Co dziś wiemy o antenach fpv? Bardzo ważna jest ich wytrzymałość, podatność na uderzenia, długość, zysk oraz przede wszystkim rozmiar. Najnowsza propozycja od Foxeera ma to wszystko i wydaje się genialną propozycją dla naszych quadów.

Kiedyś Aomway, a dziś Foxeer.

Kiedyś królowały koniczynki, szczególnie te od Aomwaya. Ludzie bardzo chwalili je za ich wytrzymałość, ale również za siłę czy jakość przesyłanego sygnału. Sam do dziś mam komplet Aomwayów i wcale na nie nie narzekam, ale cały czas testuje różne rozwiązania i to w goglach i w quadach, bo kto nie ma porównania z innymi produktami, nie będzie mógł wyrobić sobie własnego zdania.

foxeer-lolipop

Niestety Aomway jakby się na etapie tych koniczynek zatrzymał i po pewnym czasie musiał oddać koronę innym producentom. Foxeer wydaje się obecnie marką, która stawia mocno na jakość, ich produkty, a szczególnie kamery są dzisiaj chyba najlepszymi na rynku, bijąc na łeb nawet Runcama. Ostatnio zmienili też cały branding, o czym pisałem krótko podczas recenzji Predatora V3.

foxeer lolipop

Foxeer od jakiegoś czasu produkuje nie tylko kamery, bo w asortymencie tego producenta znajdziemy również anteny, vtx’y, a nawet Flight Controller, ale dzisiaj zajmiemy się antenami.

Foxeer Lolipop

foxeer-lolipop

Foxeeer Lolipop to seria świetnych, nowych anten od Foxxera, które producent oferuje nie tylko w różnej długości, ale i w różnych wariantach. Ja do testów mam dzisiaj wersję z prostą wtyczką MMCX, ale dostępna jest ona również w wersji zakrzywionej, w wersji bardziej klasycznej ze złączami SMA lub RP-SMA (użyto ich razem z innymi topowymi podzespołami w Kopisie 2), a także w wersji najlżejszej, ale też najbardziej podatnej na uszkodzenia ze złączem u.fl.

Foxeer Lolipop kontra…?

Wszelkie wymiary, wagę oraz złącza Lolipopa widzicie na grafice powyżej, ja jednak porównam ich realną wielkość oraz zysk do kilku anten, które obecnie posiadam.

W zestawieniu od najmniejszej mamy anteny:

  • Foxeer Stubby – najmniejszą antenę od Foxeera, której średnica wynosi tylko 17,4 mm, a zysk producent deklaruje na poziomie 2.5 Dbi. Ta antena również zachwyca swoimi rozmiarami oraz odpornością na uderzenia, ale żeby w pełni wykorzystać jej potencjał w powietrzu musi być odpowiednio zamontowana, a to nie uda się w każdej ramie np. baterią mocowaną do “top plate’u”
  • Foxeer Lilipop – nasza dzisiejsza “gwiazda” ma również zysk na poziomie 2.5 Dbi, a jej średnica jest jeszcze mniejsza, bo wynosi jedynie 17,3 mm. W porównaniu jednak do Stubby jest dużo dłuższa i dzięki temu mamy możliwość “wypuszczenia” jej do tyłu quada, co powinno pozytywnie wpływać na odbiór, nawet przy ramach z baterią zamontowaną u góry.
  • Foxeer Pagoda Pro – Starsza propozycja od Foxeera o dużo większych rozmiarach oraz trochę mniejszym zysku wynoszącym ok. 2 Dbi. W najszerszym punkcie Pagoda ma prawie 27 mm. Nie jest to jakaś straszna wielkość, ale w porównaniu do swoich poprzedników wydaje się być całkiem spora.
  • Foxeer Omni – Ta koniczyna wydaje się być prawdziwym kolosem w tym zestawieniu. Średnica anteny to aż 34 mm, a więc praktycznie dwa razy tyle co Lolipopa.  Jej waga również jest największa, ale za to mamy zysk na poziomie 3 Dbi. Obecnie jest to słaby wybór do quada, głównie przez jej duży rozmiar. Ta antena znacznie lepiej sprawdzała by się w goglach, gdzie rozmiar i waga nie mają takiego znaczenia.

foxeer-lolipop

Podsumowanie

foxeer-lolipop

Podstawowe dane techniczne mówią nam już wiele na temat tych anten. Foxeer Lolipop wypada tu genialnie ze swoim bardzo przyzwoitym zyskiem, małą wagą i naprawdę niewielkimi rozmiarami. Wspominałem wcześniej o tym, że ta sama antena została użyta w gotowym quadzie od HolyBro czyli modelu Kopis 2, gdzie na pokładzie znajdują się obecnie same najlepsze komponenty: najnowszy kontroler Kakute F7 czy potwierdzone wieloma testami najlepsze esc Holybro Tekko32. Czy budując quada na naprawdę najlepszych podzespołach Holybro zdecydowało by się użyć słabej anteny? Odpowiedź nasuwa się tu sama. 


Kup teraz Foxeer Lolipop

SPRAWDŹ CENĘ TUTAJ