Eachine Cinefun to kolejna propozycja dla osób, które lubią małe, lekkie drony, ale wcale nie chcą rezygnować z możliwości nagrywania lotu w lepszej jakości.  


Eachine Cinefun


Co w zestawie?

Zapasowe śmigła, narzędzie do ich zdejmowania, kilka gąbeczek, których użyłem, aby lipo nie wylatywało, pilot Runcama, pozwalający na zmianę ustawień kamery, prosta ładowarka USB,

zestaw zapasowych propów oraz (za to duży plus) baterie LIHV 1S o pojemności 650mAh 60C ze złączem XT30.

DronePromo

Eachine Cinefun – Specyfikacja

Nowy model Eachine bazuje na dobrze wam znanej, trwałej, 75 mm ramie, którą po raz pierwszy zobaczyliśmy przy premierze Trashcana. Sercem drona jest kontroler CRAZYBEEX FR w wersji 2.2. z 5A ESC oraz wbudowanym nadajnikiem wideo o mocy 25mW-200mW

W Cinefun’ie wykorzystano silniki NC1102 19000KV, na których znajdziemy 40 mm śmigła Gemfan, których jak się okazało po kilku lotach wcale nie jestem fanem z powodu dość małej wytrzymałości.

Model występuje w dwóch wersjach. Znajdziemy tańszą opcję z kamerą Runcam Split 3 Lite, (którą dawno okrzyknąłem najlepszą kamerą HD w tym rozmiarze) oraz niewiele droższą Caddx Loris 4K. 

Z założeń producenta wynika, że ma to być bardzo mały i bardzo lekki cinewhoop, choć wiadomo, że użycie tego określenia będzie tu znacznie na wyrost. Konstrukcyjnie to taka większa Mobula 6HD, czyli po prostu whoop z możliwością rejestrowania obrazu w lepszej jakości, ale Cinefun ma jednak trochę więcej do zaoferowania.

Mój testowy egzemplarz posiada odbiornik Crossfire Nano oraz kamerę od Runcama, o której szerzej pisałem podczas recenzji Mobuli 6 HD. Nie miałem nigdy “Lorisa”, więc nie będę porównywał obu produktów, choć jej specyfikacja sprawia, że również zasługuje na uwagę.

Kilka spostrzeżeń

Jak wcześniej wspomniałem mój whoop wyposażony jest w system Crossfire i jest to świetna opcja, bo zazwyczaj wbudowany odbiornik SPI daje nam zasięg maksymalnie kilkunastu metrów. Z pewnością użytkownicy aparatury TBS Tango 2 również się ucieszą, bo to kolejny model do kolekcji, który oferowany jest w odbiornikiem TBS.

Niestety Crossfire Nano w whoopie też ma swoje minusy, czyli stanowczo za dużą antenę dla takiego maleństwa. Sam poradziłem sobie z tym tymczasowo przyklejając ją taśmą kaptonową do ramy, jednak tutaj zdecydowanie polecałbym zakup Mini Mortala, który jest znacznie mniejszy i waży jedynie 0,4g. Jego montaż nie powinien sprawiać żadnych problemów.

Eachine Cinefun zasilany jest jedynie bateriami 1S, ale jest również bardzo lekki. Moja waga nawet po dołożeniu taśmy i kilku padów pod baterię wskazywała 38.6g, co bardzo przekłada się na osiągi modelu.

Canopy jest dobrze przemyślane mamy tu bezproblemowy dostęp do wszystkiego. Bez względu na to czy chcemy podłączyć pilota od kamery i zmienić kilka ustawień czy włożyć lub wyciągnąć kartę micro SD, co może brzmi banalnie, ale miałem już kilka whoopów, w których bez pęsety i gimnastyki było to raczej niemożliwe.

 

Charakterystyka lotu i osiągi

Jeśli chodzi o charakterystykę i osiągi, to mogę pisać o Cinefun’ie w samych superlatywach. Od początku whoop latał świetnie, był dobrze wypidowany i naprawdę łatwo się go kontrolowało. Nawet jeśli chodzi o moc, to też naprawdę nie ma na co narzekać.

Może oczekiwania, że będziemy mogli nim normalnie freestylować na 1S są trochę za duże i z większych dive’ów możemy się po prostu nie podnieść, ale bardziej dynamiczny crusing czy kilka flipów nie stanowią dla niego wyzwania.

Na dołączonych pakietach 650mAh przy dość agresywnym locie możecie spodziewać się ok. 3 min lotu. 

Podsumowując Eachine Cinefun lata świetnie na starym Betaflight 3.5.7 i jeśli jesteście zainteresowani tunem to tutaj umieszczam oryginalne dumpy modeli, którymi latam.

Bez większego rozpisywania się na ten temat to po prostu fajny i dobrze latający whoop, który przyniósł mi naprawdę ogrom zabawy. Z czystym sercem polecam.


Eachine Cinefun