Na moje biurko właśnie trafiła druga wersja popularnego, budżetowego plecaka FPV – URUAV UR7 Pro.

Tym produktem byłem szczególnie zainteresowany ze tego względu na to, że z pierwszego UR7 korzystam do dziś i poza kilkoma drobiazgami jestem z niego zadowolony. Czy nowa wersja okaże się lepsza i zastąpi mój aktualny plecak? 

Wygląd zewnętrzny

URUAV UR Pro jest dużo mniejszy, ale też lepiej wykonany. Na froncie ma miejsce na przypięcie dwóch quadów tak jak jego poprzednik, ale teraz zostały one wzmocnione niewielkimi elementami z włókna węglowego.

Tu zauważam pierwsze ulepszenie względem URUAV UR7, gdzie do przytwierdzania dronów wykorzystano miękki pasek spinany klamrą.


URUAV UR37

Z kuponem BGHONEY10 taniej!

To jeden z głównych problemów starego modelu. Paski były bardzo luźne, a klamra dość spora. Po zapięciu drona i pociągając lekko za niego – z łatwością się odpinał. Istniało realne zagrożenie, że możemy go po prostu zgubić.

Stąd też często mniejsze, ale i te większe modele umieszczałem wewnątrz plecaka. URUAV w nowej wersji wymieniło te klamry na zwykłe rzepy jakich używamy na co dzień do zapinania lipo. Dzięki temu teraz quady trzymają się dużo lepiej i są znacznie bardziej bezpieczne.

Każdy zewnętrzny zamek błyskawiczny wyposażono również w dodatkowy sznurek zakończony gumowym uchwytem, aby ich odpinanie było wygodniejsze.

Po obu stronach znajdziemy też sporą kieszonkę oraz kolejne paski z klamrami, o których jakości pisałem wyżej. Tylna cześć plecaka jest gruba i miękka przez co naprawdę wygodna na plecach. Wypuklenia, które tam znajdziemy wykonane są z gąbki, a pokrywający je materiał ma sporo otworów, które powinny zapobiegać nadmiernemu poceniu się w upalne dni.

Budowa i wykonanie

Zaraz nad frontowymi zapięciami znajduje się mała kieszonka na zamek błyskawiczny, w której możemy umieścić kilka najbardziej przydatnych przedmiotów, do których szybki dostęp jest dla nas priorytetem. To kolejne ulepszenie , którego brakowało mi w UR7.

Cały plecak dzieli się na 3 duże sekcje, które znacznie różnią się od siebie zawartością i pozwalają na dość wygodne upakowanie wszelkich urządzeń, elektroniki, narzędzi czy innych przedmiotów.


URUAV UR37

Z kuponem BGHONEY10 taniej!

Pierwsza sekcja zawiera dużą zapinaną kieszeń, która może pomieścić trochę śmigieł, a na przeciwko znajdziemy wiele mniejszych i większych przegródek np. na śrubokręty, kombinerki, lutownicę czy cokolwiek innego, co zabieramy ze sobą w teren.

Środkowa główna sekcja plecaka posiada dodatkowe dwie duże kieszenie, ale niestety nie ma możliwości ich zapięcia. Główna cześć mająca przechowywać gogle czy aparaturę zabezpieczona jest wodoodpornym materiałem, a jej wnętrze możemy dowolnie konfigurować za pomocą dołączonych przegródek na rzepy.

W zestawie znajdziemy dwie duże, dwie średnie i jedną małą przegródkę. Konfiguracja wnętrza to już bardzo indywidualna sprawa, ale wydaje mi się że bez względu na to co nosicie ze sobą w plecaku ilość przegródek będzie wystarczająca.

Ostatnia sekcja tak jak w przypadku pierwszego UR7 jest płaska i jej główne zastosowanie to przechowywanie laptopa lub naprawdę dużej ilości śmigieł.

Wnioski

Jeśli chodzi o jakość i wykonanie to naprawdę niewiele jest elementów, do których mógłbym się przyczepić.

Za ułamek ceny plecaków FPV od Torvol czy Lowepro dostajemy naprawdę dobrze wykonany produkt. Sporo przegródek, dużo możliwości konfiguracji środka, wodoodporna powłoka i naprawdę duża wygoda noszenia, to tylko niektóre atutu UR37 Pro. Nie podoba mi się to, że nie wszystkie duże przegródki posiadają możliwość zapięcia. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli ich nie zamkniemy to często większość wrzuconych tam przedmiotów po prostu z nich wyleci. Boczne paski spinane klamrą cierpią na tą samą przypadłość co wcześniej, ale ich nigdy tak naprawdę nie używałem. Jeśli ktoś z was zamierza, należałoby wymienić je na zwykłe rzepy do lipo.

Czy zatem nowa wersja zastąpi mój stary model? Raczej nie. I to tylko dlatego, że naprawdę potrzebuje dużo miejsca do noszenia swoich “gratów”. Czasami na testy zabieram 2 pary gogli, aparaturę, narzędzia, sporo lipo i kilka dronów, a preferuje w miarę możliwości pakowanie wszystkiego do środka, więc ilość miejsca jest tu dla mnie kluczowa.

Wersja pierwsza nie jest tak fajnie wykonana i nie ma tylu dodatkowych schowków, które by mi się przydały, ale preferuję ją zamiast noszenia URUAV UR7 Pro i jakiegoś dodatkowego plecaka.

Dla osób, które mają mniejszą aparaturę jak Tango 2 czy X-Lite, latają mikrusami lub po prostu nie noszą ze sobą całego warsztatu myślę, że nie będzie to tak znacząca wada.


URUAV UR37

Z kuponem BGHONEY10 taniej!