Jak chciałbyś poruszać swoje szachowe figury za pomocą kontroli głosowej? Spełnij swoje marzenia o Harrym Potterze dzięki temu niesamowitemu szachowemu Kickstarterowi o nazwie Phantom – pomysłowi Wooden Substance.

Osiągnęli swój kamień milowy $ 6,000 w mniej niż 24 godziny na ten miesiąc i od tego pisania, mają zgromadzone prawie $ 1,9m dofinansowania – WOW. Tutaj szybkie spojrzenie na to, co oferuje ta minimalistyczna drewniana szachownica i wiele więcej.

Graj z różnymi AI lub z każdym człowiekiem

Phantom umożliwia grę z Maią, silnikiem szachowym opartym na sieci neuronowej, który został zaprojektowany tak, aby naśladować grę ludzką. Możesz grać z innymi popularnymi silnikami jak Stockfish na różnych poziomach, a nawet stworzyć własną SI.

Posiada również towarzyszącą aplikację o nazwie Phantom Tutor, w której możesz uczyć się ruchów z poprzednich gier, a także obsługuje tryb Sculpture, w którym możesz odtworzyć najbardziej kultowe gry w historii.

Szachownica łączy się również z serwerami Lichess, więc możesz znaleźć mecze z ludzkimi graczami lub grać z botami za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Nawet jeśli Twój przeciwnik używa smartfona do gry w szachy, szachownica Phantom może automatycznie zarejestrować jego ruchy, a Ty możesz przesuwać swoje figury tradycyjnie lub używać głosu, aby uzyskać nowoczesne doświadczenie.

Doskonała stolarka z zaawansowaną technologią

Szachy Phantom są fachowo wykonane z obsesyjną dbałością o szczegóły. Wybierz minimalistyczny projekt, jeśli chcesz uzupełnić swoją nowoczesną przestrzeń lub przejdź do klasycznego zestawu szachowego.

Zespół znalazł również sposób, aby szachy poruszały się płynnie same dzięki zaawansowanemu czujnikowi, który może wykryć dokładną lokalizację każdego elementu.

Obecnie plansza nie może obsługiwać blitzu, ale zespół upewnił się, że prędkość jest wystarczająco płynna, aby doświadczyć tego wyjątkowego sposobu gry w szachy. Istnieje również wersja Cordless Phantom wyposażona w baterię litowo-jonową o pojemności 2200 mAh, która może wytrzymać do 50 ciągłych gier.

Jeśli chcesz wesprzeć ten rewolucyjny projekt, możesz zdobyć swoją własną szachownicę Phantom zaczynając od super wczesnej ceny wynoszącej 399 dolarów na Kickstarterze.