Lokalizator kluczy to pomocne urządzenie, które skraca czas poszukiwania kluczy. Po naciśnięciu przycisku w telefonie komórkowym lub pilocie, sygnał dźwiękowy z zawieszki na breloku może pomóc w ich natychmiastowym znalezieniu.

Aby znaleźć najlepsze lokalizatory kluczy, przeanalizowała dane dotyczące kilkudziesięciu produktów z kategorii lokalizator kluczy. Począwszy od ceny, poprzez żywotność baterii, aż po łatwość obsługi, czytaj dalej, aby odkryć, które z nich wyróżniają się jako nasze najlepsze propozycje.

1
Apple Air Tag
✓ Best choice
Sprawdź w sklepie Allegro.pl
9.4
2
Chipolo One
Recommended
Sprawdź w sklepie Admitad.com
9.2
3
Tile Slim
High quality
Sprawdź w sklepie Admitad.com
8.6

1. Apple Air Tag

Apple Air Tag

★★★★★
Allegro.pl
aktualizacja 16 czerwca 2024 06:25

Jeśli masz iPhone’a, zwłaszcza jeden z nowszych modeli, będziesz chciał wypróbować AirTag firmy Apple. To urządzenie, które paruje się z iPhonem przez Bluetooth, aby pomóc Ci w odnalezieniu zgubionych przedmiotów we wbudowanej w iPhone’a aplikacji “Znajdź mnie”. Jeśli masz iPhone’a 11 lub nowszego, możesz skorzystać z funkcji Precyzyjnego Wyszukiwania, która wykorzystuje układ U1 Ultra Wideband w nowszych telefonach Apple, aby zapewnić bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące znajdowania zagubionych przedmiotów.

Funkcja Precyzyjnego Wyszukiwania robi wrażenie, ale chyba najlepszą rzeczą w AirTag Apple jest to, jak łatwo go skonfigurować. Nasz AirTag łatwo sparował się z iPhone’em z systemem iOS 14.5, a interfejs Find My jest przyjemny w użyciu.

AirTagowi brakuje niektórych funkcji, które można znaleźć w wielu innych najlepszych lokalizatorach kluczy, takich jak funkcje dwukierunkowego znajdowania w celu zlokalizowania zgubionego telefonu.

2. Chipolo ONE

Chipolo One

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 16 czerwca 2024 06:25

Chipolo One kontynuuje dumną tradycję Chipolo w produkcji lokalizatorów z bardzo głośnymi alarmami, ułatwiającymi znalezienie zgubionego przedmiotu. Chipolo One wprowadza jeszcze lepszą funkcję – alarmy, które dzwonią do telefonu, gdy zostawisz ważny przedmiot, taki jak klucze.

Wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać alerty jest włączyć funkcję w aplikacji Chipolo. Gdy oddalisz się od Chipolo One na określoną odległość, otrzymasz powiadomienie na telefonie oraz głośny sygnał dźwiękowy lub brzęczyk. Podczas naszych testów, alerty Chipolo poza zasięgiem pojawiały się niezawodnie i zazwyczaj wystarczająco szybko, abyśmy mogli zawrócić i odzyskać nasze klucze, zanim oddalimy się zbyt daleko.

Zasięg Chipolo One jest trochę rozczarowujący, według naszych testów około 15m. Oznacza to, że Chipolo One najlepiej radzi sobie na małym obszarze takim jak dom.

3. Tile Slim

Tile Slim

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 16 czerwca 2024 06:25

Ze względu na swoją cienką konstrukcję – ma mniej więcej taki sam kształt jak karta kredytowa – Tile Slim jest przystosowany do wsunięcia do portfela lub torebki, dzięki czemu można śledzić miejsce pobytu tego przedmiotu z telefonu. Ale niestety najnowsza wersja Tile Slim jest krokiem wstecz w stosunku do poprzednika, który tak bardzo zachwycał.

Problemem jest mały zasięg – mieliśmy problem z utrzymaniem połączenia z Tile Slim (2022) za każdym razem, gdy byliśmy dalej niż 25 metrów. Biorąc pod uwagę, że Slim ma dorównać zasięgiem Tile Mate i Tile Sticker, nie możemy nie być rozczarowani tym osiągnięciem.

 

Ważne cechy lokalizatorów kluczy

Po pierwsze, ważne jest, aby zdecydować, czy chcesz lokalizator, który łączy się z aplikacją na smartfonie lub taki, który może funkcjonować bez użycia smartfona. Kiedy już podejmiesz tę decyzję, rozważ następujące czynniki.

Zasięg działania

Jeśli masz tendencję do gubienia kluczy w domu, to prawdopodobnie wystarczy krótszy zasięg działania. Z drugiej strony, jeśli jesteś aktywny poza domem, dłuższy zasięg pracy może przynieść Ci więcej spokoju. Większość lokalizatorów działa z zasięgiem roboczym od 5 do 50 metrów. Wiele aplikacji do wyszukiwania kluczy alarmuje również w momencie, gdy połączenie między telefonem a kluczem zostaje przerwane.

Głośność alarmu

Poziom decybeli sygnału dźwiękowego lub dzwonka lokalizatora jest szczególnie ważny dla osób z ubytkiem słuchu. Wiele z nich pozwala na wybór różnych dźwięków dzwonka z ich aplikacji.

Czas pracy na baterii

Jeśli wymiana baterii wydaje Ci się uciążliwym zadaniem, poszukaj lokalizatora do kluczy o długiej żywotności baterii, wynoszącej co najmniej jeden rok. Niektóre lokalizatory kluczy są dostarczane z dodatkową baterią.

Funkcje specjalne

Poszukiwacze kluczy mogą być wyposażone w wiele pomocnych funkcji, takich jak wyszukiwanie dwukierunkowe. Jeśli zgubisz swój telefon, możesz kliknąć przycisk na breloczku, a Twój telefon zadzwoni, powiadamiając Cię o jego lokalizacji.

Lokalizatory kluczy, które łączą się z aplikacją, często mogą być połączone z asystentem głosowym, takim jak Siri lub Alexa, dzięki czemu wyszukiwanie kluczy jest jeszcze łatwiejsze.

Jeśli zostaniesz oddzielony od swoich kluczy poza zasięgiem roboczym urządzenia, wiele aplikacji może również pokazać ci ostatnią zarejestrowaną lokalizację twoich kluczy, dzięki czemu można wrócić do tego miejsca i je znaleźć.

Wreszcie, wiele aplikacji związanych z lokalizatorami kluczy jest w stanie połączyć się z profilami innych użytkowników tej samej aplikacji i zatrudnić ich do pomocy w lokalizacji utraconych kluczy – wszystko anonimowo.