Jeśli jesteś YouTuberem, podcasterem lub streamerem, powinieneś rozważyć inwestycję w najlepsze statywy mikrofonowe. Te akcesoria mogą znacznie pomóc Ci, jeśli chodzi o pozycjonowanie mikrofonu. Dzięki odpowiedniemu ramieniu mikrofonu będziesz mógł nagrywać lub przesyłać strumieniowo wolny od dudnień dźwięk za każdym razem, gdy komunikujesz się ze swoimi odbiorcami.

Mogą one szczególnie przydać się podczas tworzenia wrażliwych na dźwięk nagrań w studio lub w domu. Ponadto większość statywów mikrofonowych jest dostarczana z akcesoriami, które mogą pomóc chronić mikrofon, jednocześnie poprawiając jakość dźwięku. Najlepsze statywy mikrofonowe to takie, które pozwalają na dokonywanie regulacji w pionie, poziomie i obrocie z minimalnymi ograniczeniami.

Ranking statywy mikrofonowe 2024:

 

Jednak nie wszystkie statywy mikrofonowe zapewnią Ci taki sam poziom stabilności, jakiego potrzebujesz. Niektóre egzemplarze są słabo zbudowane i mało stabilne.

Poniżej przestawiamy nasze recenzję najlepszych statywów mikrofonowych:

 

RØDE PSA1 Studio

Rode PSA1 Studio Arm

★★★★★
382,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

RØDE psa1 to również kolejna świetna opcja, którą możesz rozważyć dodanie do swojej konfiguracji biurka. Podobnie jak wszystkie ramiona mikrofonowe, które wybraliśmy dla Ciebie ręcznie, ten sprzęt został zaprojektowany z myślą o Twoich potrzebach.

Ma pionowy zasięg 83,82 cm i może również rozciągać się w poziomie do 82,55 cm. Dodatkowo pozwoli Ci na pełny obrót mikrofonu aż do 360 stopni. Oferuje dwie opcje montażu, a więc możesz skorzystać z zacisku lub gwintowanej wkładki biurkowej.

Pierwsza z nich jest kompatybilna z biurkami o grubości do 55mm, natomiast druga jest idealna dla powierzchni o grubości nie większej niż 70mm. Jeśli z jakiegoś powodu nie spodobał Ci się Rode PSA1+, PSA1 może być świetną alternatywą. Materiały, z których wykonano to urządzenie są nie tylko wysokiej jakości, ale również lekkie.

Więcej do tego, stawy są skrupulatnie zaprojektowane, aby zminimalizować hałas przy jednoczesnym zwiększeniu stabilności. Dolne i górne ramię wyposażone są w paski z rzepami, które pomogą Ci utrzymać przewody we właściwym miejscu. Niemniej jednak, system zarządzania kablami nie jest najlepszy, ponieważ nie ukrywa przewodów.

Ponadto, opaski z rzepami mogą z czasem osłabnąć, przez co kable będą luźno zwisać na biurku. Ten statyw mikrofonowy ma maksymalny udźwig 1,1 kilograma. Mając to na uwadze, upewnij się, że waga uchwytu amortyzującego i mikrofonu nie przekracza zalecanego limitu obciążenia.

Dołączony gwint adaptera jest kompatybilny z większością mikrofonów i systemów mocowania amortyzatorów. Ponieważ ma konstrukcję bez narzędzi, możesz ręcznie wyregulować ramię mikrofonu w poziomie lub w pionie.

Po wyregulowaniu, przeguby zablokują się w miejscu, utrzymując tym samym mikrofon w pożądanej przez Ciebie pozycji. Jeśli planujesz nagrywać audycje z mikrofonem wiszącym nad monitorem, jest to jedno z najlepszych statywów do mikrofonu, których możesz użyć.

 

Elgato Wave Mic Arm

Elgato Wave Mic

★★★★★
399,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Naszym najlepszym wyborem dla najlepszych statywów mikrofonowych jest Elgato Wave Mic Arm ze względu na jego konstrukcję premium, łatwość konfiguracji i wszechstronną konstrukcję. Adapter gwintu na tym statywie mikrofonowym jest kompatybilny z 9.53mm, 6.35mm i 15.875mm uchwytami mikrofonowymi. Oznacza to, że nie będzie Cię w żaden sposób ograniczać, jeśli chodzi o wybór mikrofonów i uchwytów amortyzujących.

Dodatkowo statyw posiada regulację wysokości i pozwoli Ci na wydłużenie mikrofonu w pionie do 750mm. Oprócz tego posiada obrotową głowicę kulową dla nieograniczonej możliwości manewrowania. Co więcej, głowica kulowa została zaprojektowana tak, aby można było dokonywać precyzyjnych regulacji mikrofonu bez wpływu na ogólną stabilność urządzenia.

Ponieważ  ramie mikrofonu jest solidnie zbudowane, będzie pewnie trzymać Twój mikrofon bez jego przewracania się. Nie musisz się martwić, że statyw przesunie się podczas pisania, ponieważ wszystkie połączenia są innowacyjnie zaprojektowane, aby przeciwdziałać niepożądanym ruchom. Co więcej, podstawa montażowa z zaciskami zapewni, że statyw pozostanie na miejscu przez cały czas.

Jako takie, urządzenie nie poluzuje się, pod warunkiem, że prawidłowo zamocujesz zacisk. Będziesz szczęśliwy wiedząc, że ten statyw mikrofonowy jest przeciwwagą, aby zwiększyć stabilność niezależnie od pozycji, w której je umieścisz. Dzięki temu sprzęt ten pozostanie stabilny nawet wtedy, gdy ramię jest w pełni rozłożone.

W zestawie znajduje się również odłączany 15cm riser dla wygody użytkownika. To akcesorium może być szczególnie przydatne podczas pracy z ultra-szerokimi monitorami, ponieważ pozwala na przedłużenie ramienia mikrofonu nad monitor bez doświadczania jakichkolwiek problemów. Ponadto, statyw jest dostarczane w stanie wstępnie zmontowanym, więc wystarczy tylko przymocować podstawę montażową.

Dołączony zacisk jest kompatybilny z biurkami o grubości do 6 cm. Dzięki zasięgowi poziomemu wynoszącemu 780 mm, możesz z łatwością przesunąć mikrofon bliżej lub dalej od siebie. Przy zakupie tego statywu mikrofonowego otrzymasz wszystkie akcesoria potrzebne do konfiguracji, w tym klucz imbusowy, który pomoże Ci dokręcić przegub.

Co więcej, ten statyw ma bezszumową konstrukcję, więc nie będzie wydawać skrzypiących dźwięków podczas regulacji mikrofonu. Umożliwi Ci to strumieniowanie i nagrywanie wysokiej jakości audycji, które są równie wolne od dudnienia. Gorąco polecamy ten statyw mikrofonowy podcasterom, YouTuberom, streamerom online i wszystkim innym profesjonalistom, którzy szukają statywu mikrofonowego o dużej wysokości.

 

Gator Frameworks 

Gator Frameworks

★★★★★
309,00
aktualizacja 27 maja 2024 17:46

Gator Frameworks Deluxe  ma prostą konstrukcję, ale jest niezwykle stabilne. Jest solidnie zbudowany z trwałych materiałów, aby zapewnić, że otrzymasz statyw mikrofonowy, na który możesz w pełni liczyć podczas podcastingu, streamingu lub nadawania.

Do tego statywu mikrofonowego dołączony jest kabel XLR, który może się przydać podczas podłączania mikrofonu do sprzętu audio. Co więcej, kabel XLR jest umieszczony wewnętrznie, aby zapobiec bałaganowi. Ruchome części są zaprojektowane tak, aby zminimalizować hałas podczas dokonywania regulacji.

To sprawia, że jest idealny do strumieniowego przesyłania audycji dla twojego podcastu. Co najlepsze, to ramię ma maksymalną nośność 2 kilogramów, więc może utrzymać ciężkie mikrofony bez ściągania.

Dobrze zbudowana podstawa montażowa zapewni Ci maksymalną stabilność we wszystkich pozycjach umieszczenia. Jeśli nie preferujesz korzystania z zacisku, możesz przejść do stałego systemu montażu. Oba zapewnią świetne rezultaty, więc wybór należy do Ciebie.

Z maksymalnym zasięgiem 940 mm, statyw Gator Frameworks pozwala użytkownikom dostosować swoje mikrofony do swoich potrzeb. Zacisk może pomieścić krawędzie biurka o grubości do 5,5 cm.

Z pokrętłami w miejscu, można dostosować ten statyw bez użycia jakiegokolwiek narzędzia. Poza tym, pokrętła są chropowate wzdłuż krawędzi, aby zapobiec ślizganiu się palców podczas dokonywania regulacji.

Ponieważ ma standardowy gwint adaptacyjny 15,875 mm, urządzenie to można podłączyć do szerokiej gamy uchwytów mikrofonowych. Wadą jest to, że GFWBCBM3000 jest dość drogi w porównaniu do większości statywów mikrofonowych w swojej klasie. Jeśli jesteś na napiętym budżecie, możesz rozważyć zakup modelu z serii 2000.

 

Jak badaliśmy najlepsze statywy mikrofonowe

Zaczęliśmy nasze poszukiwania najlepszych ramion mikrofonowych od odwiedzenia lokalnych sklepów, aby zidentyfikować niektóre z ramion mikrofonowych często kupowanych przez ludzi. Dodatkowo, skonsultowaliśmy się z profesjonalnymi stronami z recenzjami, a także badaliśmy, aby znaleźć najlepiej sprzedające się marki statywów mikrofonowych.

Nasz zespół wymyślił kryterium wyboru najlepszych ramion mikrofonowych w oparciu o wyniki naszych badań. Powyżej recenzowane produkty zostały wybrane w oparciu o kompatybilność, zarządzanie przewodem, maksymalna nośność, stabilność i zakres wysokości.

Statywy mikrofonowe: Poradnik zakupowy

Podczas zakupów dla najlepszego ramienia mikrofonu, istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać przed wyborem konkretnej opcji. Ponadto, jednostki te różnią się pod względem stabilności, wszechstronności i ogólnej jakości budowy.

Ponadto, niektóre statywy mikrofonowe pochodzą z dodatkowych akcesoriów, które mogą przydać się w różnych scenariuszach, więc zawsze należy poświęcić swój czas, aby upewnić się, że kupujesz odpowiedni sprzęt.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie ramienia mikrofonu:

Kompatybilność

Przed zakupem ramienia mikrofonu należy sprawdzić, czy dany sprzęt jest kompatybilny z mikrofonem, którego zamierzamy używać. Większość, ale nie wszystkie, ramiona mikrofonowe są wyposażone w uniwersalne adaptery z gwintem 6,35 mm, na których można zamocować szereg mikrofonów.

Jeśli wybierasz statyw mikrofonowy z fabrycznie zainstalowanym uchwytem na klips, upewnij się, że średnica klipsa może pomieścić rozmiar mikrofonu, którego używasz.

Zarządzanie przewodami

Nic nie pobije uczucia pracy na czystym, uporządkowanym biurku. Jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć jest schowanie kłopotliwych kabli. Dlatego warto rozważyć zakup ramienia mikrofonowego z klipsami/paskami na kable, które zapobiegną ich luźnemu zwisaniu na biurku.

To nie tylko sprawi, że miejsce pracy będzie wyglądać schludnie, ale także zwolni więcej miejsca. Praktycznie wszystkie ramiona mikrofonowe, które omówiliśmy w tym przewodniku, posiadają wbudowane systemy zarządzania przewodami, które pomogą Ci utrzymać kable w ryzach.

Maksymalna nośność

Upewnij się, że wybierasz ramię mikrofonowe, które może bezpiecznie utrzymać Twój mikrofon bez jego spadania lub przewracania się. Dobrą wiadomością jest to, że większość producentów podaje maksymalną nośność w specyfikacji produktu.

Należy pamiętać, że maksymalny udźwig obejmuje wagę mikrofonu, uchwytu amortyzującego i wszelkich innych akcesoriów, które są dołączone do ramienia mikrofonowego.

Stabilność

Założymy się, że nie chciałbyś wydać pieniędzy na ramię mikrofonowe, które jest niestabilne lub zawodne. W związku z tym zalecamy, aby wybrać solidnie zbudowaną jednostkę, która może bezpiecznie utrzymać mikrofon bez ściągania lub przewracania. Powinieneś skupić swoją uwagę na podstawie montażowej, przegubach i uchwycie mikrofonu.

Zakres wysokości

Większość ramion mikrofonowych posiada regulację wysokości, co oznacza, że pozwalają one na podniesienie lub obniżenie mikrofonu do preferowanego poziomu. Jednak zakres wysokości różni się w zależności od ramienia mikrofonowego, więc należy wybrać urządzenie, które odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli korzystasz z niskiego biurka, sugerujemy zakup ramienia mikrofonowego z dużym zakresem wysokości. Dzięki temu będziesz mógł bez ograniczeń dokonywać potrzebnych regulacji.