Wprowadzenie green screenów chroma key zrewolucjonizowało wideofilmowanie. Ludzie mogą teraz tworzyć efekty specjalne i filmować się w miejscach, w których nigdy wcześniej nie byli.

Używając green screenu, możesz przenieść swoje umiejętności wideo na wyższy poziom i będziesz w stanie zrobić to, co niewyobrażalne. Kiedy używany w odpowiedni sposób, zielony ekran może pomóc przynieść najdziksze wyobraźnię do życia poprzez technikę chroma keying.

Poza tym, większość filmów, które można zobaczyć dzisiaj wykorzystują technologię zielonego ekranu, aby dać widzom sceny, które są nie tylko magiczne, ale także niezapomniane.

Jeśli szukasz, aby dowiedzieć się, jak korzystać z zielonego ekranu, jesteś we właściwym miejscu, ponieważ ten kawałek podkreśla wszystkie czynniki, które mogą pomóc Ci zacząć. Masz trudny czas, aby znaleźć odpowiedni green screen? Kliknij tutaj, aby sprawdzić naszą listę najlepszych green screenów.

Co to jest Green Screen?

W skrócie, green screen jest specjalistycznym tłem, które pozwala videografom i fotografom manipulować tłem danego filmu lub zdjęcia w postprodukcji.

Dzięki temu montażyści wideo mogą tworzyć niesamowite sceny z wykorzystaniem efektów wizualnych poprzez metodę chroma-keying.

Zielone ekrany wykonane są z materiału nie odbijającego światła, aby zapobiec odblaskom podczas kręcenia filmów lub robienia zdjęć. Większość high-end zielone ekrany są wykonane z muślinu bawełny, podczas gdy inne są wykonane z albo spandex lub papieru.

Należy pamiętać, że większość, ale nie wszystkie green screeny są zielone. Niektóre są malowane na niebiesko, więc to Ty wybierasz opcję, która odpowiada potrzebom Twojego projektu. Jednak większość ludzi woli zielone ekrany, ponieważ oferują one wyższą jasność niż ich niebieskie odpowiedniki.

Jeśli Twój obiekt ma na sobie zielony strój, powinieneś rozważyć użycie niebieskiego ekranu, aby uniknąć komplikacji podczas edycji.

7 porad jak używać green screen

Praca z zielonym ekranem jest bardzo prosta, ale jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, aby uzyskać najlepsze wyniki. Oto podstawowe kroki, które mogą pomóc Ci uzyskać najlepsze z zielonego ekranu:

Krok 1: Wybierz odpowiednie tło dla swojego projektu.

Jak omówiono powyżej, możesz iść na niebieski lub zielony ekran, więc wszystko zależy od wymagań projektu. Uzyskanie odpowiedniego koloru ekranu jest niezbędne, ponieważ określi jakość obrazów, które otrzymasz po edycji oryginalnych kopii.

Podczas pracy z zielonymi rekwizytami należy unikać zielonych ekranów. Niebieski ekran może być świetną alternatywą w takich przypadkach. Należy również sprawdzić rodzaj materiału, z którego wykonany jest green screen.

Dobry green screen powinien być odporny na zagniecenia i nieodbijający światła. Pozwala to na równomierne i płynne rozproszenie światła, dzięki czemu uzyskasz wysokiej jakości filmy i zdjęcia.

Krok 2: Sprawdź czy green screen ma zagniecenia

Teraz, gdy wybrałeś już najbardziej idealne tło dla swojego obiektu, musisz sprawdzić, czy dany green screen ma zagniecenia. Możesz użyć żelazka, aby usunąć zagniecenia przed użyciem zielonego ekranu.

Upewnij się, że używasz najniższego ustawienia ciepła, aby uniknąć uszkodzenia green screenu. Ten krok może nie być konieczny, jeśli używasz odpornego na zagniecenia green screenu.

Krok 3: Ustawienie zielonego ekranu

Ustaw zielony ekran, aby stworzyć tło dla swojego projektu. Upewnij się, że tło jest umieszczone w taki sposób, że pozostaje napięte przez cały czas.

Większość zielonych ekranów dostarczana jest ze stojakami i zaciskami, których możesz użyć podczas konfiguracji. Jeśli nie masz tych akcesoriów, możesz przymocować zielony ekran do płaskiej powierzchni. Musisz sprawdzić, czy tło pokrywa cały obszar, który zamierzasz wykorzystać.

Krok 4: Zainstaluj odpowiednie oświetlenie

Właściwe oświetlenie jest kluczowe w wideografii i fotografii. To powiedziawszy, zielony ekran i cała konfiguracja powinny być dobrze oświetlone, aby uniknąć ciemnych plam i niepożądanych cieni. Rodzaj zastosowanego systemu oświetlenia może się różnić w zależności od wielkości projektu.

Do tworzenia treści można użyć światła pierścieniowego, aby uzyskać pożądane rezultaty. Jeśli pracujesz nad dużym projektem, powinieneś użyć co najmniej trzech źródeł światła dla prawidłowego oświetlenia. Wszystkie części ekranu powinny być oświetlone równomiernie, aby stworzyć zrównoważony obraz.

Dodatkowo, system oświetlenia powinien być rozproszony, aby uniknąć tworzenia gorących punktów na zielonym ekranie. Jeśli chcesz, możesz użyć osobnych źródeł światła dla obiektu i zielonego ekranu.

Krok 5: Umieszczenie obiektu przed zielonym ekranem

Obiekt powinien być umieszczony w odległości co najmniej 1,5 metra od zielonego ekranu, aby uniknąć tworzenia cieni. Co najlepsze, nie będziesz musiał się martwić o rozlewanie się kolorów, gdy między obiektem/osobą a zielonym ekranem jest przestrzeń. Ponadto, będziesz miał łatwy czas podczas kluczowania ostatecznego obrazu.

Krok 6: Ustawienie kamery i nagrywanie/robienie zdjęć

Kiedy już wszystko zrobisz, możesz zacząć nagrywać materiał filmowy lub robić zdjęcia. Wskazane jest, abyś uchwycił kilka surowych ujęć, aby zaoszczędzić czas. W ten sposób zawsze możesz poszukać lepszego ujęcia w przypadku, gdy nie jesteś zadowolony z niektórych ujęć.

Powinieneś skupić aparat nie tylko na obiekcie, ale także na tle. Dzięki temu będziesz mógł wyedytować tło bez żadnych problemów.

Krok 7: Edycja tła

Korzystając z wybranego oprogramowania do kluczowania chromatycznego, możesz łatwo wyedytować zielone tło. Po tym, można zastąpić zielony ekran z tłem swojego wyboru. Musisz poświęcić swój czas podczas edycji surowego obrazu, ponieważ tak wiele rzeczy może pójść źle.

Wniosek

Jeśli szukasz do tworzenia kolorowych efektów wizualnych, należy rozważyć użycie zielonego ekranu. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem do edycji, będziesz mógł edytować swoje zdjęcia i filmy w dowolny sposób. Musisz również zainwestować w dobry system oświetlenia, gdy używasz zielonego ekranu.