Zbuduj swojego pierwszego drona z FPV. Lista najlepszych części 2019.

Budujemy drona wyścigowego z FPV do 1000 zł

Musisz wiedzieć, że to hobby nie należy do najtańszych. Jeżeli chcesz latać racerami, a nie masz kompletnie nic, to na początku wydatków jest najwięcej. Tu skupiam się na złożeniu samego quada, choć do jego naprawy, czy codziennego użytkowania potrzebujesz np. ładowarki do baterii, lutownicy, opasek zaciskowych, izolacji czy rurek termokurczliwych. Dodatkowe polecane części i akcesoria będą w osobnym miejscu.

Musisz wiedzieć też, że w tym zestawieniu idziemy mocno po kosztach, ale staramy się złożyć zestaw, który będzie latał dobrze i nie będzie sprawiał ci problemów, a jeżeli zdecydujesz się na “pozostanie” w hobby, będzie on stanowił dobrą bazę do rozbudowy i ulepszania.

Rama

Martian 215 Special Edition

Ramy potrafią kosztować 200-300 zł, a nawet więcej. Otrzymujemy wtedy wytrzymały produkt z najlepszej jakości “carbonu”, ale osobie, która zaczyna przygodę z racerami, poleciłbym raczej coś tańszego, łatwo dostępnego, ale i wytrzymałego i z dużą ilością miejsca. Dobra, tania rama z ramionami o grubości aż 4 mm.

Cena: $20.99

Flight Controller

Omnibus F4 Flight Controller AIO OSD 5V BEC Current Sensor

Najlepsze FC w tej cenie. Łatwy i przejrzysty layout, boot button, wbudowane OSD (możliwość wyświetlania napięcia baterii, zasięgu i wielu innych parametrów na ekranie).

Cena: $24.99

ESC

esc-racerstar-20a

Racerstar RS20Ax4

Cztery ESC na jednej płycie. Zaoszczędzasz czas i znacznie upraszczasz pierwszą budowę swojego quada. Na szczęście nasza rama ma mnóstwo miejsca w środku i możemy zastosować to udogodnienie.

Cena: $25.99

Silniki

motor-dys-samguk

DYS Samguk Wu 2206 2400KV

Silniki DYS z serii Samguk są obecnie najlepszą propozycją dla budżetowego quada. Są tanie i wytrzymałe oraz mają bardzo dobre osiągi. W tej serii występuje kilka rozmiarów silników (Wu, Shu, Wei) i kilka prędkości (KV), ale ze względu na ESC, nie możemy zastosować tu dużo mocniejszych wariantów, bo istnieje ryzyko spalenia ESC. Nie zrozum mnie źle, nawet w tym przypadku nie zabraknie ci mocy, każdy silnik ma ok 1 kg ciągu!

Cena: $38.36

VTX

vtx-tx801

Eachine TX801 5.8G 72CH 0.01mW – 600mW

Tani i niewielkich rozmiarów nadajnik wideo obsługujący 72 kanały. Posiada możliwość zmiany mocy nadawania od 0.01mW (pit mode) aż do 600mW, co pozwoli przesyłać obraz na duże odległości kiedy latasz sam, ale także zmniejszyć jego moc kiedy chcesz pościgać się z innymi.

Cena: $13.99

Kamera

camera-foxeer-hs-1177

Foxeer HS1177 V2 600TVL CCD

Nieśmiertelna już kamera, której niegdyś używali dosłownie wszyscy, tym razem w ulepszonej wersji od Foxeer’a. Bardzo dobry obraz, niskie lagi i niska cena. To zdecydowanie najlepsza propozycja dla budżetowego quada.

Cena: $19.99

Gogole FPV

eachine-googles

Eachine EV800 5 Inches 800×480 FPV Goggles

W cenie zestawu zakupimy również gogle fpv. Profesjonalne gogle kosztują od 1500 zł wzwyż, więc na początku skupimy się na polecanych, tanich “kubłach”, które później możesz zawsze zmienić.

Cena: $54.99

Aparatura

aparatura-flysky-i6x

Flysky FS-i6X 2.4GHz 10CH AFHDS 78 X6B

Dobry tani zestaw dla początkującego wraz z dwu antenowym odbiornikiem X6B, choć zdecydowanie bardziej polecałbym zakup aparatury FRSKY, to budżet niestety na to nie pozwala.

Cena: $49.99

Lipo

Gaoneng GNB 14.8V 1500mAh 4S 120C/240C

Na początku tylko jedno, bo budżet nie pozwala nam na więcej, ale gdybyś chciał dołożyć parę groszy to zdecydowanie warto, te baterie są bardzo polecane i nie bedziesz ich zmieniał nawet później przydadzą ci się jeżeli zdecydujesz się na pozostanie w hobby.

Cena: $26.80

Śmigła

DALPROP T5045C Cyclone 5 Inch 3 Blade

Najbardziej popularne śmigła w tej klasie, tanie, wytrzymałe i zdecydowanie najlepsze na początku. W późniejszym czasie możesz eksperymentować z innymi wariantami lub całkiem innymi śmigłami, aby mieć porównanie. W jednej paczce znajduje się komplet 4 śmigieł. Najlepiej jakbyś zamówił chociaż 3 komplety. Przydadzą ci się obiecuję :)

Cena: $2.99

Ładowarka

iMAX B6 Digital RC Lipo NiMH battery Balance Charger

Klasyczna już ładowarka, która pozwoli ci ładować pakiety z użyciem balansera. Jej polskim odpowiednikiem jest Redox Alpha. Znajdziesz ją również na Allegro.

Cena: $21.99

Razem: $308, czyli ok. 1155 zł

Nie mieścimy się idealnie w budżecie, ale zdecydowanie warto dołożyć te 150 zł i zbudować coś co będzie naprawdę dobrą bazą, aby zacząć swoją przygodę z FPV. Zestaw posiada tylko jedną baterię i tu zdecydowanie polecałbym zakup chociaż jeszcze jednej dodatkowej, ale poza tym powinieneś posiadać wszystko czego potrzebujesz, aby złożyć swojego pierwszego quada.


Uwaga! Używając kodu rabatowego Toysho zbijamy cenę do $288, co daje w sumie ok. 1080 zł