Jednym słowem: „Wow!”, takie były reakcje wszystkich 3 osób, które miały okazję wraz ze mną przetestować szczoteczkę soniczną od Xiaomi. Robienie recenzji takich produktów, to czysta przyjemność i dziś usiadłem do pisania tej z właśnie takim entuzjazmem.


PROMOCJA !!!

Szczoteczka Xiaomi Soocare X3 z kodem rabatowym 502C6B lub TTxBG10 kosztuje mniej!


Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3W zasadzie mogłaby ona zawrzeć się w dwóch zdaniach. Pierwszym: „Czy chcesz odpowiednio dbać o swoje zęby, a przy tym nie wydać majątku na szczoteczkę i końcówki?” i odpowiedzi: „Zrób sobie prezent i kup Soocas Soocare X3”.
Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3

Zanim przejdę do wyjaśniania czym jest szczoteczka soniczna zacznę od unboxingu, ok?

A zacząć chcę w tym miejscu, gdyż po raz kolejny jestem wręcz zachwycony opakowaniem od Xiaomi.

Oni naprawdę dbają o to, aby rozpakowywanie ich produktów sprawiało byś czuł się jakbyś odpakowywał prezent.

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3

Dlatego też, jeśli chcesz komuś kupić prezent, to chyba nie ma na rynku szczoteczki, która miałaby bardziej eleganckie, ładnie wykończone, estetyczne i po prostu praktyczne opakowanie.Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3 Nie ma żadnych kolorowych reklam, wielkiej informacji jaka to ona nie jest 3D, nie ma żadnego plastiku, czy trudnego do odpakowania blistru. Wszystko jest ładnie poukładane, w ładnym opakowaniu, zresztą zobaczcie sami na wcześnijszych zdjęciach.Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3  Napiszę też od razu coś o samej szczoteczce. Jest ona, tak jak inne produkty Xiaomi, naprawdę porządnie wykonana. Przyjemna w dotyku, niezbyt ciężka, bardzo ładnie i elegancko wykończona. W dwóch wersjach kolorystycznych, biała oraz czarna. Wg mnie pasuje do każdej łazienki 100 razy bardziej niż najpopularniejsze modele znanych firm, często z taniego plastiku i zbyt dużą ilością kolorów.

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3

To już wiemy, że jest ładnie, ale co to w ogóle jest szczoteczka soniczna?

Soocas Soocare X3 nie jest zwykłą elektryczną szczoteczką do zębów, jest to szczoteczka soniczna. Nie będziemy wdawać się w szczegóły techniczne jak dokładnie to działa, napiszemy tylko o trzech podstawowych różnicach. Po pierwsze, szczoteczka Soocare X3 wykonuje około 37 000 ruchów na minutę, dla porównania w zwykłych szczoteczkach elektrycznych jest to 7-9 tys ruchów na minutę. Po drugie dzięki tak dużej ilości ruchów, w mieszance pasty z wodą w ustach tworzą się mikrobąbelki, dzięki którym możemy doczyścić miejsca, w które nie są w stanie dotrzeć zbyt duże włókna zwykłej szczoteczki. I po trzecie, dzięki takiej ilości ruchów, szczoteczki soniczne są mniej abrazyjne, co oznacza, że ścierają mniej naturalnych substancji chroniących zęby. Tak więc soniczne szczoteczki zawsze były najlepszym wyborem, niestety do tej pory, były wyborem bardzo drogim, bo kosztowały kilkaset złotych, co dzięki Xiaomi i ich szczoteczce SOOCARE X3 właśnie się zmienia, bo ją możecie mieć już za… (Sprawdź tutaj aktualną cenę szczoeczki Xiaomi SOOCAS SOOCARE X3)

Widzisz przewagę nad zwykłą szczoteczką elektryczną i dobrą cenę, ale co jeszcze oferuje Soocas X3?

Szczoteczka ta, łączy się z aplikacją w telefonie, która pokazuje Ci jak dokładnie myłeś zęby, ile pozostało baterii, jak długo używasz danej końcówki, generalnie dba o to, żebyś mył zęby tak jak powinno się to robić i aby były zdrowe.

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3

Oczywiście nie musisz używać aplikacji podczas każdego mycia, szczoteczka zaprogramowana przez Ciebie sama wyłączy się po odpowiednim czasie (2-2,5 min). Przełączy się też na koniec, w któryś z dodatkowych, wybranych przez Ciebie trybów, np. czyszczenie języka, masowanie dziąseł albo wybielanie zębów.

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3

Te tryby to po prostu inny typ pulsacji, który w inny sposób wpływa na Twoje zęby i dziąsła. Tryby te, a są ich 4, możesz też wybrać przyciskiem na szczoteczce, polecam przetestować wszystkie, bo są naprawdę zaskakujące.

Elektryczna, czyli pewnie często się rozładowuje?

A właśnie, że nie! Bateria o pojemności 1000 mAh wystarcza na około 25 dni użytkowania. Ale to nie wszystko! Szczoteczka w standardzie posiada bezprzewodową ładowarkę, czyli wystarczy odstawiać ją do stacji dokującej i zawsze będzie naładowana. Pewnie ktoś teraz pomyślał: „Elektryczna szczoteczka i woda, czy to na pewno bezpieczne?”
Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3Xiaomi o tym także pomyślało, dlatego szczoteczka jest wodoodporna zgodnie ze standardem IPX7, czyli można ją myć i używać pod prysznicem, generalnie może być zanurzona w wodzie na głębokości jednego metra przez 30 minut, więc możecie ją wziąć ze sobą nawet do wanny.

Wszystko brzmi super, ale co z wymiennymi końcówkami?

To bardzo dobre pytanie, bo większość końcówek do popularnych modeli znanych firm produkujących szczoteczki elektryczne kosztuje nawet połowę samej ceny szczoteczki, a powinno się je wymieniać nawet co 1-2 miesiące. Jak to wygląda w przypadku SOOCARE X3? Tutaj także wymieniamy końcówki, ale są one podzielone na różne wersje, a podstawowy model można kupić już za około 25 zł (za dwie końcówki), a bardziej wyspecjalizowane modele, np. do specjalnego traktowania dziąseł kosztują w granicach 50-60 zł (także za 2 sztuki), czyli są to naprawdę rozsądne ceny.

No dobra, tyle w teorii, ale jak to wygląda w praktyce?

Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas Soocare X3W praktyce jest tak jak napisałem na samym początku, czyli: „Wow!”. Szczoteczkę poza mną przetestowały także moja żona oraz 8 letnia córka (na szczęście kupiłem dodatkowe końcówki, bo w zestawie jest tylko jedna), obie były tak samo jak ja zaskoczone tym co dzieje się w buzi kiedy się jej używa i obie od razu postanowiły, że odstawiają swoje szczoteczki elektryczne i mam im zamówić takie same soniczne, tylko białe. Dla mnie to było najlepsze potwierdzenie moich osobistych wrażeń, zwłaszcza że żona bardzo lubi myć zęby i testowała już wiele, różnych szczoteczek, a tę porównała tylko używanej jakiś czas temu szczoteczki sonicznej znanego producenta, która kosztowała ponad 400 zł.

I naprawdę nie ma żadnych minusów?

No niestety jeden ma, ale niezbyt duży. Mianowicie instrukcja i aplikacja współpracująca ze szczoteczką są tylko w języku chińskim. Oczywiście online są tłumaczenia aplikacji, a poniżej znajdziesz przetłumaczoną instrukcję, więc spokojnie sobie z tym poradzisz, no ale jednak jest to minus. Chociaż można na niego spojrzeć jak na szansę i po prostu zacząć uczyć się nowego języka od tłumaczenia aplikacji i zapamiętania co oznaczają znaczki na ekranie.

Trochę danych technicznych:

Marka: Xiaomi SOOCAS
Model: SOOCARE X3
Bateria: 1000 mAh – około 25 dni użytkowania
Wodoodporność: IPX7
Soniczna prędkość: 37 200 ruchów na minutę
Łączność: Bluetooth
Tryby pracy: 4 tryby do wyboru przyciskiem na szczoteczce
W zestawie: Soniczna szczoteczka SOOCARE X3, jedna wymienna końcówka i bezprzewodowa ładowarka.


Aktualna cena

Aktualna cena szczoteczki Xiaomi SOOCAS SOOCARE X3