Premiera Mavic Air 2 już za kilka dni, więc przecieki na temat wyglądu czy specyfikacji nadchodzą ze wszystkich stron. Pojawiły się już nawet zdjęcia!

Na ich podstawie możemy potwierdzić, że dron nie będzie miał czujnika odległości na górze obudowy, co potwierdza, że ​​nie znajdziemy w nim systemu omijania przeszkód w każdej płaszczyźnie.

Wiemy za to, że pojawi się OcuSync 2.0, a do kupienia trafią także wersje z odbiornikiem ADS-B. Dodatkowo potwierdzony w instrukcji czas lotu ma wynosić 34 minuty.

Inne fakty, które poznaliśmy na temat Mavic Air 2 to:

  • Zasięg ok. 8 km
  • Prędkość maksymalna drona to 68 km/h
  • Będziemy mogli korzystać z aplikacji DJI Fly  dla tego modelu
  • Nagrania w 4K (brak informacji o FPS) oraz transmisja do smartfona w 1080p
  • OcuSync 2.0
  • Nowe wersje funkcji autonomicznych ActiveTrack 3.0, Point of Interest 3.0 i Advanced Pilot Assistance 2.0 (APAS)

Nowe funkcje, takie jak ActiveTrack 3.0, wprowadzają najbardziej precyzyjną opcję śledzenia obiektów jaką DJI oferowało do tej pory. Inne kluczowe funkcje, które wciąż pozostają zagadką to czy Mavic Air 2 będzie nagrywał 4K przy 60 klatkach na sekundę, czy OcuSync 2.0 pozwoli na kompatybilność z DJI Smart Controller’em oraz czy tak jak w przypadku wcześniejszych dronów na płycie głównej znajdzie się miejsce na wbudowaną pamięć flash, która uratuje nas w momencie,  gdy na karcie pamięci skończy nam się miejsce.

Już za kilka dni z pewnością wszystkie karty zostaną odkryte, więc z niecierpliwością czekam na premierę.