RIVERSONG Air X2 zmieniają klasyczną wizję słuchawek bluetooth

Na pewno orientujesz się już dlaczego prawda? Zazwyczaj każdy model bezprzewodowych słuchawek dousznych posiada krótki kabel, którym jedna i druga słuchawka jest połączona. Zazwyczaj również, gdzieś po środku występuje malutki “pilot” obsługujący głośność czy pozwalający na zmianę odtwarzanych utworów, w którym producenci, nie rzadko umieszczali też baterię i mikrofon. Rozwiązanie to nie jest idealne, gdyż mikrofon oddalony jest od naszych ust zazwyczaj o kilkanaście centymetrów, a malutki pilot nie pozwala na zastosowanie zbyt wielkiej baterii.

Tym razem w słuchawkach RIVERSONG Air X2 zrezygnowano z takiego schematu i obie słuchawki są osobnymi urządzeniami, z których każde posiada osobną wbudowaną baterię, a mikrofon umieszczono w bezpośrednio w słuchawce.

Co otrzymujemy w zestawie?
riversong-air-x2-1

Wszystko to czego potrzebujemy. Niewielkie tekturowe pudełko, zawiera dwie słuchawki w ładnym plastikowym opakowaniu, 4 dodatkowe gumki (mniejsze i większe od obecnie założonych na słuchawkach oraz krótki kabel micro USB do ładowania.

riversong-air-x2-2

Czy ja napisałem, że to plastikowe opakowanie? Tak myślałem przez kilka pierwszych chwil po rozpakowaniu produktu. Szybko okazuje się, że nie jest to tylko zgrabne opakowanie do przechowywania słuchawek, ale również ładowarka a raczej powerbank dla naszych słuchawek! Bardzo sprytne RIVERSONG, bardzo sprytne…

riversong-air-x2-5

Pierwsze wrażenie
riversong-air-x2-4

Bardzo pozytywne. Jakość słuchawek jest na bardzo dobrym poziomie. Wszystko jest wykonane z wysokiej jakości materiałów (głównie plastiku) i sprawia wrażenie naprawdę porządnego produktu. Opakowanie raczej minimalistyczne i za cenę ok. 80 zł nie spodziewałem się cudów, ale zostałem miło zaskoczony.
Miłym gestem jest dołączenie dodatkowych gumek, które każdy może dopasować do swojego ucha, no i to co zaskoczyło mnie najbardziej, jakość wykonania samych słuchawek oraz sposób ich przechowywania.

Jeżeli chodzi o specyfikację i dane techniczne

Jeżeli chodzi akurat o słuchawki te dane zazwyczaj mnie nie interesują. Pasmo przenoszenia, impedancja, skuteczność czy czułość nie wiele mi mówią. Przyznam szczerze, nie znam się dobrze na tych pojęciach. Dla mnie zawsze najważniejsze były moje subiektywne odczucia, a nie piękne dane techniczne, które zapewne wielu z was również nie pomogą w wyborze dobrych słuchawek.

riversong-air-x2-3

Ważne jest to czy grają dobrze, głośno, czysto i czy jak tu w przypadku słuchawek bluetooth, konieczne jest pamiętanie o ciągłym ich ładowaniu.

Ciężko stwierdzić jak wypadają słuchawki, jeśli w naszym życiu testowaliśmy jedynie dwie czy trzy pary. Ja miałem to szczęście, że używałem, co najmniej kilkunastu różnych modeli w różnych rozmiarach i wyrobiłem sobie swoje indywidualne zdanie na ten temat. Nie musisz się z nim zgadzać, ale z przyjemnością je Tobie przedstawię.

Słuchawki RIVERSONG Air X2 grają dobrze. Tak podsumowałbym jednym zdaniem te małe “pchełki”. Dźwięk jest dość płaski, brakuje mi tu większego basu. W prawdzie można to delikatnie wyregulować equalizerem np. w naszym telefonie, ale spotkałem się ze słuchawkami, które grały jednak trochę lepiej.

[bs-quote quote=”Nie zrozum mnie żle, te słuchawki grają dobrze, ale odrobinę lepszy bass sporo zmieniłby w jakości ich dźwięku. ” style=”style-10″ align=”center”][/bs-quote]

Porównując je do innych popularnych słuchawek Meizu EP51 to w nich jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza. Niestety słuchawki Meizu również nie są idealne. Ich gumki są w mojej ocenie niewygodne, a bateria to jakieś nieporozumienie. Kiedy naładujesz słuchawki do pełna i tak pozostawisz, to już następnego dnia możesz zapomnieć o ich użytkowaniu, ale to już temat na kolejną recenzję, więc jak to jest z baterią w RIVERSONG Air X2?

Bateria
riversong-air-x2-6

Zdecydowanie lepiej! Każda ze słuchawek ma wbudowaną baterię o pojemności 45mAh, która pozwala na sześciogodzinne słuchanie muzyki bez przerwy. Słuchawki ładują się ok 2,5 godziny, a jeśli ich nie używamy spokojnie wytrzymują 50 godzin w trybie standby. Najciekawsze dla mnie jest to, że pisze o baterii w samych słuchawkach, ale nie zapominajmy, że to małe szare pudełko, które służy do ładowania też posiada swoją wbudowaną baterię o pojemności 220mAh. Odkładając więc słuchawki do pudełka dalej je ładujemy! Bardzo podoba mi się to rozwiązanie i za to szczególnie można pochwalić markę RIVERSONG.

Ogólne wrażenia

Jest to z pewnością coś nowego. Słuchawki całkowicie pozbawione kabli, to wręcz idealne rozwiązanie. Dodatkowo są one dość wygodne pomimo całkiem sporego rozmiaru w porównaniu do tradycyjnych słuchawek. Ważą też niewiele, bo tylko lekko ponad 5g każda ze słuchawek. Mają wbudowany mikrofon, więc mogą służyć również jako zestaw głośnomówiący do samochodu. riversong-air-x2-7.jpg

Są małe, lekkie i dobrze wykonane. Ich cena też nie jest wysoka, więc uważam, że wydają się bardzo ciekawym propozycją dla wszystkich, którym zależy na pozbyciu się kabli. Jedynym minusem jest tu jakość dźwięku, która na trochę mimo wszystko zaniża ogólną ocenę tego produktu. Dźwięk jest dobry, ale fani dobrego basu odczują raczej pewien niedosyt. Tak czy inaczej myślę, że warto wydać te kilkadziesiąt złotych, aby samemu sprawdzić czy będzie to odpowiedni produkt dla nas.

 

Cena RIVERSONG Air X2

Jeżeli zastanawiasz się nad ich zakupem, to w pierwszej kolejności sprawdź aktualną cenę, bo być może ten fakt przekona cię do ich zakupu.

Sprawdź aktualną cenę