. Wykorzystuje on czujniki śledzące podłogę, które z niezwykłą dokładnością mapują i manewrują w Twoim domu.

Istnieją również czujniki reaktywne, które pomagają urządzeniu zrozumieć, przez które obszary może, a przez które nie może się poruszać, minimalizując szanse utknięcia robota gdzieś na trasie. Ponadto czujnik brudu pomaga urządzeniu zorientować się, które bałagany należy potraktować priorytetowo. To urządzenie jest gotowe do współpracy z Asystentem Google, więc możesz po prostu mówić do niego, aby rozpocząć sprzątanie, a worki na kurz mogą przechwycić pyłki, brud i inne drobne zabrudzenia bez żadnego problemu.

Ten robot ma jednak swoje minusy. Worki na kurz są raczej drogie i może być dość głośny. Jednak te drobne problemy nie mają wpływu na to, jak wspaniałym urządzeniem jest iRobot Roomba i3+. Jeśli szukasz potężnego i skutecznego robota odkurzającego, ten model nie zawiedzie Cię.

Zalety
 • Odkurzacz może pochwalić się doskonałą wydajnością czyszczenia
 • Współpracuje z Google Assistant lub Amazon Alexa
 • Jest w stanie nauczyć się i wymyślić harmonogram czyszczenia
 • Priorytetowo traktuje najpierw obszary o większym bałaganie
Wady
 • Worki na kurz są dość drogie i wymagają częstej wymiany
 • Urządzenie może być dość głośne

2. Ecovacs Deebot N8 Pro

Ecovacs Deebot Ozmo Pro

★★★★★
1899,00
aktualizacja 14 lipca 2024 16:22

Nasz kolejny robot pochodzi od Ecovacs – bardzo dobrze ugruntowanej firmy technologicznej, która istnieje od 1998 roku. ECOVACS DEEBOT N8 może pochwalić się inteligentną technologią mapowania podłogi, która pomaga urządzeniu unikać przeszkody i strefy zakazu, podczas gdy ono dzielnie radzi sobie z naszym brudem.

Może również automatycznie wykryć dywany i ma doskonałą moc ssania, aby zająć się bardziej uporczywym brudem. Wyposażony jest we własny kosz na śmieci, do którego urządzenie opróżnia się pod koniec sesji sprzątania lub gdy urządzenie się zapełni. Jest w stanie nie tylko odkurzać, ale również mopować, co daje doskonałe ogólne doświadczenie w czyszczeniu.

Jest to dość drogi produkt, więc osoby dbające o budżet mogą szukać gdzie indziej, a bateria mogłaby mieć nieco większą trwałość. Ale pomimo tych drobnych problemów, ECOVACS DEEBOT N8 pozostaje wyjątkowym robotem czyszczącym, który działa tak dobrze, jak najlepsze z nich.

Zalety
 • Robot wyposażony jest w zaawansowaną technologię mapowania podłóg, dzięki czemu nie wchodzi w drogę przeszkodom.
 • Oferuje najwyższej klasy wydajność odkurzania i mopowania
 • Można go aktywować głosowo za pomocą Google Assistant lub Amazon Alexa.
 • Robot automatycznie opróżnia się do dołączonego kosza na śmieci
Wady
 • Cena jest dość wysoka
 • Ma tendencję do rozlewania części tego, co wyczyścił, gdy jest odblokowywany

3. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

★★★★★
1072,19
aktualizacja 14 lipca 2024 16:22

Xiaomi to chińska firma technologiczna, która zadebiutowała na początku 2010 roku. Od tego czasu bardzo się rozwinęła i weszła w różne nisze technologiczne, w tym smartfony, laptopy, smartwatche, odkurzacze i inne. XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro jest ich próbą autonomicznego czyszczenia podłogi i trzeba przyznać, że wykonuje godną podziwu pracę.

Może pochwalić się potężnymi możliwościami ssania, ale udaje się utrzymać niski poziom hałasu i ma szczególnie wytrzymałą konstrukcję, która może wytrzymać więcej niż kilka wstrząsów i lekkich upadków tu i tam. Ma również fantastyczną baterię pod maską, która posiada wystarczającą pojemność, aby z łatwością wyczyścić około 250 metrów kwadratowych nieruchomości przed potrzebą ładowania. Posiada również funkcje mopowania, która działa wyśmienicie.

Ponadto, współpracuje z aplikacją, którą można pobrać na smartfonie lub tablecie, dzięki czemu można ładować urządzenie, ustawić harmonogramy, śledzić postępy i więcej. Jego główne problemy to fakt, że jego części wymagają regularnej konserwacji lub wymiany, co może być kosztowne, oraz to, że nie jest w stanie wjechać w wysoki dywan. Jeśli to nie jest coś, co jest problemem dla Ciebie, to Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro jest idealnym wyborem.

Zalety
 • Do urządzenia dołączona jest wygodna aplikacja na smartfona lub tablet.
 • Ma długą żywotność baterii, która pozwala na wyczyszczenie 250 metrów kwadratowych na jednym ładowaniu.
 • Funkcja mopowania
 • Obudowa jest wystarczająco wytrzymała, aby znieść sporą część wstrząsów i lekkich wypadków
 • Jest wydajny, a jednocześnie cichy
Wady
 • Części odkurzacza wymagają konserwacji, która może być kosztowna
 • Nie jest w stanie wejść na dywany o wysokim runie

 

Jak Porównaliśmy Roboty Sprzątające

Rozpoczęliśmy nasze poszukiwania najlepszych robotów sprzątających od sprawdzenia wiodących witryn e-commerce, takich jak Allegro, Ceneo itp. Dokładnie zbadaliśmy najpopularniejsze modele i te, które naszym zdaniem się wyróżniały, wraz z tym, co klienci mieli do powiedzenia o każdym produkcie.

Sprawdziliśmy również odkurzacze automatyczne, które były powszechnie polecane przez profesjonalnych krytyków, a także te, które były wymieniane na renomowanych blogach poświęconych technice i sprzątaniu. W końcu otrzymaliśmy naprawdę długą listę, więc musieliśmy porozmawiać między sobą i przyciąć listę, aż wylądowaliśmy na trzech najlepszych.

Rozważaliśmy wpisy w oparciu o ich skuteczność czyszczenia, jakość wykonania, cenę, funkcje i więcej, a nasze wybory były przed grą w większości czynników. Tak czy inaczej, możesz być spokojny wiedząc, że bez względu na to, który z tych robotów próżniowych wybierzesz, otrzymasz produkt wysokiej jakości, który spełni lub przekroczy Twoje oczekiwania.

Roboty Sprzątające: Przewodnik zakupu

Prawie wszystkie odkurzacze mają ten sam okrągły kształt, który wygląda jak przekrój cylindra, więc może być bardzo trudno dowiedzieć się, które modele są dobre, a które przeciętne. Jest sporo rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jak dobry odkurzacz jest w obsłudze dywanów, czy wykorzystuje ssanie lub szczotkowanie, czy robi dużo hałasu, i więcej.

Pierwszą rzeczą, z którą musisz się zapoznać, są różne cechy, które są powszechnie stosowane w odkurzaczach automatycznych. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy krótki przewodnik po zakupach, zawierający najważniejsze informacje, które musisz znać podczas zakupów produktów wysokiej jakości.

Budżet

Ważne jest, aby dowiedzieć się, ile jesteś gotów wydać przed rozpoczęciem przeglądania rynku. Zakres cen tego rodzaju produktów jest bardzo zróżnicowany i istnieje wiele produktów, które zaspokajają potrzeby zarówno osób o mniejszym budżecie jak i tych bardziej zamożnych.

Metoda nawigacji

Bardziej budżetowe urządzenia nawigują po domach, wykrywając uderzenia. Jest to dość nieelegancka metoda nawigacji, która wiąże się z dużą ilością przeszkód i odbijaniem się od ścian. Wiele odkurzaczy średniej i wysokiej klasy posiada wbudowane czujniki i lasery, które pozwalają im na dokładne skanowanie pomieszczeń i nawigowanie po przeszkodach.

Mocne strony czyszczenia

Nie wszystkie roboty sprzątające czyszczą jednakowo. Niektóre są lepsze w czyszczeniu twardych podłóg, podczas gdy inne są bardziej nastawione na porządkowanie dywanów i tym podobnych. Niektóre są bardziej skuteczne w usuwaniu rozlanych płynów, podczas gdy inne są najlepsze w zasysaniu sierści zwierząt domowych. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, jakie są mocne strony odkurzacza automatycznego.

Poziom hałasu

Niektóre modele są szczególnie głośne, co może Cię szybko zmęczyć. Zanim zainwestujesz w produkt, dowiedz się, ile hałasu produkuje odkurzacz, zwłaszcza jeśli masz w domu zwierzęta, które łatwo się płoszą.

Żywotność baterii

Żywotność baterii jest wprost proporcjonalna do metrażu, którą odkurzacz może pokryć na jednym ładowaniu. Jeśli masz większy dom, to będziesz chciał znaleźć model, który ma ponadprzeciętną żywotność baterii. W ten sposób można oczyścić cały dom lub pokój za jednym razem, a nie trzeba ładować się między sesjami czyszczenia.

Aplikacja towarzysząca

Aplikacja towarzysząca do odkurzacza robotycznego może okazać się niezwykle przydatna. Zazwyczaj pozwalają one na włączanie i wyłączanie urządzenia oraz mają możliwość ustawiania harmonogramów sprzątania. Niektóre z nich pozwalają również śledzić drogę odkurzacza i informują o tym, że urządzenie gdzieś utknęło.

Dodatkowe funkcje

Poza najważniejszymi funkcjami, niektóre modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki którym sprzątanie staje się płynniejsze i bardziej satysfakcjonujące. Niektóre odkurzacze są na przykład wyposażone w funkcję automatycznego opróżniania, która przy każdym doku opróżnia zawartość urządzenia do dołączonego kosza na śmieci. Niektóre z nich posiadają również wsparcie Alexy i Google Assistance dla łatwiejszej obsługi.

Czy robotyczny odkurzacz może zastąpić mój obecny odkurzacz?

Nie, aby uzyskać najlepsze rezultaty, odkurzacze automatyczne powinny być używane jako dodatek do tradycyjnego odkurzacza. Robotom sprzątającym brakuje siły ssania i przystawek, aby zapewnić w pełni kompleksowe czyszczenie, które mogą zaoferować tradycyjne, bardziej wydajne odkurzacze.