Koniec z plątającymi się kablami. Recenzja Bluedio T4S – świetnych bezprzewodowych słuchawek z mikrofonem.

Kilka podstawowych danych o Bluedio T4S

Bluedio to chińska marka, która mogła już obić ci się o uszy. Swoją sławę zyskali w dużej mierze przez często polecany tani, ale zarazem bardzo fajnie grający głośnik bluetooth Bluedio BS-5.

Bluedio-T4S

Firma produkuje głównie sprzęt muzyczny, a dokładniej słuchawki, bo w jej ofercie królują tego typu produkty. Model z literą T, który właśnie testuję jest już czwartą generacją tych słuchawek. Były już Bluedio T2, które swoją drogą bardzo fajnie wyglądają, T2+, T3, T3+, T4, oraz najnowsze i najciekawsze T4S. Nie będę porównywał ich do wcześniejszych wersji słuchawek, bo wystarczy że napiszę iż jest to właśnie najnowszy i technologicznie najbardziej zaawansowany model w tej serii.

Słuchawki Bluedio TS4 pozwalają nie tylko na słuchanie muzyki, ale również kontrolę odtwarzacza czy rozmowy telefoniczne dzięki wbudowanemu mikrofonowi, ale o szczegółach już za chwilę.

Co znajdziemy w pudełku?

Bluedio-T4S-2

Wyposażenie dla tego produktu jest raczej standardowe. Oprócz samych słuchawek dostajemy obszerną instrukcję obsługi w kilku językach, kabel USB do USB-C, który posłuży nam do ładowania sprzętu, kabel USB-C do mini-jack, czyli popularne wejście słuchawkowe, aby umożliwić nam użytkowanie Bluedio T4S nawet przy wyładowanej baterii, albo z urządzeniami, kótre nie są wyposażone w moduł Bluetooth oraz niewielki zamszowy worek służący do transportu słuchawek, choć w moim przypadku takie rozwiązania się raczej nie sprawdzają i nie sądzę, żebym kiedykolwiek go użył.

Bluedio-T4S

No i to tyle na temat opakowania i zawartości, co z elektroniką? Dźwiękiem? Czy dodatkowymi funkcjami słuchawek?

Co oferują słuchawki Bluedio T4S

bluedio-t4s-1

bluedio-t4s

Całkiem sporo jak na słuchawki za trochę ponad 50 dolarów. Zacznijmy od samego wyglądu. Dobre materiały, ciekawa stylistyka no i bardzo przyzwoite wykonanie. Skóra, którą obszyta jest górna cześć słuchawek oraz same głośniki jest miękka i przyjemna w dotyku, a także sprawia wrażenie całkiem solidnej (oznacza to, że nie powinna wytrzeć się czy zniszczyć zbyt szybko).

Bluedio-T4S-4

Każda słuchawka obraca się o 90 stopni w osi Y oraz 90 stopni w osi X, co pozwala na łatwiejsze ich przechowywanie oraz dostosowanie do naszych potrzeb, dodatkowo osoby posiadające trochę większą głowę również nie powinny mieć problemu z ich długością, gdyż Bluedio T4S oferują aż 10 stopniową regulacje w tym zakresie.

Inne funkcje słuchawek

  • Kilka przycisków umieszczonych na lewej słuchawce oferuje nam nie tylko możliwość zmiany głośności, ale również bezpośredni sterowanie odtwarzaczem bluetooth np. podłączając słuchawki do telefonu możemy zmieniać oraz pauzować utwory w playerze (np. Spotify) bez zaglądania na ekran komórki.
  • Wbudowany mikrofon pozwoli nam również na prowadzenie rozmów oraz odbieranie i zakańczanie połączeń. To wygodna opcja, która jeżeli użytkujemy słuchawki np. podczas spacerów na pewno znajdzie swoje zastosowanie.
  • ANC to specjalny tryb zmniejszający szum otoczenia, który pozwala nam słyszeć jeszcze lepszy dźwięk w słuchawkach. Jest uruchamiany za pomocą jednego dedykowanego przycisku, a o jego aktywacji informuje nas dioda led.
  • Jak deklaruje producent dzięki technologii szybkiego ładowania już po ok 10 minutach możemy cieszyć się wysokim naładowaniem baterii, która powinna starczyć na 3 godziny ciągłego słuchania muzyki.

Najciekawsze zostawiłem na koniec…

Jaka jest jakość dźwięku w Bluedio T4S, bo to przecież najważniejsza cecha dobrych słuchawek. Muszę napisać, że jestem bardzo zaskoczony. Nie spodziewałem się tak dobrego i czystego dźwięku, a w dodatku bardzo solidnego basu w chińskich słuchawkach za 160 zł.

bluedio-t4s

Gdyby nie to, że są mimo wszystko trochę cięższe, to śmiało porównałbym jakość dźwięku do dwa razy droższych słuchawek, których używam na co dzień, a mianowicie Sony Gold, dlatego jeżeli szukasz solidnie wykonanych, dobrze grających, a do tego bezprzewodowych słuchawek myślę, że Bluedio T4S, to opcja którą warto rozważyć. Być może dziś pojawiła się na nie nawet jakaś przecena?

Sprawdź aktualną cenę

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.