Xiaomi Mi Mix 2 data premiery

Xiaomi Mi MixNowy telefon od Xiaomi, czyli Mi MIX 2 to już pewne! Telefon jest właśnie świeżo po prezentacji na konferencji Xiaomi w Pekinie. Bezramkowy smartfon Mi Mix 2 to kontynuacja oryginalnego telefonu Xiaomi z 2016 roku. Xiaomi oficjalnie nie podało żadnej daty premiery swojego nowego produktu. Zapewne za kilka dni się to zmieni i poznamy chociażby orientacyjny termin, w którym telefon będzie dostępny w chińskich sklepach. Xiaomi Mi Mix w swojej pierwszej wersji został zaprezentowany w październiku 2016 roku, a dostępny w ogólnoświatowej sprzedaży był już miesiąc później w listopadzie, co może sugerować, że Mi Mix 2 na półki sklepowe trafi już przyszłym miesiącu. Telefon dostępny jest w przedsprzedaży na stronie GearBest, która trwa do 12 października, co dodatkowo może potwierdzić tą tezę. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się wkrótce.

Xiaomi Mi Mix 2 specyfikacja

Oczywiście najważniejszym elementem są tu proporcje ekranu w stosunku do całego telefonu. Trudno w to uwierzyć, ale to aż 93%! Oznacza to, że w naszych dłoniach będziemy trzymali właściwie sam ekran z kilkoma przyciskami, a nie tradycyjny telefon!
Xiaomi Mi Mix 2

Wyświetlacz posiada przekątną 5,99 cala i rozdzielczość 2160×1080 pikseli. Ma być dostępny w podstawowej wersji tylko w kolorze czarnym (to chyba nikomu jakoś strasznie nie przeszkadza) oraz w wersji specjalnej również w kolorze białym. Sercem telefonu jest bardzo wydajny procesor Snapdragon 835 o taktowaniu 2.45GHz oraz 6GB pamięci RAM. Aparaty to kolejno tylny 12Mpix z sensorem Sony IMX386 oraz 5Mpix na przedniej części telefonu. Telefon będzie zasilać bateria o pojemności 3340mAh.
Xiaomi Mi Mix 2

Jeżeli chodzi o łączność to w Xiaomi Mi Mix 2 znajdziemy WiFi w najszybszym standardzie AC, najnowszy Bluetooth 5.0, modem LTE z globalnym wsparciem wszystkich pasm (także B20) oraz czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy i co jest już standardem w telefonach Xiaomi – obsługę dual sim.
Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 cena

Wersja podstawowa Xiaomi Mi Mix 2 dostępna będzie w kolorze czarnym oraz trzech wariantach pamięci. Telefon w tej wersji ma wymiary 151,8 x 75,5 x 7,7 mm i waży 185 gramów.

Dostępne będą modele 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej za cenę ok 500 dolarów (1 773 zł), 128 GB pamięci wewnętrznej za cenę ok 550 dolarów (1 951 zł) oraz wersja z 256 GB pamięci wewnętrznej za cenę ok 615 dolarów (2 181 zł).