Większość ludzi używa dronów w celach nadzoru i fotografowania, ale co jeśli same drony byłyby główną atrakcją? Sydney przeszło do historii dzięki pokazowi 600 dronów.

Streszczenie artykułu.

  • Sydney przeszło do historii organizując pokaz 600 dronów w Harbour, co czyni go największym na półkuli południowej.
  • Drony stworzyły animacje odrzutowca Top Gun, USS Enterprise ze Star Treka, a nawet ukochanego programu dla dzieci Paw Patrol.
  • Drony latały w synchronizacji, aby stworzyć te pływające obrazy.

Wyobraź sobie setki dronów na niebie, które zapalają się i tworzą obraz być może twojego ulubionego programu telewizyjnego. To właśnie stało się w Sydney, gdzie stado dronów rozświetliło nocne niebo obrazami od Top Gun do Spongebob Squarepants.

Ponieważ drony zazwyczaj mają ograniczoną ilość baterii i mogą latać tylko przez pewien czas, pokaz musiał być doskonale przygotowany choreograficznie, aby upewnić się, że moc dronów została dobrze wykorzystana

Piękno pokazów z dronów

Sztuczka w sztuce dronów, poza posiadaniem solidnego budżetu na wszystkie drony, polega na inżynierii, która za tym stoi. Tworzenie sztuki dronów i pokazów dronów wymaga idealnej synchronizacji dla każdego drona.

Proces inżynieryjny tworzenia pokazu dronów obejmuje programowanie każdego drona w jego odpowiednich sekwencjach, podobnie jak w przypadku pikseli. Drony, podobnie jak piksele, mają swoje własne obowiązki i powinny być zaprogramowane w taki sposób.

Po zaprogramowaniu każdego z dronów, będą one podążać za sekwencją i w ten sposób wszystkie stworzą mistrzowski obraz. Jeśli jeden z nich nawalił, może to zepsuć obraz lub co gorsza, wpaść na inne drony zestrzeliwując je z kursu.

Pokaz dronów w Sydney był największą tego typu imprezą, jaka kiedykolwiek odbyła się na południowej półkuli. Widzowie w Harbour byli olśnieni pokazem 600 dronów, ponieważ zajęły one niebo jak fajerwerki, ale nieco chłodniejsze.

W przeciwieństwie do fajerwerków, te pokazy maszyn latających nie mają tak naprawdę tego czynnika wybuchowego, ale raczej bardziej artystyczne podejście. Wyobraź sobie, że zamiast zestawu wybuchowych świateł na niebie, światła morfują z jednej figury do drugiej.

600 dronów stworzyło figury ikon na niebie

Podczas pokazu dronów w Sydney 600 dronów przybrało postać USS Enterprise ze Star Treka lub odrzutowca z Top Gun. Publiczność widziała, jak drony wznoszą się, jednocześnie synchronicznie oświetlając niebo, zanim przybrały formę ikonicznych postaci.


Drony wznosiły się partiami pojawiając się i znikając w miarę jak ich światła włączały się i wyłączały. Po rozprzestrzenieniu się na niebie, drony ustawiły się do pierwszej figury – zegara odliczającego czas.

Wyłączając i włączając światła, drony były w stanie stworzyć iluzję obrazu na niebie pojawiającego się znikąd. Zamiast samych obrazów, pokaz dronów pokazywał animowane kawałki z odrobiną akcji tu i tam.

Widzowie widzieli, jak USS Enterprise pokonuje drogę przez kosmos i Spongebob Squarepants podnosi swoje ramiona. Pokaz obejmował przyjazne twarze, takie jak Paw Patrol.

Jedną ikoniczną postacią, którą stworzył pokaz drona, były słowa “NCIS: Sydney”, który jest ukochanym serialem o śledztwie kryminalnym.