Sprawdź nasz ranking kosiarek elektrycznych

 

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś gorący zapach pochodzący z Twojej kosiarki, to prawdopodobnie dlatego, że Twoja kosiarka się przegrzewa.

Twoja kosiarka jest koniem roboczym podczas letnich upałów, ale nie jest niezniszczalna. Połączenie wysokich temperatur i długich godzin pracy może spowodować znaczne obciążenie termiczne silnika, co może prowadzić do problemów z wydajnością lub trwałością! Ale nie martw się, nie jesteś sam! Wielu właścicieli domów doświadczyło tego problemu w tym czy innym czasie. Ważne jest jednak, aby zawiesić wszelkie działania związane z silnikiem. Następnie znajdź przyczyny, które za tym stoją, zanim dojdzie do większego uszkodzenia silnika.

W tym wpisie na blogu omówimy niektóre z najważniejszych przyczyn przegrzewania się kosiarki, a także to, co można zrobić, aby rozwiązać problem.

Przegrzanie kosiarki: Przyczyny i rozwiązania

Dobre kosiarki powinny być w stanie poradzić sobie z gorącymi temperaturami. Jednak kilka problemów może spowodować przegrzanie silnika i uniemożliwić jego prawidłową pracę.

Gdy silnik kosiarki przegrzewa się, może to grozić rozszerzeniem i zatarciem się różnych elementów. Jeśli zamierzasz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego dochodzi do przegrzania i co zrobić, gdy to nastąpi, czytaj dalej!

1. Niewłaściwy olej silnikowy

Możesz być zaskoczony, że rodzaj oleju silnikowego, którego używasz w swojej kosiarce, może mieć duży wpływ na jej wydajność. Nie użycie odpowiedniego oleju może spowodować przegrzanie silnika kosiarki.

Kosiarki takie jak kosiarki samojezdne i pchane mają silniki zaprojektowane z mieszanki olejowej, która zawiera wysokie stężenie cynku. Ten element pomaga utrzymać silnik w chłodzie poprzez zmniejszenie jego zdolności do absorbowania ciepła.

Zwykłe oleje silnikowe nie są zbytnio wzbogacone w cynk. Dlatego też stosowanie ich w silniku kosiarki może rzeczywiście powodować przegrzanie.

Rozwiązanie:

Zatem, aby rozwiązać problem przegrzania wynikający z powyższej przyczyny? Odpowiedź jest prosta: wymień swój olej na takie oleje, które poradzą sobie z tym problemem przegrzania.

Oto kilka sprawdzonych opcji, z których możesz wybierać:

  • 15W-50 (olej syntetyczny)
  • Olej syntetyczny SAE 5w-30
  • Syntetyczny olej 10w-30
  • Olej SAE 30
  • Olej 20W50

2. Niski poziom oleju

Jedną z najczęstszych przyczyn przegrzewania się kosiarki jest niski poziom oleju silnikowego. Jeśli wiesz jak używać kosiarki elektrycznej, rozumiesz znaczenie sprawdzania i konserwacji. Niższy poziom oleju jest odpowiedzialny za powodowanie ciągłych dodatkowych tarć wewnętrznych skutkujących niepotrzebną produkcją ciepła, co ostatecznie prowadzi do przegrzania silnika.

Rozwiązanie:

Aby uniknąć tego problemu, zawsze sprawdzaj olej w swojej kosiarce przed jej uruchomieniem i miej pod ręką dodatkowe paliwo na wypadek, gdyby trzeba było dolać więcej w trakcie użytkowania!

Należy pamiętać, że w przypadku stwierdzenia niskiego poziomu oleju w pracującym silniku, należy pozostawić go do ostygnięcia przed dodaniem do niego jakiegokolwiek oleju.

3. Zablokowane żebra chłodzące

Żebra chłodzące to małe, ruchome kawałki metalu, które pomagają odprowadzać ciepło z silnika kosiarki. Znajdują się one obok świecy zapłonowej.

Jeśli zostaną zablokowane lub uszkodzone w jakiś sposób, kosiarka może się szybko przegrzać z powodu niemożności odprowadzenia nadmiaru ciepła. Żebra chłodzące mogą zostać zablokowane na wiele sposobów, od brudu i zanieczyszczeń po ścinki trawy.

Rozwiązanie:

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest sporadyczne czyszczenie żeberek chłodzących.

4. Zatkany wlot powietrza

Korki w filtrze powietrza kosiarki są doskonałym miejscem do osadzania się brudu i zanieczyszczeń, co powoduje, że nie działa on prawidłowo.

Może to doprowadzić do tego, że Twoja maszyna będzie pracować goręcej, ponieważ nie ma wystarczającego przepływu powietrza przez ten obszar silnika. Najprawdopodobniej spowoduje to przepracowanie układu chłodzenia wentylatora, powodując przegrzanie silnika kosiarki.

Rozwiązanie:

W tym przypadku możesz sprawdzić filtr powietrza swojej kosiarki i jeśli stwierdzisz, że jest zatkany, to możesz go wymienić na nowe filtry powietrza. Nie martw się, to nie będzie kosztować dużo.

Lepiej jest kupić nowe filtry powietrza od czasu do czasu, niż kupować cały silnik, aby zastąpić swój uszkodzony.

5. Przeciążenie przez zapchany kosz

Jeśli wiesz, jak działają elektryczne kosiarki do trawy, powinieneś być świadomy, że obudowa kosiarki lub kosz często jest pełen trawy i brudu. Może on zapchać ostrza i utrudnić obracanie urządzenia koszącego.

Co pogarsza elastyczność ostrzy, powodując ich duże obciążenie. To z kolei może spowodować przegrzanie kosiarki.

Rozwiązanie:

Aby nie dopuścić do przegrzania kosiarki, ważne jest, aby regularnie czyścić kosz z wszelkich zanieczyszczeń i trawy. Regularnie zaplanowane czyszczenie zapobiegnie gromadzeniu się osadów, które z czasem mogłyby zakleszczyć mechanizmy i rozgrzać silnik.

Innym rozwiązaniem jest całkowite unikanie koszenia mokrej trawy. Każdy zakupiony produkt to atut i lepiej poczekać kilka dni niż go uszkodzić.

6. Przepracowany silnik

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać inwestycję w kosiarkę, upewnij się, że jej silnik pracuje z pełną wydajnością. Bieganie po gęstej lub mokrej trawie spowoduje przegrzanie silnika z powodu jego przepracowania.

Rozwiązanie:

Możesz łatwo rozwiązać ten problem, czekając aż mokry trawnik wyschnie. A aby rozwiązać problem grubej trawy, można kosić trawy w dwóch lub trzech obrotach, stopniowo, skracając je.

7. Źle umieszczona osłona silnika

Osłona silnika kosiarki może łatwo zostać źle umieszczona nawet po jednym dniu rygorystycznego koszenia. Dzieje się tak, jeśli śruba przypadkowo wypadła lub zgubiła się.

Jeśli tak się stanie, osłona nie będzie już znajdować się w odpowiednim miejscu, co spowoduje niewielką nieszczelność, która może spowodować wypływ powietrza z silnika. Skutkiem tego jest przegrzany silnik kosiarki.

Rozwiązanie:

Osłona silnika lub osłona silnika jest ważną częścią, o której nigdy nie należy zapominać. Upewnij się, że pozostaje na swoim miejscu dokręcając lub wymieniając wszystkie śruby mocujące!

8. Tępe ostrza

Silnik kosiarki przegrzewa się, gdy jej ostrza ulegają stępieniu. Nakłada to na silnik większe obciążenie, powodując jego przegrzanie.

Rozwiązanie:

Ten problem może być rozwiązany, jeśli jesteś skłonny sprawdzić ostrza kosiarki od czasu do czasu. A jeśli wydają się tępe lub tępe, to można albo wyostrzyć je za pomocą pliku lub całkowicie wymienić je na nowe. W zależności od tego, co odpowiada Twoim potrzebom!

Wniosek

Maszyny to urządzenia techniczne i jako takie mogą się przegrzewać. Ale szanse na to, że Twoja kosiarka będzie wymagała serwisu są minimalne, jeśli będziesz o nią dbał w pierwszej kolejności!

W tym wpisie na blogu dostarczyliśmy Ci niezbędnych informacji na temat 8 przyczyn przegrzewania się kosiarki. Zaproponowaliśmy również niezbędne rozwiązania, które pomogą Ci uporać się z problemami związanymi z tymi przyczynami.

Tak więc, jeśli Twoja firma zajmująca się pielęgnacją trawników jest z jakiegoś powodu zajęta, nie martw się! Ponieważ teraz wiesz, jak zapobiec przegrzaniu kosiarki. Dzięki za przeczytanie!

FAQ

1. Dlaczego moja kosiarka zatrzymuje się, gdy robi się gorąco?

Jeśli masz wyciek powietrza w kosiarce z powodu poluzowanych śrub lub wkrętów, może to narazić silnik na zbyt wiele atmosfery zewnętrznej i wyrzucić jego stosunek mieszanki paliwowo-powietrznej. Silnik będzie wtedy coraz gorętszy i gorętszy jak pracuje, rozszerzając się i czyniąc maleńkie szczeliny większymi, co spowoduje zatrzymanie silnika.

2. Jak schłodzić kosiarkę do trawy?

Zalecamy, aby nie robić nic szczególnego i nie rozpylać wody, jeśli silnik kosiarki jest przegrzany. Po prostu pozwól silnikowi pracować na biegu jałowym i pozwól mu ostygnąć samodzielnie.

Po ostygnięciu można zastosować inne rozwiązania, takie jak wymiana oleju lub czyszczenie silnika, aby zapobiec dalszym problemom z przegrzaniem.