Każdy rodzic chce tylko najbezpieczniejszych i najlepszych produktów dla swojego dziecka, więc nie ryzykuj i upewnij się, że inwestujesz w absolutnie najlepsze sterylizatory do butelek.

Minęły już czasy, kiedy trzeba było wrzucać wszystkie butelki dla dzieci do garnka pełnego wrzącej wody i podgrzewać ją na kuchence, aż wszystko stanie się czyste i sterylne. W dzisiejszych czasach jest taka zgrabna mała maszyna zwana sterylizatorem do butelek, która wykonuje całą pracę za Ciebie, pozostawiając Ci więcej czasu na zabawę z dzieckiem lub oglądanie ulubionego serialu.

Sterylizatory do butelek to zasadniczo komory parowe, które podgrzewają wodę za pomocą energii elektrycznej, aż będzie wystarczająco gorąco, aby zabić większość bakterii. Ale najlepsze modele zazwyczaj robią więcej niż tylko czyszczenie butelek, ponieważ utrzymują je w sterylności przez dłuższy czas. Zazwyczaj otrzymujesz również kilka przydatnych dodatków, takich jak różnego rodzaju szczotki, torby i butelki.

Rzecz w tym, że sterylizatory butelek są dostępne od dłuższego czasu i rynek jest nasycony różnymi modelami do wyboru. Oczywiście nie wszystkie z nich są tak wspaniałe, jak twierdzą a nie chcesz skończyć kupując produkt drugiej kategorii, gdy chodzi o Zdrowie twojego dziecka. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru dla Ciebie i Twojego dziecka, stworzyliśmy listę najlepszych sterylizatorów do butelek.

1. Philips Avent 4-in-1

Philips Avent 4-in-1

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 27 maja 2024 17:47

Firma Philips jest jedną z najpopularniejszych marek elektronicznych na świecie, dlatego nie dziwi fakt, że próbuje swoich sił w produkcji sterylizatorów do butelek. Elektryczny sterylizator parowy Philips Avent 4 w 1 to niedrogi i skuteczny sposób na utrzymanie butelek dla niemowląt w czystości i jest naprawdę łatwy w użyciu.

Produkt obiecuje, że butelki będą czyste w ciągu zaledwie sześciu minut, a urządzenie automatycznie wyłącza się, gdy butelki są już gotowe do użycia. Podobnie jak poprzedni produkt na tej liście, ten sterylizator jest również w stanie utrzymać swoje butelki higieniczne przez cały dzień, tak długo, jak pokrywa nie jest otwarty. Urządzenie nie jest przeznaczone tylko do butelek i może pomieścić inne produkty dla dzieci, takie jak laktatory, smoczki i inne.

Elektryczny sterylizator parowy Philips Avent 4 w 1 jest znany z tego, że dość szybko tworzy się na nim kamień, więc może być konieczne częstsze czyszczenie urządzenia, co nie jest idealnym rozwiązaniem. Ale jeśli szukasz ekonomicznego i niezawodnego sposobu na utrzymanie butelek dziecka w czystości, to ten stabilizator jest doskonałym wyborem.

 

2. Tommee Tippee sterylizator – zestaw

Tommee Tippee

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 27 maja 2024 17:47

Zestaw startowy Tommee Tippee ma stanowić kompleksowe rozwiązanie dla niemowląt przechodzących na karmienie butelką. Zawiera on sterylizator, kilka butelek w dwóch różnych rozmiarach, torbę na butelki, podgrzewacz do pokarmu i butelek, szczotkę do czyszczenia oraz szczypce – czyli wszystko, czego potrzebujesz, aby karmić Twoje dziecko regularnie z butelki.

Urządzenie jest w stanie wysterylizować maksymalnie sześć butelek w ciągu zaledwie pięciu minut i może utrzymać je w czystości nawet przez cały dzień, o ile pokrywa jest zamknięta. Butelki są wolne od BPA (bisfenolu A), który jest rodzajem substancji chemicznej stosowanej w tworzywach sztucznych, którą wielu ekspertów uznaje za szkodliwą dla zdrowia dziecka, co oznacza, że są one bezpieczniejsze dla dzieci.

Niektórzy użytkownicy zgłosili problemy z koniecznością ciągłego czyszczenia sterylizatora z powodu szybkiego odkładania się kamienia, jak również niektóre urządzenia wyłączały się niespodziewanie, mimo że powinny być sterylizowane. Warto sprawdzić, czy Twój sterylizator wykazuje podobne wady, abyś mógł zgłosić to producentowi.

Pomijając potencjalne wady fabryczne, zestaw startowy Tommee Tippee Essentials jest jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie karmienia dziecka butelką.

3. CHICCO Steril Natural 3in1 Sterylizator Parowy

CHICCO Steril Natural 3in1

★★★★★
Admitad.com
aktualizacja 27 maja 2024 17:47

Jedną z rzeczy, które najbardziej podobały nam się w sterylizatorze CHICCO Steril Natural 3in1, jest jego przestronność. Z łatwością mieści dziewięć butelek normalnej wielkości lub sześć dużych, wraz z innymi akcesoriami, takimi jak smoczki, nakładki na butelki czy kapsle.

Możesz go obsługiwać w trzech różnych trybach – tryb pełnowymiarowy, który wykorzystuje całą strukturę produktu, tryb Eco, który jest nieco słabszy, ale jest o 30% szybszy i pobiera o tyle mniej energii, oraz tryb mikrofalowy, który jest najmniejszy z całej gromady i może sterylizować przedmioty w ciągu czterech minut.

Segmentacja różnych sekcji maszyny do różnych trybów jest innowacyjnym pomysłem. Jego najbardziej znaczącym minusem jest jego niepotrzebnie głośny dźwięk powiadomienia, gdy urządzenie zaczyna lub zatrzymuje się, co może łatwo obudzić dziecko, jeśli są w pobliżu. Poza tym, CHICCO Steril Natural 3in1 Steriliser jest niezwykle użytecznym urządzeniem, które daje Ci szeroki zestaw opcji.

 

Jak wybraliśmy najlepsze sterylizatory do butelek?

Stworzenie tej listy nie było łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę, jak wiele produktów wysokiej jakości jest na rynku dzisiaj. Zaczęliśmy nasz proces od przeszukiwania internetu w poszukiwaniu najwyżej ocenianych i najbardziej kochanych sterylizatorów butelek wokół. Sprawdziliśmy najlepsze sklepy internetowe, takie jak Amazon i Allegro, i przeczytaliśmy więcej komentarzy użytkowników niż chcemy pamiętać.

Sprawdziliśmy również niektóre z bardziej popularnych lokalnych stron z produktami dla dzieci, aby zobaczyć, które modele są często kupowane przez rodziców. Dodatkowo wzięliśmy pod uwagę wpisy na blogach dziecięcych i recenzje profesjonalnych krytyków, aby jeszcze bardziej uwiarygodnić nasze wybory.

W ten sposób ograniczyliśmy listę do kilku modeli sterylizatorów do butelek, które po prostu wyprzedziły konkurencję. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, możesz spać spokojnie, wiedząc, że są lepsze od pozostałych.

Sterylizator do butelek: Poradnik zakupowy

Niewiele rzeczy jest tak ważnych jak utrzymanie czystości butelek podczas wychowywania dziecka. Niemowlęta karmią się nimi kilka razy dziennie, a tylko jeden niehigieniczny pojemnik wystarczy, aby spowodować chorobę dziecka. Dlatego warto powierzyć obowiązki czyszczenia butelek w ręce wysokiej jakości sterylizatora do butelek, aby mieć pewność, że sterylizacja jest wykonywana prawidłowo za każdym razem.

Rzecz w tym, że jeśli jesteś nowy do tego typu produktów, to jest bardzo prawdopodobne, że będzie wiele czynników o nich, że nie są jeszcze znane. Aby to naprawić, umieściliśmy razem szybki przewodnik zakupu, dzięki czemu można przeczytać trochę o ważnych aspektach sterylizatorów butelek, które należy pamiętać, gdy jesteś przeglądania modeli online lub w lokalnych sklepach. W ten sposób można umieścić swój umysł w spokoju wiedząc, że maszyna, którą kupiłeś ma cechy wielkiego sterylizatora.

Typ sterylizatora do butelek

Sterylizatory do butelek występują w czterech różnych typach – elektryczne, mikrofalowe, UV i zimnej wody. Każdy z nich pochodzi w ramach ich własnego zestawu zalet i wad, ale wszystkie z nich dostać pracę.

Elektryczne sterylizatory: Funkcjonują one poprzez pobieranie energii z gniazdka i używanie jej do podgrzewania wody dodanej do pojemnika, aż do wytworzenia pary. Ta para zabija wszelkie bakterie na butelkach i innych akcesoriach i ma dodatkową zaletę dezodoryzacji ich, jak również.

Są one na ogół dość łatwe w użyciu i nowoczesne modele mogą zazwyczaj podgrzewać butelki w mniej niż 7 minut, pod warunkiem, że woda w urządzeniu jest już parująca.

Elektryczne sterylizatory butelek często mogą utrzymać butelki wolne od bakterii przez około dzień, tak długo, jak pokrywa pozostaje zamknięta, choć często są one brudniejsze i trudniejsze do czyszczenia niż inne modele. Metalowe płyty są również podatne na osadzanie się kamienia, co może być frustrujące.

Sterylizatory mikrofalowe: Te działają w podobny sposób jak modele elektryczne, ponieważ trzeba by również dodać wodę do urządzenia, aby para mogła być generowana. Różnica polega na tym, że sterylizatory mikrofalowe wykorzystują kuchenki mikrofalowe do podgrzewania wody.

W rezultacie, te rodzaje produktów są zazwyczaj dużo tańsze niż inne typy sterylizatorów i lżejsze i łatwiejsze do podjęcia wokół. Kompromisem jest jednak to, że nie mają możliwości dezodoryzacji i, oczywiście, trzeba będzie znaleźć model, który jest kompatybilny z kuchenką mikrofalową.

Sterylizatory UV: Sterylizatory oparte na promieniowaniu UV są najdroższe z całej grupy i nie bez powodu. Często są nowocześniejsze i oferują bezproblemowe rozwiązanie pozwalające utrzymać butelki w czystości. Nie są one tylko dobre dla artykułów dziecięcych, ponieważ można ich używać do innych rzeczy, jak maski na twarz, okulary, itp. – cecha, która w dzisiejszych czasach jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Rzecz w tym, że modele UV są zazwyczaj mniejsze niż elektryczne, więc nie są idealne do masowego czyszczenia, ale są idealne do indywidualnej sterylizacji i do zabrania na wycieczki.

Sterylizatory na zimną wodę: Ten rodzaj sterylizatora jest najprostszy w użyciu i obejmuje duże wiadro lub umywalkę wypełnioną zimną wodą, do której wrzucasz tabletkę sterylizującą, aż całkowicie się rozpuści. Chociaż jest to skuteczne w dezynfekcji butelek, nadal trzeba upewnić się, że butelki są myte przed umieszczeniem ich w i rodzice, którzy są ostrożni w sterylizacji przy użyciu środków chemicznych może nie być zachwycony tą metodą. Będziesz też musiał stale uzupełniać zapasy tabletek.