Najlepsze tło fotograficzne green screen może pomóc Ci uaktualnić swoje umiejętności w zakresie fotografii i wideografii. Pozwolą Ci wstawić niestandardowe tło w oparciu o Twoje preferencje. Ponadto, zielone tła do zdjęć są uniwersalne w tym, że możesz je wykorzystać w różnych scenariuszach.

Green screen może być używany do wideokonferencji, strumieniowania gier, fotografii, tworzenia treści itp. Z odpowiednim tłem fotograficznym, możesz wygodnie wstawić wirtualne tło do wyboru poprzez technikę chroma keying. Oznacza to, że będziesz w stanie zastąpić, dodać i usunąć części materiału filmowego bez użycia drogiego sprzętu filmowego.

Akcesoria te występują w szerokiej gamie kolorów, ale do tej recenzji wybraliśmy tylko zielone tła, ponieważ mają one wyższą luminację. Dzięki temu są idealne do kręcenia jasnych filmów i dobrze oświetlonych zdjęć. Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednie tło dla Twoich potrzeb, wymieniliśmy 3 najlepsze zielone tła dostępne obecnie.

1. Elgato Green Screen 10GAF9901

Elgato Green Screen

★★★★★
711,10
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:24

Na szczycie naszej listy najlepszych green screenów jest Elgato Green Screen ze względu na wysoką jakość i przyjazny dla użytkownika design. Wykonany jest z poliestru klasy premium, więc nie będzie się łatwo rozrywał. Dodatkowo tkanina jest odporna na marszczenie i pozwoli Ci stworzyć najlepszy efekt green screenu dla wszystkich Twoich ujęć.

Innym powodem, dla którego wybraliśmy to tło jest to, że jest wystarczająco szerokie i może pomieścić większość projektów wideo i fotografii. Po pełnym rozłożeniu, zielony ekran mierzy 148cm na 180cm, zapewniając wystarczającą ilość tła dla Twoich potrzeb chroma key. Dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ po złożeniu mierzy 148cm na 10,5cm na 11,5cm.

Do tego dochodzi trwale zbudowana aluminiowa walizka ułatwiająca przechowywanie. Pokrowiec chroni tkaninę podczas transportu, więc nie musisz się martwić, że ulegnie ona uszkodzeniu podczas zmiany lokalizacji. W rezultacie zielone tło pozostanie w najwyższej jakości przez dłuższy czas, co czyni go jedną z najbardziej trwałych opcji, które można kupić.

Inną rzeczą, która spodobała nam się w tym zielonym ekranie, gdy go testowaliśmy, jest to, że obudowa działa również jako stojak. Oferuje on maksymalną stabilność, więc tło nie przewróci się podczas streamingu. Mówiąc o stabilności, Elgato 10GAF9901 posiada dobrze zbudowaną ramę X, która utrzyma ekran chroma we właściwej pozycji przez cały okres, w którym będziesz pracował.

Do ramy przymocowane są dwa pneumatyczne ramiona, które znacznie ułatwią Ci pracę podczas konfiguracji. Ponadto, rama jest zaprojektowana w taki sposób, że można ją zablokować w wielu miejscach, co czyni ją jeszcze bardziej wygodną. Wszystkie metalowe części są wykonane z aluminium, aby zmniejszyć całkowitą wagę zielonego ekranu.

Dzięki temu, nie będziesz miał problemu z przeniesieniem tego urządzenia do preferowanego miejsca zdjęciowego. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem, Elgato 10GAF9901 green screen zapewni Ci niezapomniane wrażenia podczas streamingu gier VR.

A ponieważ jest wszechstronny, możesz również użyć tego tła do wideokonferencji, vlogowania i wielu innych. Zapewni ci świetne wyniki we wszystkich scenariuszach, nie dając ci żadnych problemów. Ten green screen nie przychodzi tanio, ale jest zdecydowanie wart swojej ceny.

Zalety
 • Łatwa konfiguracja
 • Przenośny
 • Jakość konstrukcji
Wady
 • Może nie być wystarczająco szeroki dla niektórych projektów

 

2. Hama Green Screen

Hama Green Screen

★★★★★
396,29
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:24

Hama Green Screen dzieli kilka podobieństw z Elgato 10GAF9901, więc możesz wybrać ten model w przypadku, gdy pierwszy produkt nie spełnia Twoich wymagań. Wysokość tego green screena jest taka sama, podczas gdy szerokość jest o 38 cm większa.

Co więcej, wysokiej jakości bawełna poliestrowa użyta do wykonania zielonego ekranu jest nie tylko trwała, ale także odporna na zmarszczki. Aby było jeszcze lepiej, jego powierzchnia nie odbija światła, więc nie będziesz miał problemu z uzyskaniem idealnego oświetlenia. Podobnie jak pierwsze tło fotograficzne green screen na naszej liście, to tło chroma key jest dostarczane z aluminiową podstawą, która służy jako stojak.

Na dodatek, podstawa jest wyposażona w nogi po obu stronach, aby zapewnić stabilność całej jednostki. Green screen posiada 6 łatwych do zamocowania poprzeczek, które pozwalają na łatwy montaż. Wystarczy połączyć 3 poprzeczki, aby rozwinąć kulisy do maksymalnej wysokości.

Hama Green Screen może przydać się podczas transmisji na żywo lub tworzenia ujęć z efektami specjalnymi. Czyszczenie tego tła jest bardzo proste. Możesz go przetrzeć wilgotną miękką szmatką, nie powodując żadnych uszkodzeń tkaniny.

Więcej na temat tkaniny, nie będzie się ona marszczyć, pod warunkiem, że będziesz przechowywać green screen zgodnie z zaleceniami producenta. Aluminiowa podstawa jest zarówno trwała, jak i lekka.

Również ten zielony ekran jest bardziej przystępny niż produkt przed nim, więc może być doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają oszczędności kilku dolarów. Pozwoli Ci to dodać niestandardowe efekty do swoich filmów w najkrótszym czasie. Jedynym problemem jest to, że jest trochę wąski. Oznacza to, że może ograniczać Cię podczas robienia szerokokątnych ujęć.

Zalety
 • Lekka konstrukcja
 • Wysoka jakość
 • Łatwy montaż
Wady
 • Nogi wydają się mało stabilne

 

3. Glareone Green Screen

Glareone Green Screen

★★★★★
99,00
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:24

Glareone Green Screen jest to najtańsze tło na naszej liście, co czyni je doskonałym wyborem dla osób, które nie podejmują się dużych projektów fotograficznych i wideo lecz potrzebują tło z którego od czasu do czasu skorzystają.

Wykonane jest z materiału, jest zszywany wzdłuż krawędzi, aby zapobiec rozdarciu. Tkanina może skutecznie wyeliminować niepożądane odbicia światła, zapewniając w ten sposób odpowiednie warunki oświetleniowe do kręcenia filmów i zdjęć. Czyszczenie nie powinno być problematyczne.

Jeśli jesteś w pośpiechu, możesz wrzucić je do pralki na szybkie płukanie. Alternatywnie, można je czyścić ręcznie bez uszkodzenia tkaniny. Producent zaleca ustawienie temperatury wody poniżej 40 stopni Celsjusza, aby zachować jakość tkaniny.

Zawsze możesz wyprasować zielony ekran w przypadku, gdy zagniecie się po praniu. Mierząc około 180cm x 300cm (szer. x wys.), tło pozwoli Ci na wykonanie pełnych ujęć Twojego obiektu bez konieczności zmieniania co chwilę pozycji aparatu.

Ze względu na rozmiar, możesz mieć problemy podczas przenoszenia tego tła z jednego punktu do drugiego. W związku z tym sugerujemy, abyś zainstalował go na stałe w swoim domowym studio.

Zalety
 • Nieodbijający światła
 • Dobrze wykonany
Wady
 • Wymaga większej przestrzeni w porównaniu do większości zielonych ekranów na liście

 

Jak sprawdziliśmy najlepsze tła fotograficzne green screen

Tła fotograficzne na tej liście zostały fachowo wybrane w oparciu o niezależne recenzje klientów, opinie ekspertów i testy. Zaczęliśmy od badania zielonych ekranów w ogóle, aby zidentyfikować niektóre z rzeczy, które sprawiają, że tło nadaję się do tworzenia dobrych prac. Jak wcześniej stwierdzono, wzięliśmy również pod uwagę recenzje.

Dodatkowo, przesialiśmy listę i wyeliminowaliśmy tła fotograficzne, które były wątpliwej jakości. Po porównaniu produktów pozostały nam 3 tła, które wybraliśmy na podstawie rozmiaru, materiału, akcesoriów, przenośności, łatwości montażu, możliwości czyszczenia i ceny.

Tło fotograficzne, green screen: Poradnik Zakupowy

Tła fotograficzne są w różnych rozmiarach i mogą się różnić na kilka sposobów. Jako takie, należy wybrać green screen w oparciu o swoje potrzeby wideografii i fotografii. Dodatkowo, istnieją inne czynniki, które należy rozważyć, aby znaleźć najlepszy zielony ekran.

Faktem jest, że istnieją niezliczone tła do wyboru, ale nie wszystkie będą dostarczać nam zadowalające wyniki.

Co należy wziąć pod uwagę kupując Green Screen

Poniżej znajduje się lista czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie tła green screen:

Rozmiar

Przed zakupem tła green screen, musisz sprawdzić, czy wymiary tła odpowiadają Twoim potrzebom. Niektóre projekty mogą wymagać użycia ekstra szerokich green screenów, więc upewnij się, że wybierasz tło, które ma odpowiedni rozmiar dla Twojego projektu. Jeśli obiekt jest zbyt duży dla green screenu, nie będziesz mógł dodać efektów specjalnych do części, które zachodzą na tło.

Dodatkowo musisz ustalić, czy dany green screen zmieści się w miejscu filmowania. W ten sposób masz mniejsze prawdopodobieństwo napotkania problemów podczas konfiguracji. Nasza lista przeglądowa składa się z różnych rozmiarów green screenów, więc możesz wybrać dowolny, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Materiał

Tła fotograficzne nie są zbudowane jednakowo. Producenci używają różnych materiałów, a także stosują różne techniki szycia. Rodzaj tkaniny, z której wykonany jest zielony ekran, będzie określał wszystko na koniec dnia. Dlatego też powinieneś zadbać o to, by wybrać odpowiednio wykonane tło green screen.

Zasada jest taka, że nigdy nie należy kupować green screenu wykonanego z materiału odblaskowego. Ponadto, materiał powinien być odporny na zmarszczki. Dobra liczba zielonych ekranów na rynku są wykonane z spandexu lub nylonu, ponieważ materiały te są odporne na zagniecenia i rozciągliwe. Jedyną wadą jest to, że mogą one być odblaskowe, zwłaszcza jeśli oświetlenie nie jest właściwe.

Papierowy green screen może być idealnym wyborem dla tych, którzy mają ograniczony budżet. Jedynym problemem jest to, że są one podatne na rozdarcie. Dodatkowo, marszczą się szybciej niż bawełniane zielone ekrany.

Łatwość montażu

Przy wyborze tła, wskazane jest, aby wybrać jednostkę, która jest łatwa do skonfigurowania. Wszystkie wymienione powyżej zielone ekrany mogą być zmontowane przez jedną osobę i zajmą tylko kilka minut Twojego czasu. Dzięki temu są idealne do instalacji stałych i tymczasowych.

Akcesoria

Większość green screenów jest dostarczana z dodatkowymi akcesoriami, które możesz wykorzystać podczas konfiguracji. Niektóre modele dostarczane są z systemami oświetlenia i innymi akcesoriami, które mogą okazać się pomocne podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów.

Możliwość czyszczenia

Z czasem Twój green screen będzie się brudził i może wymagać czyszczenia. Jako takie, trzeba wybrać tło, które jest łatwe do czyszczenia. Niektóre tła mogą być również prasowane, więc nie będziesz musiał się martwić o ich pomarszczenie.

Przenośność

Jeśli zamierzasz przenieść się ze swoim zielonym tłem z jednej lokalizacji do drugiej, mądrze byłoby wybrać model przenośny. Green screeny, które wybraliśmy dla Ciebie są nie tylko składane, ale również lekkie. Dodatkowo, niektóre posiadają torby transportowe, które możesz wykorzystać podczas transportu.

Cena

Jak wszystkie produkty, tła fotograficzne green screen są w różnych cenach. Cena tych może się różnić w zależności od rozmiaru, materiału i marki.

Jako konsument musisz pamiętać, że cena nie zawsze jest wprost proporcjonalna do jakości. Możesz znaleźć wysokiej jakości green screen za 200zł. Jednak niektóre modele mogą kosztować mniej lub więcej, więc wszystko będzie zależało od produktu, który wybierzesz.