Jeśli chcesz chronić swoje cenne przedmioty, musisz zainwestować w wysokiej jakości sejf, który wytrzyma uderzenia włamywaczy. Ponadto sejf ten powinien być odporny na ogień i wodę. Dzięki temu w razie wypadku Państwa cenne przedmioty będą bezpieczne. W dobrym sejfie można bezpiecznie przechowywać biżuterię, dokumenty osobiste, gotówkę, paszport, laptopy itp.

Co więcej, niektóre sejfy są podzielone na przedziały i pozwolą Ci zorganizować Twoje kosztowności zgodnie z Twoimi preferencjami. Sejfy są przeznaczone nie tylko do przechowywania przedmiotów o dużej wartości. Mogą one pomóc w przechowywaniu silnych leków i niebezpiecznej broni z dala od dzieci. Jeśli zamierzasz przechowywać wyjątkowo cenne przedmioty, powinieneś zdecydować się na sejf wysokiej jakości.

1
Sentrysafe X125
✓ Best choice
9.9
2
Kasetka ognioodporna L1200
9.6
3
Opticum AX Samson
High quality
Sprawdź w sklepie Admitad.com
9

 

1. Najlepszy sejf do domu: SentrySafe X125

Sentrysafe X125

★★★★★
899,00
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:34

Naszym najlepszym wyborem dla najlepszych sejfów jest SentrySafe X125 ze względu na solidną stalową konstrukcję, dużą pojemność, ukryte zawiasy i wyjmowane półki. Ten sejf jest zbudowany z myślą o bezpieczeństwie Twoich cennych przedmiotów, więc możesz go wybrać wiedząc, że Twoje kosztowności będą dobrze chronione.

Ściany są skonstruowane z grubej stali, aby zapewnić, że nikt nie przetnie sejfu, podczas gdy drzwi są wyposażone w dwie wysokiej klasy śruby blokujące na żywo dla maksymalnej ochrony. Ponieważ rygle zabezpieczają zarówno górną, jak i dolną część drzwi, włamywacze będą mieli trudności z włamaniem się do sejfu.

Ponadto zawiasy drzwi są ukryte, co praktycznie uniemożliwia otwarcie sejfu. System zamka elektronicznego zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa przed nieuprawnionym dostępem. Możesz zaprogramować klawiaturę cyfrową za pomocą wybranego przez siebie kodu bezpieczeństwa.

Po zablokowaniu rygli nie będziesz w stanie otworzyć sejfu, jeśli nie wprowadzisz prawidłowego kodu. Klawiatura posiada trzy lampki sygnalizacyjne, które poinformują Cię o aktualnym stanie zamka. Jest też pokrętło, które ułatwi Ci pracę podczas otwierania drzwi.

System zamka zasilany jest dwiema bateriami AA, które bez problemu można dostać w lokalnych sklepach. Aby uczynić go jeszcze lepszym, ten sejf domowy posiada półki, które można usunąć w razie potrzeby. Z półkami w miejscu, można zorganizować swoje kosztowności kategorycznie do schludnego przechowywania.

Co więcej, wnętrze sejfu jest wyłożone wykładziną, aby chronić delikatne przedmioty przed zarysowaniami. Dzięki temu SentrySafe X125 jest idealnym sejfem do przechowywania biżuterii, laptopów i wszelkich innych przedmiotów, które mogą łatwo nabawić się śladów otarć.

Otwór dostępu do przewodu zasilającego umożliwia zasilanie urządzeń akumulatorowych nawet wtedy, gdy znajdują się one w sejfie. Choć ta funkcja może się przydać, nie uznaliśmy jej za praktyczną. Sejf jest dostarczany z osprzętem montażowym, więc możesz go zakotwiczyć do podłogi, na półce lub w szafie dla dodatkowej ochrony przed kradzieżą. W ten sposób włamywacze nie będą mogli łatwo wynieść sejfu.

Ponadto waży on około 12,2 kg, gdy jest pusty, co czyni go jeszcze trudniejszym do podniesienia. Wadą tego sejfu jest to, że nie jest on ognioodporny ani wodoodporny. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, SentrySafe X125 jest niezawodnym domowym sejfem, który może pomóc w zabezpieczeniu Twoich cennych rzeczy.

2. Najlepszy przenośny sejf: Kasetka Ognioodporna L1200

Kasetka ognioodporna L1200

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:34

Nie każdy potrzebuje montowalnego sejfu, czasami chcesz po prostu przenośnej skrzynki na klucze, którą możesz zabrać ze sobą, gdziekolwiek praca może cię zabrać. I to jest dokładnie to, co oferuje L1200.

Pomimo swojej pozycji na liście, jest on bardziej bezpieczny w porównaniu do większości sejfów na liście. Sejf jest trwale zbudowany z wysokiej jakości materiałów, na które możesz liczyć w każdym scenariuszu. Co najlepsze, sejf jest ognioodporny i może wytrzymać płomień o temperaturze 843°C do 30 minut.

A jeśli to nie wystarczy, L1200 jest wodoodporny i może chronić Twoje dokumenty do 72 godzin po zanurzeniu. To czyni go idealnym dla wszystkich, którzy mieszkają na terenach zagrożonych powodzią. W przeciwieństwie do sejfów, które wymieniliśmy powyżej, ta jednostka nie posiada systemu zamka elektronicznego.

Zamiast tego wykorzystuje system zamka rurowego, który zapewni Ci szybki dostęp do sejfu. Do sejfu dołączone są dwa klucze, więc zawsze możesz mieć jeden na wypadek, gdybyś zgubił drugi. Dodatkowo, pokrywa posiada paski, które zabezpieczą Twoje dokumenty na miejscu.

Dzięki temu zawartość sejfu nie będzie się przemieszczać podczas transportu. Ten sejf ma mocny uchwyt do przenoszenia, który ułatwi Ci pracę. Ważący mniej niż 10 kilogramów L1200 jest jednym z najlżejszych sejfów na naszej liście.

Ponadto, z łatwością zmieści się wewnątrz standardowej wielkości walizki. W tym urządzeniu możesz bezpiecznie przechowywać paszport, nośniki cyfrowe, akty urodzenia, ciężkie leki i wszelkie inne drobne przedmioty, których nie chciałbyś, aby inni ludzie dotykali.

 

3. Najlepsza Cena: Opticum AX Samson

Opticum AX Samson

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 13 kwietnia 2024 22:34

Zbudowany z wysokogatunkowej stali, AX Samson jest zarówno wytrzymały jak i trwały. Ściany mają grubość 2mm, dzięki czemu trudno jest go przeciąć.

Wyposażony w stalowe drzwi o grubości 4 mm, jest to jeden z najlepszych mini sejfów, jakie można kupić. Wszystkie części są solidnie zespolone, aby zapewnić, że sejf pozostanie w jednym kawałku, gdy będzie narażony na działanie niszczących sił. Pomimo niewielkich rozmiarów, sejf posiada podwójny system ryglowania śrub, który zabezpiecza drzwi w miejscu.

Podobnie jak w większości sejfów, które omówiliśmy w tym przewodniku, zawiasy w AX Samson są celowo ukryte, aby zapobiec włamaniom. Zamek szyfrowy pozwala na stworzenie cyfrowego kodu, który możesz wykorzystać do zabezpieczenia sejfu.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych sejfów, to urządzenie posiada odporne na włamanie drzwi, które wytrzymają prawie wszystko, co może rzucić w nie włamywacz. Przy zakupie otrzymasz śruby montażowe, które pomogą Ci przymocować sejf do półki, ściany, podłogi itp.

Jego solidna stalowa konstrukcja zapewni Ci długotrwałe użytkowanie, więc możesz kupić ten sejf mając pewność, że nie będziesz musiał go szybko wymieniać. Naszą jedyną wadą jest to, że sejf jest raczej lekki, co oznacza, że ktoś może go łatwo podnieść podczas włamania.

 

Sejfy: Poradnik zakupowy

Istnieje kilka czynników, o których należy pomyśleć przy zakupie sejfu do biura lub domu. Poza tym, te elementy wyposażenia nie są podobne pod względem jakości budowy i poziomu bezpieczeństwa. Niektóre sejfy oferują lepsze zabezpieczenia niż inne i są bardziej wytrzymałe.

Dlatego powinieneś zadbać o to, by kupić sejf, który jest nie tylko funkcjonalny, ale i niezawodny. Znalezienie najlepszego sejfu nie jest jednak łatwe, ponieważ istnieje niezliczona ilość opcji do wyboru. Dodatkowo, każdy producent sejfów twierdzi, że jest najlepszy, więc może być trudno powiedzieć, który z nich jest prawdziwy.

Z tak wieloma rzeczami do zapamiętania, twoje poszukiwania najlepszego sejfu mogą szybko zamienić się w stresujące i frustrujące doświadczenie. Dlatego stworzyliśmy ten szczegółowy przewodnik, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze sejfy.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie sejfu
Aby uzyskać wartość dla swoich pieniędzy, upewnij się, że kupujesz sejf, który pasuje do Twojego budżetu i potrzeb. Możesz to osiągnąć jedynie poprzez dogłębną analizę sejfów dostępnych obecnie na rynku. Wymienione poniżej czynniki mogą pomóc Ci w ocenie najlepszych sejfów:

Jakość konstrukcji

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie sejfu jest to, jak dobrze urządzenie jest zbudowane. Jak sama nazwa wskazuje, sejf jest przeznaczony do przechowywania Twoich cennych przedmiotów, więc upewnij się, że kupujesz taki, który może odpowiednio służyć temu celowi. Jeśli chodzi o jakość wykonania, musisz wziąć pod uwagę rodzaj materiału użytego do produkcji sejfu.

Większość sejfów jest wykonana z litej stali ze względu na jej wysoką wydajność i wytrzymałość na rozciąganie. Powinieneś również rozważyć grubość ścian i drzwi, ponieważ to określi, jak bezpieczny jest sejf. Pamiętaj, że sejf może wytrzymać uderzenie tylko w zależności od jego grubości. Oznacza to, że sejf z cienkimi drzwiami i ścianami może być łatwo włamany w porównaniu do tego z grubymi ścianami.

Duża liczba sejfów domowych ma rating TL-30 lub TL-15. Pierwsze dwie litery to akronim od Tool Latency, który oznacza, jak dobrze sejf może oprzeć się narzędziom ręcznym, podczas gdy liczby reprezentują liczbę minut, w których sejf może wytrzymać atak. Eksperci zalecają, aby wybrać sejf o wyższej klasie, zwłaszcza w przypadku ochrony przedmiotów o dużej wartości.

Wielkość sejfu

Upewnij się, że wybierasz sejf, który oferuje wystarczająco dużo miejsca na wszystkie przedmioty, które chcesz przechowywać. Jeśli chcesz przechowywać kilka przedmiotów w jednym sejfie, musisz kupić urządzenie o dużej pojemności. Należy również sprawdzić, czy sejf ma podział na komory. Pozwoli to na uporządkowanie przedmiotów według własnych preferencji. Należy również wziąć pod uwagę wymiary zewnętrzne sejfu.

Klasyfikacja gotówki

Jest to wartość przedmiotów, które można bezpiecznie przechowywać w sejfie. Wskazuje on również kwotę, którą wypłaci Twoja firma ubezpieczeniowa, jeśli przedmioty w sejfie zostaną skradzione podczas włamania. Nie wszystkie sejfy mają jednak rating kasowy.

Mechanizm zamykania

Sejfy posiadają różne rodzaje systemów zamykania. Możesz kupić sejf z cyfrową blokadą, zamkiem biometrycznym lub kluczem ręcznym. Niektóre modele mają systemy zamków szyfrowych, więc to Ty wybierasz mechanizm zamykania, który Ci odpowiada. Większość osób preferuje cyfrowe zamki sejfów, ponieważ są one łatwe w użyciu i równie niezawodne.

Ocena ogniowa

Dobry sejf nie tylko ochroni Twoje cenne rzeczy przed włamywaczami, ale także zabezpieczy je przed ogniem. Sejfy ognioodporne są tak zaprojektowane, że ich zawartość pozostanie w jednym kawałku nawet wtedy, gdy temperatura wokół sejfu będzie bardzo wysoka.

Mimo to przedmioty mogą się spalić, jeśli temperatura ognia przekroczy zalecaną granicę. Niektóre sejfy mogą wytrzymać ogień nawet przez godzinę lub dłużej, podczas gdy większość oferuje ochronę tylko do trzydziestu minut. Może się to różnić w zależności od tego, jak gorący jest ogień.

Wodoodporność

Oprócz klasyfikacji ogniowej, musisz sprawdzić, czy sejf jest wodoodporny. Ta cecha może okazać się pomocna podczas gaszenia ognia wokół sejfu. Sejf o wysokiej wodoodporności sprawi, że Twoje przedmioty nie zamokną, gdy urządzenie będzie narażone na działanie wilgoci. Jeśli mieszkasz w obszarze, który jest podatny na powodzie, wodoodporny sejf może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Waga

Jak wspomniano wcześniej, dobrze zaprojektowany sejf powinien mieć grube ściany i ciężkie drzwi, do których nie da się łatwo włamać. Sejfy o grubych ścianach mają tendencję do ważenia więcej niż ich cienkościenne odpowiedniki. Ciężkie sejfy są preferowane, ponieważ nie mogą być łatwo przenoszone przez włamywaczy.

Jeśli zdecydujesz się na lekki sejf, dobrze byłoby zakotwiczyć go do ściany lub podłogi dla dodatkowego bezpieczeństwa. Jeśli jednak potrzebujesz sejfu przenośnego, zalecamy wybór modelu, który jest solidnie zbudowany i lekki.

Cena

Sejf może kosztować od 100 do 10.000 zł, a niektóre kosztują więcej. Ceny mogą się różnić w zależności od klasyfikacji ogniowej sejfu, jakości budowy, odporności na wodę, systemu zamków itp. Rozumiemy, że czasami można ulec pokusie kupienia taniego produktu.

Niemniej jednak, tanie sejfy nie zawsze są najlepsze, ponieważ są wykonane z materiałów niskiej jakości, które mogą nie zapewnić takiego poziomu bezpieczeństwa, jakiego potrzebujesz. Ponadto musisz zastanowić się nad wartością przedmiotów, które chcesz przechowywać.

Jeśli masz do czynienia z dobrami o wysokiej wartości, musisz zainwestować w solidnie zbudowany sejf, który może wytrzymać atak. Aby nie wydawać pieniędzy na sejfy o wątpliwej jakości, zalecamy rozważenie zakupu sejfów tylko renomowanych marek.