Software house jest przedsiębiorstwem zajmującym się tworzeniem oprogramowania. W realizowanych projektach przykłada się dużą wagę do tworzenia specyfikacji funkcjonalnej, analizy procesów biznesowych klientów, testowania aplikacji i jej integracji z innymi systemami. Czego jeszcze można się spodziewać? Odpowiadamy w naszym artykule!

  1. Software house – podstawowe informacje
  2. O czym pamiętać przy wyborze software house’u?
  3. Software house – portfolio, które zaspokaja potrzeby klientów

Software house specjalizuje się w rozwoju oprogramowania, oferując specjalistyczne umiejętności i zaawansowany proces wytwarzania aplikacji dla użytkowników na całym świecie.

Software house – podstawowe informacje

Software house jest specjalistyczną firmą, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania na zamówienie albo rozwijająca własne komercyjne oprogramowanie. Zazwyczaj tego typu firmy specjalizują się w określonych językach programowania i platformach. Mogą zajmować się tworzeniem aplikacji dla biznesu albo dla użytkowników w postaci aplikacji z licencją pojedynczą, albo jako oprogramowanie typu SaaS.
Zakres działań, cele i sposób funkcjonowania software house’u uzależnione są od rodzaju klientów dostarczających zlecenia i technologii, w której wytwarza się oprogramowanie. Niektóre firmy tego rodzaju zajmują się wytwarzaniem oprogramowania kształtując proces developmentu od samego początku, mając wpływ na kształt projektu, zakres działań podczas wytwarzania oprogramowania i usług serwisowych po oddaniu oprogramowaniu do użytkowania. Niektóre z software house’ów preferują świadczenie podwykonawstwa dla dużych podmiotów korporacyjnych, które zajmują się usługami IT oraz tworzeniem oprogramowania.
Opisane podejście do tworzenia oprogramowania wymaga opracowania właściwego procesu projektowego, strategii wytwarzania oprogramowania i zapewnienia jakości w trakcie procesu developmentu.

O czym pamiętać przy wyborze software house’u?

Na rynku IT jest duża ilość firm, które wytwarzają oprogramowanie. Stosują one różne podejścia do tworzenia oprogramowania i różne technologie. Software house przeważnie korzysta z zespołu doświadczonych programistów posiadających umiejętności, które pozwalają tworzyć wysokiej jakości kod. Jest on kluczowym elementem, który buduje zaufanie klientów do firmy tworzącej oprogramowanie oraz pozwalający zbudować dobrą pozycję w branży, która jest bardzo konkurencyjna.
Czym zatem się kierować podczas wybierania software house’u? Przede wszystkim nie kieruj się wyłącznie ceną. Obecnie duża liczba firm próbuje oferować usługi poniżej realnego kosztu wytworzenia. W takiej sytuacji powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma oferująca niską cenę nie ma wykwalifikowanego zespołu. To z kolei przekłada się na niską jakość kodu. Pamiętaj, że cena ma swoje przełożenie na jakość napisanego kodu.
Firmy, które decydują się na outscourcing informatycznego projektu, wykonują taki ruch ze względu na następujące potrzeby:

  • wybór metodyki tworzenia oprogramowania;
  • zapewnienie wysokiej jakości oprogramowania;
  • profesjonalne opracowanie dokumentacji projektowej;
  • wybranie stosu technologicznego;
  • dobranie specjalistów do projektu;
  • przyśpieszenie procesu tworzenia oprogramowania;
  • zapewnienie integracji aplikacji ze środowiskiem klienta;
  • obniżenie ryzyka wytwarzania oprogramowania.

Software house – portfolio, które zaspokaja potrzeby klientów

Na stronie https://dogtronic.io/en/portfolio/ znajdziesz przekrój wysokiej jakości projektów. Zakres prac firmy to między innymi:

  • Kompleksowe usługi tworzenia aplikacji mobilnych skrojone na miarę potrzeb danego biznesu. Bez względu na to, czy chodzi o handel e-commerce, gry mobilne, zarządzanie finansami, czy monitoring zdrowia — możesz liczyć na innowacyjną, funkcjonalną i wygodną aplikację.
  • Wszystkie projekty są wykonywane z należytą starannością i precyzją. Pracownicy przykładają ogromną wagę do szczegółów, by zapewnić, że wszystkie elementy strony internetowej są doskonale dopasowane, funkcjonalne i estetyczne.
  • Dedykowane aplikacje internetowe, których funkcjonalności są dopasowane do potrzeb danego biznesu.
  • Analiza danych, platforma edukacyjna, pomiar wzrostu roślin, aplikacja NFT, detekcja parówek na podstawie video – bez względu na to, jakich funkcjonalności potrzebujesz – otrzymasz je.
  • Sklepy internetowe dostosowane do potrzeb biznesowych klientów, a jednocześnie zoptymalizowane pod kątem konwersji.
  • Spersonalizowane usługi consultingowe pomagające przedsiębiorstwom planować, wdrażać oraz zarządzać technologią.
  • Właściwe zrozumienie, interpretacja i połączenie potrzeb technologicznych z biznesowymi pozwala na wspólne tworzenie idealnie dopasowanych strategii dla klientów.
  • Usługi umożliwiające przedsiębiorstwom skupienie się na swojej podstawowej działalności, przy jednoczesnym korzystaniu z najnowocześniejszych technologii.
  • Dostęp do zespołu specjalistów gotowych pomóc w zarządzaniu całą infrastrukturą IT. Wsparcie jest zapewniane na każdym etapie w projekcie – od wdrożenia nowych technologii, aż po ich bieżące wsparcie oraz utrzymanie.