Nowy bezprzewodowy głośnik BlitzWolf BW-WA2 bardzo mnie zaskoczył nie tylko samym dźwiękiem, ale i dobrą jakością wykonania, czy kilkoma innymi udogodnieniami i choć różnych głośników bluetooth miałem w swoich rękach już co najmniej kilkanaście, to wydaje mi się, że ten mogę zaliczyć do moich ulubionych.

Specyfikacja BlitzWolf BW-WA2


 Sprawdź cenę

BlitzWolf BW-WA2


 • Marka:  BlitzWolf®
 • Model: BW-WA2
 • Materiał:  ABS & PVC
 • Waga: 530g
 • Wymiary: 200 x 68 x 76 mm
 • Mikrofon: Tak
 • Źródła muzyki:  Bluetooth 4.1, AUX-IN, USB
 • Moc: 2 x 10W
 • Bateria:  4000mAh
 • Czas ładowania: 5 godzin
 • Czas pracy: 5-7 godzin

Jakość wykonania

Ci, którzy posiadają jakieś produkty marki Blitzwolf z pewnością wiedzą, że nie jest to kolejny chiński budżetowy producent elektroniki użytkowej. Produkty tej marki zawsze cechuje solidna jakość wykonania i ta sama cecha opisuje nowy głośnik Blitzwolf BW-WA2.

Na opakowaniu producent oszczędza to fakt i zanim produkt przemierzy pół świata, aby trafić w moje ręce pudełko zdąży się już zazwyczaj porządnie uszkodzić. Na szczęście sprzęt zawsze przychodzi w pełni sprawny i nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów. Co innego tyczy się samej elektroniki. Blitzwolf dba o to, aby ich jakość wyróżniała się na tle konkurencji. Głośnik jest solidnie wykonany, a użyte materiały nigdy nie należą do najtańszych.

Zresztą jakość wykonania musi być na odpowiednim poziomie ponieważ certyfikat wodoszczelności IP66 do czegoś zobowiązuje. Oznacza on w skrócie, że choć głośnik nie jest w pełni wodoszczelny (jak wskazuje producent na obudowie) to odporny jest m.in. na kurz czy silne strumienie wody. Przyjrzałem się mu dokładniej i widać, że wszystkie elementy są ze sobą ładnie spasowane.

Funkcje i możliwości

Produkt wyposażony jest w dwa 10 watowe głośniki, które naprawdę dają radę. Dźwięk jest czysty, a dodatkowy bas to rzadkość wśród takich małych jednostek. Kiedy pierwszy raz usłyszałem ten model byłem pod wrażeniem, że taki mały głośniczek może tak fajnie grać.

Poza klasycznymi przyciskami do sterowania głośnością lub utworami jest rzadko spotykany przycisk uruchamiający proces ładowania innych urządzeń za pomocą głośnika. Oznacza to, że BlitzWolf BW-WA2 może służyć nam także jako power bank dla telefonu.

Wbudowana bateria nie jest przerażająco wielka i jej pojemność to jedynie 4000mAh, ale w krytycznych sytuacjach naładowanie choćby kilku procent naszego smartfona może okazać się bezcenne.

Głośnik został wyposażony również w starszy już moduł Bluetooth w wersji 4.1 oraz chip NFC, który pozwoli na szybkie połączenie i sterowanie głośnikiem z naszego telefonu. Należy również wspomnieć, że obsługuję on możliwość parowania dwóch takich głośników ze sobą, co jeszcze bardziej poprawi doznania z jego użytkowania. Opcja ta nazywa się TWS (True Wireless System) i jedyne co należy zrobić to uruchomić oba głośniki, a w jednym przytrzymać odpowiedni przycisk, aby połączyć je ze sobą i cieszyć się jeszcze lepszym dźwiękiem w systemie stereo.

Złącza

Na tylnej części obudowy BlitzWolf BW-WA2 znajdziemy niewielką gumową klapkę, która po otwarciu ukaże nam dość biedny zestaw portów, które możemy wykorzystać. Poza łącznością bezprzewodową możemy przesłać muzykę za pomocą pendrive’a lub wejścia słuchawkowego (AUX IN). Większość z was i tak będzie korzystała z łączności bezprzewodowej, ale nauczony doświadczeniem wiem, że wygodnie jest również wsadzić tam niewielką kartę microSD i jedynce co musimy zrobić to włączyć play, aby jakiekolwiek dźwięki popłynęły z głośników. Szkoda, ze tej opcji tu zabrakło.


Sprawdź cenę

BlitzWolf BW-WA2