Sądząc po jakości wykonania Eachine Bat 19S nie spodziewałem się wiele.

Wiedziałem, że tania kamera nigdy nie zastąpi solidnych kamer jak Phoenix, Predator czy choćby Falkor, ale pomyślałem, że dam jej szansę, bo w końcu użyto tu tego samego sensora, który znajdziemy w Caddx Ratel, czyli całkiem przyzwoitej kamerze Caddx’a, którą opisywałem kilka tygodni temu na łamach tego bloga, a do tego może to być opcja dla najbardziej budżetowych buildów, bo kamera kosztuje prawie połowę tego co większość popularnych modeli.


 Sprawdź cenę
Eachine Bat 19S


DronePromo

Eachine Bat 19S

Wiadomo jak z Eachinem jest. Czasami robią naprawdę solidny sprzęt za nieduże pieniądze, a czasami ich produkty to kolejne nieporozumienie, zazwyczaj stworzone na szybko i bez przemyślenia.  Tutaj też można zauważyć, że kamera nie należy do kamer wysokiej jakości i przypomina mi tańsze kamery Caddx. Bardzo podobne materiały.

To widać na pierwszy rzut oka, że mają one ze sobą coś wspólnego. Jakość samego plastiku czy spasowanie elementów daje tu dość wyraźny obraz tego, na jakiej “półce cenowej” należy szukać tego produktu. Powiedziałbym “quality” – raczej średnie, ale w przypadku kamer FPV nie jest to aż tak istotne jak sam obraz. Zanim jednak do samego obrazu przejdziemy jeszcze tylko krótka specyfikacja.

Specyfikacja Eachine Bat 19S

Sensor:  CCD 1/1.8″ Starlight – 16:9/4:3
Rozdzielczość: 800TVL
Obiektyw: 2,1 mm / 2,3 mm 
System sygnału: PAL / NTSC
Migawka: PAL: 1 / 50-100 000, NTSC: 1 / 60-100 000
WDR: D-WDR
DNR: 3DNR
Tryby: Auto/Kolor/BW
Zasilanie: DC 5V – 30V
Waga: 8g
Wymiary: 19 mm * 19 mm * 27,4 mm 

Eachine Bat 19S Test

 

Jak wiadomo Eachine nie ma doświadczenia w produkcji kamer FPV, więc to na pewno nie jest dobry znak na początek, ale przekonajmy się najpierw co ta budżetowa kamera potrafi zanim wystawię jej przedwczesną opinię.

Wydaje się, że pomimo wyblakłych dość kolorów to sama kamera nie jest tak zła jak na początku myślałem. Sensor CCD ma to do siebie, że nie za dobrze radzi sobie ze słońcem. Akurat pogoda na jaką trafiłem nie pozwoliła, żeby dobrze ukazać ten problem, ale możecie wierzyć mi na słowo.

Obraz w Ratelu wydaje mi się lepszy, a to dziwne, bo przecież matryca jak twierdzą obie strony jest ta sama. Duże znaczenie może mieć tu też sam obiektyw. Tak czy inaczej cena tej kamery z pewnością zachęci osoby szukające taniej i przeciętnej kamery FPV.


 Sprawdź cenę
Eachine Bat 19S


DronePromo